Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.03.2011, 02:30   #1
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Skandal na svadbi: Muzičare pretukli, a bakšiš oteli!

Skandal na svadbi: Muzičare pretukli, a bakšiš oteli!


Brojni folk pevači i muzičari već godinama rado pevaju na romskim svadbama širom Evrope zbog bogatog bakšiša. Iako se ovakva veselja često završavaju tučama, to je, kako kažu, rizik na koji računaju. Međutim, nedavno se Mirko Kodić sa još 15 muzičara i pevača vratio sa bogate romske svadbe u Milanu praznih džepova. Umesto da se dobro opare za dva dana svadbovanja, ostali su taoci u ekskluzivnom milanskom restoranu u kojem je održano veselje. Italijanski karabinjeri pretili su im zatvorom i nisu dozvoli da mrdnu dok se ne izmiri dug za hranu i piće raspojasanih svatova umesto bogatog mladoženjinog oca, koji je pobegao ne plativši račun vlasniku restorana! "Prvog dana sve je bilo super. Sa dve bele luksuzne limuzine smo otišli po mladu. Do jutra smo svirali i veselje se nastavilo posle nekoliko sati sna. Najveseliji je bio mladin otac, koji je prodao ćerku za 100.000 evra!" priča poznati harmonikaš Mirko Kodić koji ne može da prebroji bogate romske svadbe na kojima je radio. Pored 16 muzičara, goste su zabavljali Ljuba Aličić i nekoliko pevačkih zvezda iz Bugarske. Pošto su dobili honorare, veselje su napustili pre kraja. Kako se približavala ponoć, vreme kada se veselje moralo završiti, tako se broj gostiju osipao. Sat-dva pre kraja nestali su mlada, mladoženja, kao i njihove familije. "Malo pred ponoć, otišli su svi. Mi, muzičari, istresli smo bakšiš na sto da ga podelimo. Na gomili je bilo oko 5.000 evra. Seli smo za sto i počeli da brojimo i delimo, kad je odjednom do nas dotrčao vlasnik restorana. Zgrabio je pare sa stola i počeo da beži prema kuhinji. Poskakali smo i pojurili za njim. Nastao je opšti haos!" nastavlja Kodić. Između muzičara i osoblja restorana izbila je žestoka tuča. Letele su čaše, flaše, stolice i nije se znalo ko koga juri i bije. Mlada pevačica je vrištala i čupala sopstvenu kosu. Jedan od muzičara je uspeo da uleti u kuhinju i dočepa se para. I ko zna šta bi se dogodilo da u restoran nisu uleteli karabinjeri. "Tek tada nam je postalo jasno šta se dešava. Vlasnik lokala je hteo da uzme naš bakšiš, jer je mladoženjin otac pobegao ne plativši račun za gošćenje svojih svatova. Kada je video da brojimo pare, poludeo je i pomislio da je našao način da koliko-toliko popravi štetu. Nadrljali smo ni krivi, ni dužni. Karabinjeri su počeli da nas preslišavaju, da traže dokumenta. Moj pasoš je bio u hotelu udaljenom 35 kilometara odatle. Džaba smo objašnjavali da nismo krivi što je gazda pobegao... Odlučili su da nas odvedu u zatvor da tamo prespavamo!" Videvši da je vrag odneo šalu očajni muzičari su se dogovorili da zarađeni novac daju vlasniku restoranu, kako bi izbegli zatvor dok je klavijaturista iz Bugarske plakao jer se kući vraća praznih džepova. "Pokušali smo da telefonom nađemo mladoženjinog oca, ali od njega nije bilo ni traga, ni glasa... Sreća da u tuči nikoga nisam udario, niti me je išta pogodilo. Bar sam se kući vratio u komadu i nepovređen. Bolje što smo ostali bez para, nego da se vucaramo po italijanskim zatvorima. Sa vlasnikom restorana smo napravili ugovor u kome piše da će nam vratiti novac kada mu mladoženjin otac isplati dug. Verujem da će to biti - malo sutra" iskren je Kodić.


svet.rs
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
goran_jan (27.03.2011)
Star 27.03.2011, 02:43   #2
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

joooooooj sta bi mu ja uradio dell, znas kako se ono kod nas kaze, "ufatit ga i ubit ga ko ćuku" stvarno sramota, ja bih ga trazio i uzeo mu jos 10.000€ za nanesenu dusevnu bol! Majke mi!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2011, 02:50   #3
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ljudi koji su zivjeli u inozemstvu znaju da nas "pridoslice" ne pitaju tamo jesmo li napadali ili bili napadnuti, oni domicilni su uvijek u pravu, a deportacija nije bas najzgodnije rjesenje
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2011, 04:30   #4
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Necete verovati, evo bas sam se vratio sa svirke iz jednog seoskog kafica,.. nije bilo lose dobro smo prosli,.. tj svi su prošli super, osim mene jer su mi prvi put u životu ukrali navlake za kutije,... futrolu sa klavijaturu, navlaku za stalak i stalke i torbu doduse praznu jer je sva oprema iz nje bila na sceni, jedino jedan stari kabal, ... oko sat vremena sam se raspravljao sa gazdom, jer sam sve to stavio u njegov magacin,... no na kraju izgleda da je neka pijana budala upala i ukrala moje stvari i jos nekoliko jakni i ko zna sta jos,.. par viskija itd,.... jedino sto je pozitivno je to sto je gazda ispao korektan i dao mi 50 eura za sve,... mada otpilike oko 100 eura ce me sve kostati,.. ako kupim original i vise,.... ali jbg sta je tu je,... poludeo sam dok nisam procitao tvoj post dell,... sada mi je lakse,.... jos sam si i nasmejao,...i to bas sada kada si ti to napisao,.. meni da se desi da me opljačkaju,... tako da zaključujem da si ti Dell kriv. Dodješ mi onu drugu polovinu od 50 eura!!!!
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2011, 13:39   #5
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mirandess Pokaži Post
.... "ufatit ga i ubit ga ko ćuku" .....
A sta ako je zena odgovorna zbog neisplate ? I nju ces da bijes
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2011, 14:10   #6
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

Odosmo u off... ali evo i ja da se pozalim preploslog vikenda mi ukrali fleshku i usb lampicu iz klavijature imao sam srece sto mi je organizatorka proslave poznanica pa su mi vratili za 3 dana inace ne bih.
Mislim ovaj narod je mnogo nisko pao da krade opremu i sitnice koje njemu nista ne znace a tebi koji zivis od tih stvari mnogo znace. Jbg sve moze da se plati ali zivce koje si izgubio kao i kolege u Italiji nema ko i cime da plati.
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2011, 14:12   #7
panovicdragan
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.01.2009
Postovi: 27
Downloads: 381
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
panovicdragan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ipak je posao muzicara visoko rizican!Verujem da je svako u svojoj karijeri doziveo nesto slicno.Ipak kako kaze Kodic najvaznije je ostati u komadu i nepovredjen a pare ce da se zarade na nekoj drugoj tezgi!
panovicdragan je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2011, 15:17   #8
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@ acekorg
hahahahaahhaahahahhaha dobro pitanje prijatelju. Necu je ja bit, ne bih digao ruku na mrava, a kamo li na covijeka
Osobno smatram da se tucom nista ne moze rijesiti! Znaci "NO" nasilje, samo diplomatski razgovori i jedino se tako otvaraju sva "životna" vrata. Osobno moje misljenje, ako muzicar(glazbenik) ovisi od svoje profesije tako da nastupa negdje i svira po nekim svadbama, gdje se i on sam osjeca ugorzeno, mora biti spreman na taj rizik poput (krađe,lopovluka...). Kad se tebi radi situacija da u svojoj obitelji imas malu djecu, zenu koja ne radi, i jos ti se to dogodi, da ti ne isplati "tvoje ne spavanje" za tu noc. Pa sta bi ti uradio, nema veze, musko ili zensko... krivo mi je sto to moram reci (pogotovo za ljepsi spol), kad ona/on tebe hoce da "zezne" onda i ti zezni nju... u tom slucaju nema diplomatike... e jedino da sad ugovor napravis, al onda ce te ispast "skuplja pita nego tepsija"... Ali eto mu ga tamo njegov obraz, nek cijeli svijet zna sta je uradio!!! Sramota! Al vjeruj mi vratit ce mu se to kad tad (sve se vraca sve se placa).... veliki pozdrav.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2011, 16:27   #9
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni se desilo isto sto i dtugima , al najgore kad ti neko mazne iz sinta mediu !!! . Ja sam sviro jednu svadbu i na pola svadbe mi neki klinac mazno flopi a tad sam imo psr1100 a u njemu ni jedan ritam sve mi bilo na flopy , strasno a po gotovo kad ti maznu napajanje , a bilo je i toga
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2011, 18:05   #10
cane612
Drugar foruma
 
cane612's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.03.2009
Mjesto: BEOGRAD
Postovi: 62
Downloads: 1085
Uploads: 2
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG pa500
cane612 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
cane612 pošalji poruku preko MSN messengera cane612 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

zakljucak ne isnositi pare na sto kada radis u inostranstvu nego lepo odete negde drugde na pice hehehe alii sta da vam kazem ... VELIKA SRAMOTA!
cane612 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije