Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.07.2011, 15:44   #11
Tomo007
Drugar foruma
 
Tomo007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.06.2011
Mjesto: Osijek
Postovi: 54
Downloads: 109
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Harmonika
Tomo007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Dell, nisam siguran, ali znam za jedan slucaj kada je dosla inspekcija u pola veceri i bendu oduzela opremu jer nisu imali dozvolu za sviranje. Propali svatovi zbog bezveznog zakona
Tomo007 je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2011, 15:55   #12
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ostav' mi 'armonikce, a mladu nosi ko te pita
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2011, 16:06   #13
Tomo007
Drugar foruma
 
Tomo007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.06.2011
Mjesto: Osijek
Postovi: 54
Downloads: 109
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Harmonika
Tomo007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bas to, bezveze izmisljaju nove zakone sam kak bi nam uzeli novce
Tomo007 je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2011, 16:12   #14
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Svaki muzicar treba da ima potvrdu da je to sto jeste i da uredno izmiruje obaveze propisane zakonom ako je pravi profesionalac. Dzaba sto neko ume da svira ako nema dokaz crno na belo (mozes da umes da vozis auto ali ako nemas dozvolu sve je dzabe).

Svaki gazda lokala po zakonu treba da ima dozvolu za rad sa muzikom i da postuje radno vreme propisano zakonom.

Muzicari i gazde svoje poslovanje treba da zastite ugovorom i time bi obe strane imale pokrice za rad i obavezu da dogovoreno ispostuju.

Ovo sve stoji u zakonu a ko ne postuje i treba da ga hapse...dosta je vise nekakvih fajlasa i "vikend muzikanata" koji pravim profesionalcima kvare posao i ubijaju cenu,isto vazi za "instant gazde" sto ne postuju dogovore. Ko smatra da je profesionalac ili zeli to da bude neka lepo uradi dokaz na papiru i nece niko da ga hapsi.

Sto se tice svadbi i privatnih veselja po kucama tu jos niko nije hapsen a i tu postoji obaveza domacina da uredno prijavi veselje u policiju i zamoli komsiluk za malo tolerancije.
Postovano sa mobilnog uređaja
  Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio za ovaj koristan post:
Tomo007 (11.07.2011)
Star 11.07.2011, 17:20   #15
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prvi put cujem za tako nesto. Vecini ljudi je muzika alternativno zanimanje i rade vikendom kad se ne moze radnim danima zbog redovnog posla i sl. Ko moze da mu izda dozvolu ili odobrenje da je bilo sta. To bi bilo isto kao kad bi neko trazio da mu se izda dozvola za kopanje. Mogu da se plate eventualne takse kao sto je komunalna i to je sve. Mislim da se sve dogovorom moze resiti, ako je dogovoreno sa gazdom da se radi do 1h nece biti problema dok se to i postuje. Sto se fajlasa tice, ma koliko nam se gade uvek ce ih biti nazalost. Ko je pravi profesionalac u bilo kom poslu, postovace dogovor i nece imati problema.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2011, 18:15   #16
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ma nema ovde oduzimanje poreme nikakve veze sa dozvolama za rad.
Oni oduzimaju opremu na osnovu remecenja javnog reda i mira ,tako se vodi i u prijavi. Tu ne pomaze nikakva dozvola za rad.
Sto se tice dozvola slazem se da treba svi muzicari da je imaju,ali i to je reseno tako lopovski da nam samo uzimaju pare,a nikakve koristi od toga.
Zadnji put je polaganje ako se ne varam bilo 200 eu i clanarina tako nesto na godisnjem nivou oko 200eu,mozda se varam za koji euro.
U Ns je prosecna svirka u kaficima 2000 din po clanu malo gde se izvuku tri da ne govorim 4000 za troclanu ekipu. E sad racunajte koliko se svirki mora odraditi po 3000 da bi se vratile te pare,a gde je gorivo za prevoz,odrzavanje opreme....
Zato sad radimo samo svadbe.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2011, 18:31   #17
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Emir Totic,da li se ti to pravis malo "Tosa" ili stvarno treba da ti ovde crtamo cemu sluzi licenca za obavljanje delatnosti vokalno-instrumentalnog izvodjaca? Problem i jeste sto ti koji se muzikom bave "alternativno" krse zakon a ujedno i sviraju za male pare jer verovatno i ne mogu da dobiju vise pa sve kad se sabere nikome dobro,nit gazdi naprave posao nit oni uzmu pare,samo kvare tezgu. Da si pazljivo citao moj post shvatio bi sustinu,ali...ti si jos mlad,ima vremena. Svako treba da da radi ono sto ume, i da bude adekvatno zasticen u tome kao profesionalac jer ako uzimas novac za to automatski si profesionalac. Gazda treba da bude zasticen zakonom kao poslodavac,muzicar kao vrsilac usluge a vasa saradnja da bude obezbedjena adekvatnim ugovorom,onda nema ispale za pare i ono "muzicare pretukli a baksis ukrali" itd...uredno prijavljen,uredno platis porez i svima lepo...ovako treba da bude po zakonu. Ujedno sve to kosta pa ko hoce da drzi muziku lepo zna da treba da plati i tacno koliko da se sve lepo pokrije,a ne ko sad da svaka susa drzi kafanu i da muzici dve crvene i to je to...ako uopste da.

@ Sinisa...ovo oko cene sto kazes da je u NS tako mala,to takodje moze da se resi samo ovim fazonom...ozbiljni ugovori i muzicari da se drze svoga,posto nemamo ozbiljan sindikat da nas zastupa moramo biti jedinstveni i traziti priblizno isti novac pa ko voli nek izvoli. Iskreno ako mi je 2000 din maximum koji mogu da dobijem za svoju svirku istog casa bi prestao da se time bavim profesionalno,ostao bi mi lep hobi za kucnu zanimaciju i super,tako je u svakom poslu,ako nema rezultata gasi firmu.

Sto se oduzimanja opreme tice,to mogu itekako da rade kao jedan od nacina da se spreci rad na crno. Mene su pre 4-5 godina uhapsili u Crnoj Gori i oduzeli komplet opremu na 7 dana dok gazda nije izmirio sve obaveze i pribavio potrebne dozvole za rad. To im je bio jedini nacin da ga sprece da radi iako sam imao licencu. Jos cuvam negde taj zapisnik o oduzimanju opreme kao suvenir.

Zivim od muzike od 1987 godine,svacega sam se nagledao...hocete da vam pricam sta sve mogu da urade ako hoce?
  Reply With Quote
Star 11.07.2011, 18:41   #18
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Malo neukusno zvuci al nema veze, ne pravim se tosa.
No dobro, u redu je da sam mlad i da ne znam te neke detalje ali nikad nisam cuo za tako nesto. Zasto bi neki gazda davao nekome 100e za svirku kad moze nekome da plati 30-40 eura za to? Retko se desi da sednem sa nekim ko drzi lokal a da ne kaze "pustim na racunaru muziku i resio sam problem", kao DJ sto pusta po diskotekama za 20e. Tako i te licence, radim po malo pored skolovanja jer mi trebaju pare prvenstevno za ozvucenje. Kad bih placao sve to ne bi mi ostalo ni za hleb i mleko ujutru, a da se trazi veca dnevnica nije moguce jer ma kakav muzicar bio necu je dobiti jer uvek ima neko da radi za manje. Konkretno ovde u Arilju, trazim odredjenu cifru za svirku, ali sta vredi Vule kad dodje neko ko radi za dzabe i dobije 1000 dinara baksisa i ode kuci? Moje misljenje je da u Srbiji to nikad ne moze da zazivi jer je takav mentalitet ljudi. Nazalost onaj kad se napije svejedno mu je da li je ziva muzika, matrica ili nesto trece.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2011, 18:55   #19
milos1
Drugar foruma
 
milos1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: S.Mitrovica
Postovi: 85
Downloads: 453
Uploads: 3
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg PA80, Korg Triton TR
Interesi: sviranje pevanje mzika!!:D
milos1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja i moj bend smo bas to doziveli... Svirali smo u Lacarku u jednoj Discotecii.... I u 01 h uletelo njih 10 policajaca odneli nam mixetu... Hteli da nose instrumente al Kao "dovoljna " ja samo mixeta.... Strasno sad , treba da se vucamo po sudu.... Samo problemi....
milos1 je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2011, 18:57   #20
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ovo za "Tosu" uopste nije neukusno,nemoj da se vredjas,zamisli da sam napisao da se "pravis glup,blesav,sasav" ili nesto slicno,tek bi onda hormon proradio...nije meni namera da uvredim bilo koga budi siguran. Ovo da si mlad stoji ali da nisi cuo za licencu ni to ti ne verujem jer smo na forumu o tome pisali milion puta i ti si ucestvovao u tome siguran sam.

Za sve ostalo si u pravu,prakticno je situacija takva kakva kazes i to mi ne mozemo mnogo da promenimo ali...zakon pise ona sa "pendrekom u ruci" i ako se odluce da ga sprovedu bice ovako kako sam pisao. Teoretski je sve to tako ali...uvek postoji laptop, WINAMP,DJ umetnici, itd,sve to moze da se pusta u lokalu i ako to pravi posao onda super ali veruj da nije sve to tako,zivece muzika i ziva svirka, i u doba najvece bede ovde zivela je i prezivela,samo stvarno treba neki red da se uvede a kako ja iskreno ne znam.

@Sinisa,polaganje mislim da kosta oko 4000-5000 din plus clanarina za godinu dana oko 6000 din,skupa sve 10-11000,nemoj da me drzis za rec u dinar ali 200 evra sigurno nije cena,to se moze proveriti. Polozis jednom i miran si,ostaje posle godisnja clanarina i zasticen si kao Beli Medved posao ima samo da stize
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije