Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.02.2010, 16:21   #1
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Behringer kupio Midas-a

Ne mozes vjerovati sto se dogadja na trzistu. Strasno sam razocaran.
Prenasam tekst sa jednog sajta:




Behringer Buys Midas

KIDDERMINSTER, UK — The Music Group signed a deal to acquire the Midas and Klark Teknik brands from Bosch Communications Systems. The Music Group owns the Behringer brand as well as a number of other associated companies and is managed by Uli Behringer and Michael Deeb.

The sale of Midas and Klark Teknik is part of an asset deal that was signed on Dec. 8, 2009. The sale is subject to regulatory approval. The terms have not been disclosed.

According to statements released by The Music Group, they plan to retain all 106 employees currently working at Midas and Klark Teknik, the brands will continue to operate independently and the current distribution network (including the recent move to Midas Consoles North America) will remain unchanged.

Robert Mulatz, senior vice president of Bosch Communications Systems, said: “Midas and Klark Teknik have always epitomized the highest possible performance and reliability in the mixing console and signal processing markets. Within the professional audio business of Bosch, this niche market has not been defined as a core business area due to its size and specific requirements. With the Music Group, we believe we have found both the passion and the financial ability needed to grow Midas and Klark Teknik. Of all potential buyers that were screened, we have selected the Music Group as the best fit.”

Uli Behringer, chairman of the Music Group, said: “I am thrilled and honored to join with John Oakley and his team in taking these legendary brands forward. I have immense respect for the dedication to quality, performance and customer service that this team has shown consistently over the years. While we plan to invest considerable resources and support in these brands, we also look forward to learning from the achievements of their engineers and working with them to take Behringer and all of the Music Group brands to a new level.”

Music Group CEO Michael Deeb said, “Midas and Klark Teknik are at the very pinnacle of their market segment. They address a very unique client base and have a different sales channel from our current core business. The brands will continue to operate autonomously under the leadership of John Oakley while benefiting from the synergies of our combined efforts. All brands will take advantage of the Music Group’s extensive resources and industry-leading competencies including product development, lifecycle management, supply chain and logistics."

The final word comes from Alex Cooper, Midas director of console engineering, who said: “For over 20 years I have devoted my life to designing the finest quality audio products possible. It has always been our goal to achieve the very best performance while continuing to broaden our market presence and expand our customer base. I am convinced that working with the Music Group will provide us with advantages that will help us maintain our high standards and grow the business for the long term.”

*** will continue to follow this story as it develops.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2010, 16:37   #2
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jos je samo i to trebalo....kakvo razocarenje...
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2010, 16:53   #3
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Svjeza informacija

Vrse se pregovori sa jedni brendom iz iste grupacije koji proizvode zvucnike i zv. kutije.
Ako se radi o istoj grupaciji, onda bi to mogao biti ili DYNACORD ili EV, a koliko se sjecam, vec je bilo komentara na forumu o tome da Dynacord seli proizvodnju u Kinu. To ne mogu potvrditi jer nemam tu informaciju!

Promijenjeno od Tomy (03.02.2010 u 16:55 sati)
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2010, 17:05   #4
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da novi vlasnik nece pokvariti kvalitet ali ce verovatno svoje nove skuplje proizvode prodavati pod Midasovim imenom,mnogo ljudi veruje u ime na proizodu Berhinger moze da proizvede jednako kvalitetan uredjaj koga ce retko ko kupiti zato sto na njemu ne pise ime nekog velikog brenda i ako bi cena i kvalitet bili u istom rangu.
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2010, 17:19   #5
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Radi se o tome da Behringer ima jako dobro resenu distribuciju i marketing zato su to napravili. Recimo, kad ja pitam nekog u mom gradu za Midas, nitko ne zna, a kad pitam za Behringer, svi znaju.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2010, 00:39   #6
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hajde iskreno da mi kažete šta ste u dosadašnjoj karijeri koristili od Midasa pa Vas ova vijest pogađa?
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2010, 01:25   #7
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa cemu razocarenje?? Evo kolega Burli je lepo pitao... tako da me nista ne vudi danas, MIDAS ima jedan mixer od 2 soma eura i posle odma od 15 soma tj. ima veliku rupu u ponudi tj u tom rasponu cena izmedju 2000 i tih 15, zatim ne proizvodi i jeftinije serije mixera, power mixere... poput drugih proizvodjaca...tako da taj brend se uzima namenski kome treba kvalitetan mixer za studio ili velike koncerte, fixne instalacije..pa bas zato je i pao u ruke Behringeru koji opet ima raspon cena i kvaliteta od ultra jeftinih do nekih nazovi skupljih modela opreme koji pa zavrsavaju solidno posao za ulozen novac. Pogledajte samo oglase, muzicke kuce nema mesta i ponude da nevidite neki BEHRINGER..svima je dostupan jednostavno su preplavili trzista opremom i napravili pare, tako da ce naj verovatnije jos neka velika kompanija vremenom mozda da padne u njihove ruke, nista me nemoze danas iznenaditi.

Promijenjeno od RadeKOKI (04.02.2010 u 01:27 sati)
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2010, 01:30   #8
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Kolega @ Tomy

Moram da vas upozorim na jednu stvar...oko pisanja na stranim jezicima,ima nešto o tome u Pravilniku pa bi vas zamolio da pročitate,da se sad ne opominjemo ovde...hvala na razumevanju
  Reply With Quote
Star 04.02.2010, 04:03   #9
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam od Midasa koristio...wallpaper na kompu....
Sve sto ima veze sa Behringerom,za mene je razocarenje....
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2010, 09:30   #10
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemojte tako gospodo moja

Ja baš razgovarao sa jednim trgovcem, u trgovini, u kojoj sam kupio skoro svu opremu, i gdje stvarno su momci ljubazni, i spremni ti sve objasnit i pokazat.
Naime, ja sam se spremao kupiti Behringer EuroPower PMP 3000 i momak mi je rekao mi je ovako:
Kad je Behringer počeo sa proizvodnjom te muzičke opreme, to je bilo katastrofa od nekvalitete.Ali, prerasli su u jedan visoki srednji brend.
Ovih miksera, prodano je na desetke, u tri godine, što manjih, što većih modela, a od te količine......DVA su se vratila na servis, i to ..jedan je pao sa stalka, a drugoga je maznuo malo veći napon....
Ali ljudi još uvjek imaju antipatiju prema Behringeru, upravo radi one početne proizvodnje i škarta.
A i mi smo ljudi, Balkanci takvi....
Onaj tko je počeo svirat na Dynacord, ne vidi ništa više osim Dynacorda, EV kutija, ili Shure mikrofona.
A ima još daleko, daleko dobrih i kutija, i miksera, i mikrofona, osim spomenutih.
A Midas oprema.......skupo ko dragi kamen....al dal je stvarno toliko baš i kvalitetnije.......to je pitanje..
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan





Promijenjeno od svirko (04.02.2010 u 09:32 sati)
svirko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije