Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.09.2017, 08:16   #21
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ffb - Unio sam razdoblje od tri godine zbog dinamike kako izlaze novi modeli i nekog okvirnog izračuna, naravno da se ponekad ne isplati mijenjati model iza onog kojeg sviraš. I sam sam u takvoj situaciji sa četvorkom, a razlog zašto bih želio uzeti Genos je i ovaj koji si spomenuo, zamor materijala, sviram je već 6 godina.

@Alen P - a ja sam mislo da je kod vas na sjeveru cijena ista/približna kao u centru države. Ne kažem da je ponekad, ovisno o situaciji kada ima manje ljudi (15-20) ili kada se svira radnim danom ovih 500 kn malo ali zar se i vikendom svadbe od 100-150 ljudi sviraju za 100 eura? A za koliko onda svira band koji se jučer sastao na uglu? Moram priznati da su me ove cijene neugodno iznenadile.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 08:57   #22
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije. Cijene su kod nas uzasne. Da ne govorim da 80% OMB-a idu bez problema za 400 kn, dueti cak za 700, oba!!! 90% ugostitelja je bitno da gostu kazu "imamo svoju glazbu".
500 kn je za sest sati svirke kod nas super cijena. Gazerska svirka kod nas ne postoji vec ohoho godina. Dakle, svira se samo ono sto je organizirano: rodjendani, obljetnice, pirevi. Dakle to je cijena gaze i ja sam to ne mogu promijeniti.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 09:02   #23
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Što se tiče konkretno korga evo otprilike proste matematike ko želi da bude uvek sa top aranžerom...kad je izašla pa3 to je bilo 2011g....do 2016 kad je izašla pa4 prošlo je manje više 5 godina....razlika u ceni je bila od 1000 do 1500e max....pa3 61 je vredeo negde oko 2000e manje više....pa4 kad se pojavio držao je 3500e mada je posle par meseci već bilo da se nađe za par stotina € manje...ili je u sky bila akcija sa spider stalkom...( mada sam kupio od njih...platio najskuplje i ništa dobio nisam...ne daj bože da sam morao da aktiviram kasko koju su mi navodno dali gde nisam dobio ni jedan papir ili polisu ali to nije tema za ovde).

Znači došli smo do ajde nekih 1200e doplate sa pa3 na pa4...to je oko 250e godišnje za tih 5 godina koliko se čekao pa4. Ako to podelimo na mesece dobijemo da svaki mesec treba odvojiti 20e sa strane za nov top aranžer...i onda neko kaže kako je to mnogo para...pa jeste kad se tih 20e svaki mesec popije po kafanama pa onda posle 5 godina kad treba iz džepa da izvadiš 1500e naravno da je mnogo....ali sve je stvar želje i potrebe...svaki aranžer donese po malo novina i malo bar mene koji se umrtvim svirajući istu klavijaturu godinama pokrene da se malo bolje aktiviram...u svakom slučaju ja dok budem mogao ja ću pratiti jer su ipak sve to elektronski instrumenti puni prekidača i dirki koje nosimo po raznim kafanama i birtijama, toplo hladno, vlažno, sunce, potresi u transportu, po koja kap vina ili nečeg sličnog..zato treba menjati svakih nekoliko godina elektronski instrument kakav god da je.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 09:30   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Alen P - Razumijem da pojedinac ne može utjecati na takve uvjete. Još je manje realno za očekivati da se postigne neki lokalni dogovor kolega muzičara. Takve priče su aktivne dok se ispija popodneva kava, a odmah navečer se uletava s 50kn nižom cijenom od konkurencije. Da budem iskren, postoji i kod nas muzičara kojima su cijene niske, ispod svakog kriterija. Sviraju se stalne gaže za 400 kn za duo po večeri. Doduše, radi se o stalnoj gaži pa bi cijena trebala biti nešto niža, ali ovo je ..... Međutim, interno među kolegama se zna tko radi takav posao i da je to najniža kategorija muzičara. I po kvaliteti, po repertoaru ali i po opremi. Njima je vjerojatno dobro jer, subotom navečer pobjegnu od žene, dobiju neku litricu kiselog vina za popit, glavne su face među babama u kvartu, i još dobiju naknadu. Tko voli, nek izvoli. Zato kažem, kada takvi kukaju da nema rezona ulagati u instrumente, onda svaka priča završava prije i nego je počela.

@splendid - Tako je, matematika je jednostavna. Amortizacija "sredstva za proizvodnju" uvijek postoji samo je pitanje da li se dugoročno razmišlja na pravilan način i da li tih 20-30 eura mjesečno uračunavaš u "cijenu rada".
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 09:39   #25
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@casper mislim da bi svako ko ima više od nekoliko svirki mesečno to mogao da priušti naravno ukoliko želi i ima volju...svaki naredni aranžer je bolji od prethodnog u dosta stvari...da li te stvari vrede tu razliku u novcima to je već druga tema ali ili hoćeš ili nećeš...sad...ljudi budu zadovoljni sa jednom klavijaturom...mrzi ih da ponovo sve sređuju u novoj a pri tome za tu razliku mogu da unaprede svoj razlglas ili nešto drugo ali 5€ nedeljno svako od nas malte ne može da skloni da bi se za par godina unapredio...da li klavijatura...zvučnici...mikseta...ne bitno ali može fino da se reši jedan deo opreme...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 14:42   #26
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@ caspere, kolika je tvoja-vasa cijena?
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 15:20   #27
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alen P Pokaži Post
Nije. Cijene su kod nas uzasne. Da ne govorim da 80% OMB-a idu bez problema za 400 kn, dueti cak za 700, oba!!! 90% ugostitelja je bitno da gostu kazu "imamo svoju glazbu".
500 kn je za sest sati svirke kod nas super cijena. Gazerska svirka kod nas ne postoji vec ohoho godina. Dakle, svira se samo ono sto je organizirano: rodjendani, obljetnice, pirevi. Dakle to je cijena gaze i ja sam to ne mogu promijeniti.
Potpuno se slažem s tobom, jedino si pogriješio za band. Imaš bendova koji sviraju svadbe za 4000kn. Neka prosječna cijena je 7500kn kao što si rekao, a na prste jedne ruke možeš izbrojiti bend koji svira za 1000€ ili više.
Što se tiče gaža, zabava, fešta... za bend, svira se od 2500kn pa do 3500kn. I još se plaća na račun. Ne ide više keš.

Kad sve izračunaš, ne možeš u nekim slučajevima niti hrvatski neto minimalac zaraditi od svirke. Kako da onda još i ulažeš u opremu...
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 16:17   #28
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alen P Pokaži Post
@ caspere, kolika je tvoja-vasa cijena?
Ti znas tko sam pa provjeri slucajnim anonimnim upitom. Cijena jest klizna ovisno o trajanju, mjestu, broju gostiju ali postoji donji minimum za "utovar instrumenata". Inace, za svadbeni duo je 600 eura.


Sent from my XT1052 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 16:44   #29
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da bi zaradio hrvatski minimalac mesečno? pa onda trebaš svirati 20 dana kao radnik, ali muzičar nije radnik, ali ipak na jednoj svadbi ne može se zaraditi minimalac po glavi, ako neko može, onda dobro , ali inače ne ide. Ova filozofija ne ide ni u švicarskoj. a kamo li na balkanu, mada je istina da balkanci više vole i više plaćaju muziku.
megane je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2017, 17:34   #30
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od megane Pokaži Post
Da bi zaradio hrvatski minimalac mesečno? pa onda trebaš svirati 20 dana kao radnik, ali muzičar nije radnik, ali ipak na jednoj svadbi ne može se zaraditi minimalac po glavi, ako neko može, onda dobro , ali inače ne ide. Ova filozofija ne ide ni u švicarskoj. a kamo li na balkanu, mada je istina da balkanci više vole i više plaćaju muziku.
Razlika između radnika i muzičara je velika. Ne može se uspoređivati. Konobar kad dođe raditi dobije i radnu uniformu. A šta mi dobijemo???

Kad meni gazda kaže da njegov konobar košta toliko po satu, ja njemu kažem, nema problema. Daj i meni toliko, ali onda želim da me čekaju dvije klavijature u ukupnoj vrijednosti 6000€, odjeća, razglas, prateća oprema, natoči mi naučeni repertoar u glavu, dođi po mene ili mi plati još putne troškove pa ti dođem za istu satnicu kao konobar!
Tomy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
cijena, isplativost, novac, top aranžer

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije