Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 24.03.2013, 19:39   #31
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

... pa sve da kipi ono ulje onako niz bradu... a ti se oblizujes od silne masnoce.
tranzit je offline  
Star 24.03.2013, 19:44   #32
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slucajno ovog Dave-a licno poznajem jos od 2005te kad je na MOM SISTEMU radio Perl Jam u Bugarskoj. A poznajem i Mick-a Hudgisa i jos poneke tako poznate face o kojima ste mozda culi.

Harepa, gde je na ovom videu compresor na MAIN OUT?
MarjanMilosevic je offline  
Star 24.03.2013, 19:48   #33
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa sto jadan ne nauci nesto od tih ljudi... opet nista nisi shvatio cim postavljas to pitanje. Zalosno.
tranzit je offline  
Star 24.03.2013, 19:49   #34
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Ja nekim slučajem poznajem svog komšiju Avdu od malih nogu i on kaže da mu je bolji zvuk sa kompresorom...
harepa50 je offline  
Star 24.03.2013, 19:50   #35
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidis zna i tvoj komsija, a garant ne zna da svira ni gusle... ama cuje covjek.
tranzit je offline  
Star 24.03.2013, 19:52   #36
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa verovatno sam naucio od njih nesto sto ti nikad neces, pa ti upravo zato i kazem da gresis :-)

Harepa, ne razbacuj se forama nego mi lepo odgovori na pitanje. Gde je kompresor na main out?
MarjanMilosevic je offline  
Star 24.03.2013, 20:02   #37
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama nisi ti nista naucio, a nisi naucio ni engleski jezik. Evo ja cu ti odgovoriti umjesto Hareta. Pogledaj snimak od minute 9 gdje on pokazuje kako sve te signale sa kompresora grupa vodi na dva VCA. Pardon, zeznuo sam se, nije ti nista receno jer ti ne znas sta je VCA. Da ti pomognem, VCA ili Voltage Controled Amplifire svoju primjenu nalazi u kompresorima, Limiterima i ostallim dinamickim uredjajima. VCA = Multiband kompresor, za one koji ne razumiju Audio terminologiju. E... kad dobro. ali bas doooobro, naucis sta je VCA onda se vrati i fino me zamoli da ti oprostim ovo maltretiranje.

Promijenjeno od tranzit (24.03.2013 u 20:06 sati)
tranzit je offline  
Star 24.03.2013, 20:06   #38
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

hahahah VCA. Ocigledno nisi shvatio sta je covek hteo da kaze.
VCA ti daje kontoru da upravljas kanalima koje ubacis na VCA. Koristi dva VCA kanala jedan pre, jedan post kompresor. I to nema veze sa main out kompresijom jer su ovde kompresori podeljeni po instrumentima. I daj ne tresi gluposti vise molim te. Idi pravi se pametan nekom ko je gluplji of tebe.
MarjanMilosevic je offline  
Ćlan 2 Vam se zahvalio, MarjanMilosevic, za koristan post:
milan84 (24.03.2013), pa1x pro elite (24.03.2013)
Star 24.03.2013, 20:11   #39
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi, bilo bi lepo da malo smirite strasti! Postavio sam temu DSP procesora na kutijama zeleci da cujem cemu sluze i moze li se slican "efekat" dobiti i na kutijama koje ih nemaju, nisam nijednog trenutka zeleo da citam raspravu "ciji je duzi"! Malo je neprijatno (mada mozda postoji i neko ko uziva u tome) citati postove u kojima se dva coveka vredjaju i svadjaju - isto je kao i da stojim "uzivo" sa dva coveka koji vicu jedan na drugog i prepiru se uz dosta uvreda!
Ako smem da kazem svoje, nadam se za sve konstruktivno, misljenje o ovoj konverzaciji:
- Marjane, cenim tvoje misljenje i svakako zelim da ga cujem ali stekao sam utisak da stojis kao zapeta puska i samo cekas Tranzitov odgovor na forumu pa da opalis po njemu. Nemoj se ljutiti sto ovo kazem, nemam nameru da ponizavam ili vredjam bilo koga pa ni tebe, samo smatram da bi bilo svrsishodnije ucestvovati u temama sa konstruktivnim misljenjima bez uletanja u vatru za svaku sitnicu - tako bi i samo tvoje misljenje bilo dosta cenjenije!
- Tranzit, tvoje misljenje, kao i ostali ucesnici ovog foruma, veoma cenim ali i sam ne shvatam toliku tajnovitost identiteta, cemu to toliko od coveka koji kao ti zna mnogo i ima toliko iskustvo koliko navodis. Takodje mi upada u oci i to da si u slucajevima gde dolazi do sukoba misljenja (kao sto je ovaj sa Marjanom) spreman da se nastavljas mozda i bez previse razloga kako bi "isterao svoje". Ovde bih dodao jos i to da bi tvoje misljenje bilo verovatno jos cenjenije kada bi ucesnici foruma znali o kome se radi i ko stoji iza "Tranzita" jer je to ime sigurno steklo autoritet pa onda ne bi ni dolazilo do ovakvih rasprava, prosto ne bi bilo potrebe za njima. Kao i Marjana, ne bih zeleo ni tebe da iritiram i vredjam bilo cime sto sam napisao, samo sam napisao svoje misljenje koje ostaje moje i naravno ti ga ne moras uvaziti!

Jos samo da kazem da sam dosta toga otkrio preko foruma i da mi, kao i mnogim drugim ucesnicima, veoma znaci kada me neki priznati strucnjak uputi na pravi put i skrati mi ogromne muke i ustedi dane i dane "istrazivanja" i citanja po netu! Zato bih i voleo da se dalja diskusija nastavi u miru! Toliko od mene i ne zamerite na opsirnosti!
Akordeonista je offline  
Star 24.03.2013, 20:11   #40
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Marijane ne diskredituj se vise. Dave vodi sve Gruppe na VCA a iz njega na Main, ne razumijes aman bas nista. Taj VCA (Volatage Controlled Amplifire ili ga neki nazivaju i Atenautor) nema nikakvu drugu ulogu nego da ujednaci, odnosno da smanji ogromne dinamicke skokove. Posto su sve Gruppe vodjene na jedan VCA (ili vecina grupa na jedan VCA) on sve Signale obradjuje istovremeno, to jest komprimira Multi Band kompresorom i Bass, i Kick i gitaru i cinele itd... skupa, jednim jedinim VCA. Je l sad jasnije ?
tranzit je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije