Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.12.2011, 21:41   #11
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega i zemljace,ja da sam na tvom mijestu ja bih kupio "dinakordPM1 to je oko 700e i za 800e da biras polovne trosistemce,naravno polovne,opet dinakord ili cek ili EV, a uz malo srece ce ti i ostati za par kineskih dvnaestica,Ja bi tako uradio,jer ja radim sa dinakordodovim troststenmcima jos uvijek a kupljene su bas u zadru "90.Malo su teze ali zato...
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2011, 21:49   #12
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Iskreno, savjetujem izbjegavanje prve generacije powermatea. Radio sam na njemu, skroz prljav zvuk daje. Inače nisam fan powermate miksera, pogotovo prve generacije. Druga generacija, druga priča.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2011, 00:49   #13
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@hare, ma sve si ti to u pravu, sve ja tebe razumijem, Srm450 je vrhunska kutija, vidio sam(ima jedno pola godine) da jedan covjek prodaje srm 450 ali prvu seriju za oko 1500km(750€) sto znaci da bi(hajde da tako gledamo) ova serija bila skuplja (i ja cu bubnuti cifru) 900€+400€mixer+2stalka(70€ proelovi FRE 300 BK)+kablovi(pa oko 40€)=1410€ Super....
Vjeruj mi tih 350w(to je peak snaga) a drzat ga na peak-u je isto kao ruku u vatru(bar ja tako gledam) znaci otprilike bi mu radilo na 300-320w(da realno gledamo), vjeruj mi vise nego dobra solucija, ali ponavljam i ova tvoja je dobra, licno sam se uvjerio u Mackie srm450 ali za malo jace bi trebao bas... Ako nista ovaj american audio 18 ili 15-ka... Ja guram svoje 2 Ev Zx4-ke sa (bijedom) Behringer PMP5000 i svarno sam prezadovoljan(volio bih da imam fullrange, ali sta je tu je ona meni posao odradi), Sto se ice THD-a, tu nebi trebalo biti problema ako se namjesti parametrika na mikseti(ja sam na ovom svom "djubretu" namjestio sve fino, med i mlijeko, naravno do odredjene granice), samo ne dooooooo Bog neko izoblicenje na toj snazi, ode sveeeeee u šaš.... Ali srm450v2 ima dobru protekciju tako da nema straha, jos poslje samo nadovezat sa 2 basa akivna, malo "izreckat" frekfencije i mirno more, the fun can start now
Dao sam savjet za Ev i yamahu jer sam radio na njima(iznajmljivao par puta) i stvarno mi se kombinacija svidja, stvarno ostao fasciniran... Kad god sam u Dell-a bio iz one male kutijice izlazi tolika snaga, a cista, zato sam mu dao primjer Emx512Sc-a i zx4...
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2011, 01:18   #14
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Naravno tu smo da razmijenimo iskustva i mišljenja. Ja sam usporedio neke specifikacije, taj emx sa ovim soundcraftom, pa sad, na kolegi je da izabere. Uvijek izbjegavati ulazak u peak, pogotovo kod aktivnih kutija, jer se može izgoriti pojačalo, ako kutija nema dobru zaštitu! Uz ovaj moj prijedlog, mogu Mackie SRM1801 subwooferi. Lijepo se uklapaju, a baš su pravljeni da se koriste sa ovim kutijama.

Predložio sam ovaj Soundcraft još zbog jedne super stvari koju Soundcraft ima a drugi nemaju, a to su GB30 preampi. Ko posluša, čut će

Vjerovali ili ne (nije da se hvalim ), sad na ljeto, na jednoj svadbi, jedan kolega sa foruma i ja smo radili svadbu, s nama još i pjevač i harmonikaš. Mikseta emx5000, dvije kutije YAMAHA C112V (350W, ali mislim da je 175W RMS, 12" komad), i dva komada P.Audio X12P (200W 12"). Sve kutije pasivne. Mi smo odradili u sali 250 ljudi sa te 4 kutije, sa povremenim ulaskom u peak, kad se pjevač prodere malo. Ja se iznenadio.

Da ne skrećemo sa teme...
Dok ovo pišem, pade mi napamet Dell-ova kombinacija, sa tom emx512sc-a i 2 komada YAMAHA S115V (500W 15"). Super kutije, izdržljive, lijepo rade.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2011, 02:03   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedna opaska koja moze da valja a vazi za sve pasivne ali i aktivne miksere (koji imaju Master Inserte) je upotreba levelera. Vec za stotinak eura se moze naci sasvim dobar leveler koji ce pravilnom upotrebom, subjektivno podici glasnocu kompletnog sistema bar za 50% a i sprijeciti krahove i crkavanje zvucnih kutija i nece ici u "crveno". Ko zeli vise informacija o ovome neka pise da ne bih ja pisao badava.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
mirandess (15.12.2011)
Star 15.12.2011, 02:22   #16
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@hare hahahahahahahahaahahahaahhaahha i ja kazem, marnel je napravio dobru kombinaciju, dobre su one yamahe, ali nekako mi se ucinio tvrd sound... Ali to je valjda zbog prostora u kojem vjezbaju.... Ono je super kombinacija...
Srm 1801, ma kako da nisu lijepi, PRELIJEPI za te novce hahahahah mogli bi ih pitat za sponzore da nam budu, ja bih na celu nosio mackie znak samo da mi daju sistem, ma ne sistem, eto nista ne trazim samo jedan monitor srm450 hahaha ajd da ne idem u off(a vec sam otisao)... Da, koju god kombinaciju da uradi dobra je.... svejedno, PROVJERENO i s moje i s tvoje strane tako da sigurno nema nikakve zabune...
@tranzit Ja prvi put cujem za to(mislim za master insert da za to sluzi) znam da neki od allen heat-ova to ima... cak cini mi se zed serija 10fx ili nesto tako...
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2011, 02:27   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Oni "pametniji" mikseri obavezno imaju Master Inserte a ti inserti upravo sluze za prikljucenje dinamickih uredjaja u koje spada i leveler odnosno maksimizer.

Promijenjeno od tranzit (15.12.2011 u 02:28 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2011, 01:30   #18
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Vidiš, znao sam da to ljudi koriste u studiju (maksimizer) za izdizanje kompletnog mixa, ali nisam još nikog sreo da to koristi u live situacijama.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2011, 11:55   #19
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Ridick XXX

Sto se tice mixera slazem se potpuno sa kolegama da ti je mozda najbolje resenje Soundcraft MFXi 8.

Sto se tice kutija i snagasa,ostaje ti oko 1000ev da kupis i pojacalo i kutije,za te pare ne mozes kupiti i jedno i drugo,dobar snagas je oko 500ev,ostaje ti jos 500ev za kutije a dobre kutije bez 1000ev nema...
Tako da po meni mozda najpametnije resenje mackie SA1530z aktivna i kosta oko 1000ev polovna ,jeste malo veca ali predpostavljam posto vas ima 4 u bendu da ne nosis sve sam...
Posto ces verovatno morati da uzmes samo jedan par kutija zbog finansijskog ogranicenja,budi siguran da sve ovo ostalo manjih gabarita ( EV zx4,rcf art 315,ev gladiator 115,JBL MRX515 i slicne ),ti nece dati dovoljno basa,dakle moraces da ides na vece kutije da bi dobio nizak bas a ujedno i toplu sredinu sa dobrim visokima...

Inace da se ima para ,zna se sta je najbolje za te potrebe 2x18 u basu + 2x 12 u mid /high !

pozdrav
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2011, 17:48   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od harepa50 Pokaži Post
Vidiš, znao sam da to ljudi koriste u studiju (maksimizer) za izdizanje kompletnog mixa, ali nisam još nikog sreo da to koristi u live situacijama.
I ptice vec pjevaju da se na nasem podrucju uvijek reaguje sa "zadrskom" pa ono sto je vani vec ustaljena praksa, kod nas uvijek treba bar deceniju da se primjeni. Mi smo ti ovako vrlo tradicionalan narod pa se tesko oprastamo od navika.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije