Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.11.2012, 23:21   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Savet za ozvucenje (mikseta, mikrofon, pojacalo...)

Pozdrav svima....Posto sam apsolutno "pocetnik" za ovu temu, hteo sam da postavim nekoliko pitanja na koje zelim dobiti odgovor....
Pre svega, imam 2 zvucnika Ei (Elektroinstribucija Nikola Tesla), neki stariji zvucnici....Jos ih moj cale koristio za gramofon....Nebitno....Uglavnom, za moje potrebe, rade....E sad, takva 2 zvucnika su priljucena na pojacalo SHARP SM-32 koje ima 260W i iz pojacala normalno kabli u Roland, pa bananica u Rolanda, pa odatle ide u Korg gore....E sad, ono sto ja hocu je da se moze peva....Gledao sam po netu i video da se za to koristi mikseta koja ima MIC ulaz....Sad vidim da postoji mikseta "sa snagom" i "bez snage" sto pretpostavljam da ova prva znaci da ne treba pojacalo, a ova druga da treba nesto sto tera tu miksetu, a posto nemam kintu za neke skupe miksete, onda ce verovatno ostati ovo pojacalo da pogura tu miksetu....E sad, koliko sam video na netu, ima neke miksetice koje su mi interesante....Evo ja cu navesti neke koje mi pre svega po ceni odgovaraju: Beringer Xenyx 802 = 45e, WVNGR MM4 Audio Mixer = 45e, Realistic SSM-2200 = 4500din....Sve ove imaju ovaj MIC ulaz, sto mi odgovara, e sad, ove druge 2 imaju Echo, a za Behringer nisam nasao, tako da verovatno i nema, a pretpostavljam da nijedna nema ni "snagu", tako da mora da se ostavi pojacalo ovo pretpostavljam i da se nekako poveze sa miksetom....Mikrofon koji sam nasao za jeftine pare je WVNGR WG-388E Wireless Microphone koji pretpostavljam moze da radi na ove miksete....E sad, takodje sam hteo da pitam, da li sve ovo nekako moze da se poveze da to radi?Znaci neka od ovih mikseta sa pojacalom i zvucnicima i da se naravno cuje "pevanje" sa mikrofona?Iz klavijatura izlaze po jedan kabli (jedan iz Korga, jedan iz Rolanda posto je Phones (necu da razdvajam L i R)) ako to nesto znaci?Znaci, nekako pojacalo i mikseta da se povezu, i da mi to radi....Miksetu uzimam samo zbog tog MIC ulaza na koji hocu da prikacim mikrofon i da mi to radi....Znam da ovo ne lici ni na sta, ali kao sto rekoh, pojma nemam ("blage veze") sta i kako se povezuje sa ovime, sta je najbolje i tako to....Ako neko bude imao volje, neka odgovori sta i kako treba da se poveze, sta je sve potrebno, da li ce to da radi,....Izvinjavam se na preopsirnom tekstu.....Najradije bih postavio linkove i slike da se vidi o cemu se radi, ali posto je piraterija zabranjena, onda je*iga....Sve ovo sam nasao na Kupujem Prodajem, pa koga ne mrzi, neka pogleda....Unapred sam zahvalan svima koji pomognu.....Nadam se da ce neko uspeti da razume ovo o cemu sam pisao i sta pre svega hocu.....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2012, 10:24   #2
duzo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.01.2011
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
duzo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

koliko sam shvatio ti si razdvojio klavijature jedna je na R kanalu druga na L
duzo je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2012, 21:47   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne, nego posto obe klavijature imaju Phones izlaze, i iz jedne i iz druge iz phones izlaza imaju po kabli, tako da 2 kabla idu za obe klavijature i to je to....Evo danas sam uzeo mikrofon, probao na kompu, radi extra....Znaci samo mixeta i to povezivanje da se objasni sta i kako treba i da pazarim neku mixetu navedenu gore....Ko zna/moze, neka pomogne....Bio bih zahvalan....Pozdrav svima i hvala unapred
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2012, 23:16   #4
Krstic991
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2012
Mjesto: Beograd
Postovi: 36
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa80
Krstic991 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A jel mikrofon na banani? Ako jeste, onda ti i ne treba mikseta. Jeste da ce ti glas izlaziti bez efekata ali to je.. Samo ubacis mikrofon u "input" u R na Rolandu i to je. Sve ostalo povezes kao i uvek i trebalo bi da radi. Znam posto sam radio nesto slicno.
Krstic991 je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2012, 01:08   #5
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav druze....Mikrofon jeste na bananu (wireless predajnik je na bananu)....Uzeo sam ga u medjuvremenu....Sve radi kako treba, ali je problem sto nemam input na Rolandu....To je problem, vec samo outpute....Nego, u medjuvremenu sam se raspitao i dosao do zakljucka da mi treba samo mikseta sa ulazom za mic/input i tu ubacim onaj wireless predajnik i to ce biti to....Uskoro bi trebao da uzmem neku mixeticu, pa cu da probam da vidim kako to radi....Samo jos da pitam, koje razlike ima ako se ubacim onaj wireless predajnik samo u Input, a ne u onaj ulaz za Mic??Koja je razlika??Jel cu imati neka podesavanja za mikrofon ako ubodem na bilo koja od ova 2 (eho, delay, reverb i slicno)???Pitam, jer stvarno se ne razumem oko toga....I jel moze da se nadje negde adapter sa one banane 6.3mm na onaj mic ulaz i tako da ubodem Wireless predajnik ako ne bude moglo ovako sa nekim efektima??Hvala unapred na odgovoru....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2013, 02:12   #6
KorgIS
Početnik forumacije!
 
KorgIS's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.11.2012
Postovi: 23
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
KorgIS ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav Aco. Odgovora ko sto vidis jos uvek nema ali pretpostavljam da si se do sad snasao. Ajde ako mozes napisi sta si sve kupio i kako te sluzi, jer i ja planiram sad da kupujem neku miksetu a tanak mi je budzet i uz to pojma nemam koliko ce to da izadje. Inace imam samo klavijaturu od cele opreme.
KorgIS je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2013, 20:53   #7
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav druze....Video sam da nema odgovora i to, ali ne mogu uvek da cekam na Yu midi da mi odgovori, nego nesto mora se i sam....Snasao sam se nesto....Evo ovako, uzeta je mixeta Soundstar MX850, mikrofoni neki kod kineza, ali za mene rade extra, i 2 zvucnika SAL PA1220CP (koji i jedini vrede, najbolji iz ove opreme - biju za sve pare) i imam naravno pojacalo koje sam naveo u svom prvom postu....Sad znam da nije ovo mozda nesto, ali to meni zavrsava neke manje svirke (soba, hala,...) i tako neki prostor koji nije 500 kvadrata, ali sluzi mi sasvim dobro....Mixeta nema efekte i to, ali polako, nabacice se i ona kasnije, za sada sluzi ovako za mene extra....Toliko od mene....Ako te interesuju cene, mogu i njih da ti ispisem....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
KorgIS (26.01.2013)
Star 26.01.2013, 01:21   #8
KorgIS
Početnik forumacije!
 
KorgIS's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.11.2012
Postovi: 23
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
KorgIS ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E hvala ti na informaciji, ajde i cene pojedinacno po svakom elementu ako bi mogo bio bih ti zahvalan
A to polovno sve?

Bas i ja razmisljam o tim manjim svirkama, jer, tu se za pocetak smatram i najlakse stice iskustvo, a kasnije ako bude za vece lokale, pa imaju oni valjda svoje ozvucenje a onda i snagase.
KorgIS je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2013, 15:03   #9
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 217
Downloads: 530
Uploads: 1
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jel to neka radijska mixeta? koliko je to staro.... mislim samo me zanima...nsita osobno...
__________________
Nikada ne misli da sve znas, jer uvijek postoji netko tko zna vise...
Arter je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2013, 01:06   #10
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav....Izvinjavam se sto obnavljam temu staru gotovo 2 meseca, ali neznam ni sam kako nisam video prethodne postove na koje treba da odgovorim, pa tako evo odgovaram sa malim zakasnjenjem. Evo ovako:
@KorgIS Da druze....Sve sto sam uzeo ovo je polovno, sem zvucnika koji su bili novi....U medjuvremenu sam uzeo drugi mikrofon (nije kod kineza) SONY SY-702 koji je u odnosu na kineze dosta bolji i profesionalnije izgleda ako nista drugo....Sto se tice cena, ovako posebno za svaku otprilike bi izasao: zvucnici novi koliko sam dao~120e, mixeta, pojacalo i mikrofon otprilike za sva 3 ~7000,8000 i to je to otprilike....Ako te zanima jos nesto, pitaj
@Arter Veruj mi druze da neznam stvarno....Nema efekte i to, nego kao sto rekoh, tada mi je bilo bitno da ima ulaz za mikrofon (ima ih 2) i onda mi je to bilo u prvi plan, jer Roland G600 koji sam tada svirao nije imao LINE IN ulaze, nego samo izlaze, tako da nigde nisam mogao da ubacim bananicu od mikrofona, pa sam bio prinudjen da uzmem mixetu, ali sada kada sam uzeo drugi Roland, mixeta mi fakticki i ne treba, no dobro....Neka je tu za sad pa cemo videti za kasnije....Ima 4 kanala, klizace umesto potenciometra i tako to....Moguce da je radijska....Stariji je model uglavnom....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije