Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.07.2009, 13:49   #1
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Biće skoro propast Sveta?

Novosti: Biće skoro propast sveta
Nedelja, 5. jul 2009. 12:46



Ako je suditi prema proročanstvu drevne civilizacije Maja, planeta Zemlja odbrojava svoje poslednje dane!? - smak sveta nas očekuje 21. decembra 2012. godine.

Nekoliko vekova pre nove ere Maje su osmislili kompleksni kalendar, za koji stručnjaci tvrde da je najtačniji od svih poznatih. Posle dešifrovanja došli su do zaključka da kraj dolazi za nešto manje od tri godine. Ovu teoriju, sve popularniju u svetu, podržali su i pojedini matematičari i astrolozi, koji su takođe izračunali isti datum za smak sveta, kao i Maje.

Šta bi trebalo da se dogodi tog sudnjeg dana 21. decembra 2012. godine? Tada će se odigrati redak astronomski fenomen, koji se dešava jednom u 230 miliona godina. Sunčev sistem će se izjednačiti sa Mlečnim putem i još dve galaksije će biti poravnate sa našom. U teorijama geofizičara pominju se i radikalne promene elektromagnetnog polja Zemlje, pa čak i zamena polova, što bi izazvalo katastrofu kataklizmičnih razmera. I baš tog datuma, završava se i drevni kalendar Maja...

Narod Maja poznat je po brojnim dostignućima koja su i danas misterija za naučnike. Na primer, Maje su sa neobjašnjivom tačnošću, izračunavali periode okretanja nebeskih tela. Iako nisu znali za teleskope i druge astronomske sprave, smatrali su da godina traje 365,242129 dana. Prema važećem gregorijanskom kalendaru Zemlja se okrene oko Sunca za 365,242500 dana. A tek nedavno, uz pomoć najpreciznijih savremenih astronomskih uređaja, utvrđeno je da godina traje 365,242198 dana. Takođe, ovaj drevni narod je izračunavao trajanje meseca sa tačnošću od 0,0004 dana, a u određivanju vremena za koje se planeta Venera okrene oko Sunca pravili su grešku od samo 14 sekundi na 100 godina. Kalendar Maja sastojao se iz šest delova. Aktuelni, peti deo u kojem mi sada živimo je započet 1987, a završava se 2012. Od 2012. će započeti šesti deo kalendara koji je prazan... U kalendaru Maja je i dan rođenja Isusa Hrista, označen kao dan kada bi trebalo da se dogodi nešto veliko. Označen je period Drugog svetskog rata i još neki važni događaji.

Arheolozi su, prošle godine, u potpunosti uspeli da dešifruju pismo i matematiku Maja, po kojima se predviđa da će 21. decembra 2012. godine nestati naša planeta. Oni su još pre dve hiljade godina dali preciznu tablicu kretanja Sunca, planeta i asteroida u odnosu na Zemlju - za svaki dan. Velika je misterija zašto se ta tablica završava sa 21. decembrom 2012. godine. Mnogi s razlogom pretpostavljaju da su drevni astronomi Maja predvideli da planeta posle tog dana neće postojati.

U spisima Maja se poravnanje koje će se dogoditi tog dana naziva spajanje sa utrobom Velike Majke, odnosno Zemlje. Maje su verovale da ukupan ciklus života Zemlje traje 26.000 godina. Tog dana se očekuje ulazak u šesto doba i, prema njihovom verovanju, šesto doba je, zapravo, prazno i zavisi isključivo od kreatora nove civilizacije.

Kulminaciju ekonomske krize neki teoretičari predviđaju upravo oko 2012. Bez obzira na sve teorije i predviđanja, jedno je sigurno - ako se 2012. ništa ne dogodi, u Londonu će biti održane Letnje olimpijske igre.

Upravo ovog datuma, prema mišljenju i proračunima nekoliko vrhunskih matematičara, planeta će, jednostavnim rečnikom, umesto da uspori, 21. decembra 2012. godine, ubrzati u najoštrijoj krivini oko Sunca, zbog čega će se na površini pretumbati kontinenti i nastaće opšti haos.

Zanimljivo je i da se smakom sveta 21. decembra 2012. bavi i četvrti nastavak filma o legendarnom avanturisti Indijani Džonsu - „Kraljevstvo kristalne lobanje“. U njemu Harison Ford sprečava apokalipsu i pobeđuje sile zla. Film se bavi kristalnom lobanjom, koja je poznata i kao Mičel-Hedžisova lobanja, koju je pronašla Ana, usvojena ćerka F. A. Mičel-Hedžisa (preminula u 101. godini). Verna kopija ljudske lobanje napravljena je od komada kvarcnog kristala i nađena je u Britanskom Hondurasu 1924. godine. Pretpostavlja se da je stara 12.000 godina. Po legendi, smak sveta će nastupiti kada se spoji svih 12 lobanja, upravo 21. 12. 2012. godine.

izvor: MONDO




Pročitah ovo u vestima pa me zanima vaše mišljenje...da li mislite da ne treba verovati u ovakve stvari ili ima razloga za zabrinutost?
  Reply With Quote
Star 05.07.2009, 14:12   #2
Enes-am21
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.02.2008
Mjesto: Visoko
Godina: 37
Postovi: 179
Downloads: 81
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 32 puta u 23 Postova
Instrumenti: korg pa800, korg tr, harmonika hohner morino VI
Interesi: muzika i sport
Enes-am21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Enes-am21 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hahaha... dobar ovaj dio za olimpijadu...hahaha...
Enes-am21 je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2009, 14:14   #3
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Procitao sam ovo,vec negdje.

@rolandinjos prijatelju,opusti se malo....
Vidis da nas sada prepadaju sa ovom gripom A(H1N1),a prepadali su nas i
ranije sa raznim "smakovima svijeta",sa raznim letecim tanjurima,marsovcima....

Ja licno,zivim zivot ne osvrcuci se na ovakva predskazanja.
Ako ce biti svima,neka bude i meni.
A inace,ako bih se zabrinuo ja ili bilo ko drugi,pobudalicemo za mjesec dana.
Opusteno-pa sta bude....
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2009, 14:15   #4
MICKY
Početnik forumacije!
 
MICKY's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.07.2008
Mjesto: Sarajevo
Godina: 37
Postovi: 39
Downloads: 287
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika i Klavijatura
Interesi: Moj hobi je sviranje harmonike i klavijature
MICKY befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MICKY pošalji poruku preko MSN messengera
Idee ...

@Rolandinjos....
Nema razloga za brigu,vjeruj mi...
Ja sam onaj tip osobe koja se voli baviti ovakvim stvarima i upoznao sam nekoliko ljudi koji nisu bas neki ludi sociolozi i filozofi koji samo kazu neku informaciju da bi skrenuli paznju na sebe.
Ovi moji ljudi su posebni ljudi koji citav svoj zivot proucavaju religiju i uopsteno,zivot.
Ova tvoja prica mi je poznata,jer sam je vec jednom cuo...
Kada sam bio u drustvu tog moga prijatelja,u tom momentu je naisla jedna moja drugarica koja je spomenula ovaj datum i ovu godinu.
Moj prijatelj ju je samo pogledao,nasmijao se i rekao da to nije tacno...
Znaci smak svijeta se nece dogoditi 2012...
Ako malo bolje procitamo vjerske knjige,mislim na vjerske knjige krscana pravoslavaca i muslimana,i ako ih dobro analiziramo naci cemo tamo u njima tacan datum smaka svijeta i tacno vrijeme kada ce se to dogoditi!
Mnogi ljudi kazu da niko ne zna kada ce nastupiti smak svijeta???
Ali zasto se ne bi znalo???
Bas se ta informacija treba znati i treba se spremati za taj dan i uopsteno treba biti spreman za sve sto je takve tematike...
Uglavnom,smak svijeta nece nastupiti 2012,to je sigurno.
I jos jedna cinjenica...
Ljudi koji se boje smaka svijeta su oni koji bi da vjecno zive i koji ne cijene svoj zivot,a ljudi koji se ne boje smaka svijeta...e to su pravi ljudi.
Toliko od mene!
__________________

MICKY je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2009, 14:15   #5
alen248
Vredan član društva
 
alen248's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.02.2005
Mjesto: Paraguay
Postovi: 177
Downloads: 17142
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: CharlesBafAV
Interesi: CharlesBafAV
alen248 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
alen248 pošalji poruku preko ICQ messengera alen248 pošalji poruku preko AIM messengera alen248 pošalji poruku preko Yahoo! messengera alen248 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Daj Rolandinjos mani se ovakvih tema jos nam samo to treba!
alen248 je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2009, 14:19   #6
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3636
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

sta bude, bice
sta ne bude,nece biti
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2009, 14:31   #7
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ej Kolege...samo da vam kažem,nemojte mene tešiti,ne plaši se Roki ni malo......nego,zanima me diskusija na ovakvu i slične teme,ipak ovo objavljuju "ozbiljni" mediji...


I mi Milana Tarota za trku imamo...
  Reply With Quote
Star 05.07.2009, 14:36   #8
DjoleBn
Ovaj baš voli da kuca
 
DjoleBn's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.06.2007
Mjesto: Bijeljina
Godina: 40
Postovi: 303
Downloads: 475
Uploads: 2
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x, Yamaha 01v96...
Interesi: Muzika i samo muzika...
DjoleBn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DjoleBn pošalji poruku preko MSN messengera DjoleBn pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni odgovara, ja digao prije mjesec dana kredit na 5 god
__________________
Korg4Life
DjoleBn je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2009, 14:40   #9
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Još ako imaš grejs period od godinu dana skoro i da ne moraš da ga vraćaš...
  Reply With Quote
Star 05.07.2009, 14:41   #10
BoleroBend
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 12.12.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 227
Downloads: 99
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 18 puta u 16 Postova
BoleroBend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Sejox Pokaži Post
a prepadali su nas i
ranije sa raznim "smakovima svijeta",sa raznim letecim tanjurima,marsovcima....
brate i druze sejo, nisu nas prepadali oni postoje..bar ovi drugi
smatram da samo neinteligentan i prilicno naivan um moze da veruje da smo jedini u vasioni.

-7. avgusta 1998.god sam sam se uverio u postojanje pomenutog.
daj dan cu pamtiti dok sam ziv jer dobro znam sta sam video i doziveo.
-moguce da je zabluda da "marsovce" tretiramo kao male zelene, ali postojanje "leteceg tanjira" svakako da nije, u sta sam se tad uverio

boli me uvo ako mi se ljudi u narednim postovima budu smejali, ali sa mnom je bilo jos ljudi koji su videli isto..
na kraju krajeva bas me briga dal ce neko verovati ili ne, samo mislim i da najznatizeljniji bi se prepali jer u coveku jednostavno postoji strah od nepoznatog i to je to.

a za smak sveta..mozda ce biti nekih krupnih dogadjaja ali u "nestajanje" cisto sumnjam.
BoleroBend je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije