Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.03.2016, 15:00   #1
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1521
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard PA80 pomeranje slajdera vrati ritam u pocetno stanje

Postovane kolege,
Evo trazim po forumu odgovor na moj problem i ne uspevam.
U jednom ritmu u toku svirke primetim da je kompletan bubanj slabiji.Tasterom za pojacavanje DRUM sekcije pojacam bubanj do zeljene jacine i to memorisem.Sve u toku svirke..I onda za mene neznalicu problem.Samo malim,neznatnim pomeranjem slajdera (srednjeg) za ritam sekciju jacina bubnja se vrati na onu pocetnu vrednost,tj utisa se.
Moze li pomoc,na cega da obratim paznju,gde da zavirim u podesavanjima...
Unapred hvala,
spale je offline   Reply With Quote
Star 15.03.2016, 10:41   #2
marioDX
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.02.2016
Mjesto: vinkovci
Godina: 39
Postovi: 53
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: yamaha motif xs6, kurzweil pc3k6, korg pa80
Interesi: svirati dok sam ziv i uzivati u tome
marioDX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pozdrav kolega.. probajte jacinu bubnja pojacati u Style Editu.. sami slideri vam sluze za kontrolu jacine bubnja u realnom vremenu.. tako da kad vi pomicete slider on pojacava/smanjuje jacinu ritam sekcije u realnom vremenu.. isto kao kad promjenite ritam pa recimo taj ritam je puno jaci pa samo malkoc pomjerite taj slider i jacina se regulira.. ti slideri vam nisu aktivni kao recimo na pa2x itd.... bolje bi vam bilo da pokusate pojacati snagu bubnja u Style Editu .. i da vidite tamo da li vam je jacina bubnja podesena jednako za sve varijacije i CV.. i naravno da sve to usnimite u sami ritam koji ste podesili pa onda u Style Performance kad dodjete do zeljenih rezultata.. poslije toga provjerite postavke slidera tipkom Menu, u podmeniju AssSlider.. pozdrav
marioDX je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2016, 21:05   #3
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1521
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega MarioDX hvala na javljanju i volji da resim ovu za mene nepoznanicu,no cini mi se da se nismo razumeli..U Style edit-u expression je dovoljno pojacan ali je kompletna traka bubnja odnosno drum sekcije (Taster sa leve strane ekrana) na niskom nivou (Recimo 60 od mogucih 127).Ja ga u toku svirke preko tastera DRUM pojacam na zeljeni nivo (Recimo 85)i memorisem Write disk in use----- Curent Style . E problem nastaje ako makar i za milimetar gore ili dole u toku svirke odnosno produkcije datog ritma pomerim slajder srednji slajder (Acc/Seq volume) jacina DRUM trake se vrati sa mojih zeljenih i (valjda) memorisanih 85 na pocetnih 60 ... Ne zamerite i svi ostali koji budete procitali ali jednostavnije ne mogu opisati ovaj "problem"
spale je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2016, 23:37   #4
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

kolega, probaj ga pojačati tako da ne diraš DRUM taster, već odi na Style Play mod, pa na Menu - Mixer i stisneš TRK SELECT. Tu pojačaj kako koju traku želiš. Zatim provjeri da li ti je ukljčena lampica na Style Change i ako nije uključi. Onda odi na Write Disk in use i sačuvaš ga na Current Style.
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 22.05.2016, 16:21   #5
marioDX
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.02.2016
Mjesto: vinkovci
Godina: 39
Postovi: 53
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: yamaha motif xs6, kurzweil pc3k6, korg pa80
Interesi: svirati dok sam ziv i uzivati u tome
marioDX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja se ispricavam kolega moze bit da nisam dobro shvatio.. jeste probali memorisati ritam pod drugim nazivom..? jel vam to slucaj samo sa tim ritmom ili sa svim ostalima... ako ste u medjuvremenu rijesili problem onda drago mi i sretno vam sa daljnjim radom
marioDX je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2019, 01:34   #6
milan1987
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.09.2018
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: GeorgeGloseNA
Interesi: GeorgeGloseNA
milan1987 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milan1987 pošalji poruku preko AIM messengera milan1987 pošalji poruku preko Yahoo! messengera milan1987 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Fekete Pokaži Post
kolega, probaj ga pojačati tako da ne diraš DRUM taster, već odi na Style Play mod, pa na Menu - Mixer i stisneš TRK SELECT. Tu pojačaj kako koju traku želiš. Zatim provjeri da li ti je ukljčena lampica na Style Change i ako nije uključi. Onda odi na Write Disk in use i sačuvaš ga na Current Style.
Toooo je tooo hvala
milan1987 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije