Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.07.2008, 14:17   #1
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Tezga u drugoj državi - ATA CARNET

Da li je neko skoro prelazio iz Srbije u Republiku Srpsku?Zanima me da li mogu da predjem sa licnom kartom?Da li za instrumente treba nesto vise od papira osim da se popuni na granici onaj formular standardni posto sam cuo za neki ata karnet(ako se uopste tako kaze),i za neke privremene izvozne dozvole i sl.Unapred zahvalan za svaku informaciju.Jeftabgd.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2008, 14:46   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U bilo kojoj zemlji svijeta ako prevoziš instrumente i muzičku opremu preko granice moraš izvaditi i posjedovati ATA-CARNET. Izdaje ti ga Državna gospodarska komora. Ujedno taj ATA- CARNET ti je kao pasoš za instrumente i služi ti kao osiguranje od krađe i dokazni materijal za naplatu štete (ako ti tko polomi il ošteti opremu).
U ATA CARNET unosiš podatke za svu opremu koju imaš (koju češ voziti preko granice i koju nečeš), jer ti vredi godinu dana od izdavanja. U ATA-CARNET obavezno unesi vrijednost (trenutnu) opreme, il ako hočeš stavi vrijednost potpuno nove opreme, samo pazi plačaš taksu vrijednosti 7% (kod mene u HR) od navedenog cjelokupnog iznosa na ATA Carnetu. Ako upišeš 2-3 kljave, harmoniku, powermikser, zvučne kutije, stalci, monitori, qrac-palac da izvineš to ti je za čas preko 15.000 € (ako imaš malo kvalitetniju robu) i to ti ispada odmah taksa (za izdavanje ATA-CARNETA) u iznosu od 1.000 € (barem bi tolko izašlo kod mene u HR - 7 % od ukupne ili procjenjene vrijednosti).
Nemoj mislit da izmuljaš komoru jer imaju tablice vrijednosti instrumenata i opreme i prate zbivanja i cijene na tržištu.
Drugačije nečeš moč preč granicu bez plaćanja carine.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (18.07.2008 u 14:49 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2008, 14:51   #3
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Znam iz ličnog iskustva da sam muku mučio pri prelasku granice sa Hrvatskom. Tražili su taj ata karnet a Bosna i Hercegovina uopšte nije potpisnica toga niti je to postojalo prije neke 4 godina. Sada možda i ima. Uvijek možeš iznjeti instrumente na potvrdu kao privremeni izvoz ili uvoz stvari koju će ti ovjeriti na granici ili da ti upišu u pasoš stvari koje su veće vrijednosti. Mislim da tako možeš prenijeti robu iz Srbije u Bosnu i Hercegovinu.
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2008, 14:56   #4
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Din074

prijatelju, možeš ti na papir uvest kljavu-dve, al komplet razglas i opremu JOK !
Zahebavat će te do bola, jer ti nitko neće garantirat za oštečenja, krađe i sl probleme koje bi mogo imat. Primjerice policajac ti u Njemačkoj bez ATA neče nit uzet zapisnik za krađu klave. Jer ti možeš reč da su ti drpili Pa2X, a sviro si na npr prastari M1. Kontaš ?
Ovako izvadiš ATA, vrijedi ti godinu dana i putuješ gdje hočeš po svijetu. Sviraš bez brige, ako ti tko šta ošteti, lijepo naplatiš osiguranje, imaš dokaz i nemaš sekirancije.
Nekad sam (dok se je plaćala carina) tako smuljo, izveo van KORG X3, prodo ga i uvezo N364 bez carine. Slični su, moja nigdje ne piše, a carniku je bitno da otraga piše KORG .
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2008, 15:03   #5
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hehehhe...znam za to krešo. Sviro sam u zagrebu i okolini duže od 4 godin i svaki vikend smo prelazili granicu. Razglas nismo vukli jer su nas jednom vratili sa granice nazad pa smo ga iznajmljivali u HR. Uvijek mi je bilo prijavljeno > klavijature marke Korg - komada hehehehe A što se tiče ATA CARNETA, čini mi se da BiH još uvijek nije potpisnica.
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2008, 15:06   #6
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Čak sam jednom htio ponjeti odavdje neku bezveze neispravnu klavijaturu i na njoj napisati KORG jer sam htio kupiti u Zagrebu T3 pa bi ovaj lažnjak bacio u smeće Cirkus je na granici, znam to jer sam juče dovozio robu iz Vukovara za firmu...ma ko da te ko gleda brate sta ti je u pickapu ali znaju i da pregledaju u detalje ...
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2008, 15:49   #7
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tak smo mi jednom mahebali na slovenskoj granici. Kao prvo imali smo prvo jednu svadbu i potom za 2-3 dana odmah gažu za doček nove i normalno trebalo je vuć foul razglas i instrumente na struju i za "suho"
Mi izvadili ATA karnet, smanjili vrijednost opreme do bola samo da čim manju platimo taksu (opet je ispalo tada 1.600 DM) i dolazimo na granicu kad carinik mulac od prve se gledajući ATA karnet zapikne na violinu.
Pazi ovo : godina proizvodnje 1895, vrijednost 400 DM, marka No NAME
Ovaj odmah preturaj auto da vidi on tog Stradivarija. Ono "kako može violina starija od 100 godina vrijedit samo 400 DM ?". E, ono lom, popišali smo se od smijeha kad ju je izvadio van iz auta i vido u kakvom je jadnom stanju.
A ja napiso za tada ganz novi Trinity koji je košto oko 3.200 DM, vrijednost 1.200 DM u ATA. Nije nit trepno da je vidi, ko da je viđa svaki dan. A tada ako ih je bilo u cijeloj Hrvatskoj 10 komada, puno sam reko.
I da, za harmoniku me je pilao da kako sam napiso da Dallape vrijedi samo 500 DM kad je njegov rođak dao skoro novi OPEL Kadet za nju 1 za 1.
Jebi ga, došlo mi je da mu kažem da neka malo bolje pogleda, možda je radijator
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2008, 18:44   #8
vladan.pro
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.12.2007
Postovi: 141
Downloads: 282
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
vladan.pro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Proletos sam isao sa bendom na tezgu u Banja Luku,i posto je to bio samo jedan vikend nismo vadili ata carnet.Kada smo dosli na srpski prelaz popisali smo instrumente koje nosimo i overili na carinskom prelazu(razglas nismo nosili).Kada smo dosli na Bosanski prelaz nisu hteli ni da cuju za taj papir,navodno se nemoze preci bez ata carnet-a.Posle pola sata prepucavanja smo presli tako sto sam mu dao ispod ruke 20e.E sad to je moje iskustvo pa razmislite!Prelazio sam i kroz Hrvatsku ali nemoze bez ata-carnet-a!
vladan.pro je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2008, 20:06   #9
Malimuzicar
Vredan član društva
 
Malimuzicar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.12.2005
Mjesto: Njemacka/Stuttgart
Godina: 27
Postovi: 160
Downloads: 426
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg PA3X / Triton Extreme sa Mossboardom/Weltmeister Casotto 374
Interesi: Muzika i Fudbal
Malimuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Malimuzicar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Ata carnet

Posto idem na godisnji iduce nedelje u Bosnu a mali ima zelju da ponese klavijature sta bi mi vi preporucili gdje se dobiva taj ATA CARNET kroz zemlju tranzit ili u nasem slucaju Njemacka jeli postoji neko drugo privatno osiguranje za takve stvari .Pozdrav
Malimuzicar je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2008, 20:44   #10
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Znam dosta muzicara sto nose klavijature dole kada podju na odmor.
Ako si kupio klavijature u Njemackoj i imas racun dovoljno je samo da prijavis na granici...


pozz..
Miodrag
__________________
---------------------------------
PRIDRZAVAJTE SE PRAVILA NA FORUMU
www.yu-midi.com
yu-midi je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ata, carnet, drugoj, državi, tezga


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije