Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.04.2018, 14:39   #1
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1166
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Hk linear 5 112 ili Yamaha dsr 112

Da li je neko poredio kutije iz naslova? Koja je zvucno bolja, koja je jaca...?
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2018, 11:29   #2
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posto sam i ja u velikoj dilemi, mada naginjem prema hk linear, jos uvek ne znam koju da izaberem, ali evo informacije koja ti je mozda bitna sto se tice komponenata unutar hk linear. Posto za hk ne pise u specs ko pravi komponente, kontaktirao sam njihov tim. Evo odgovora:
They are custom made by Sica, talking about the 12" Speaker and the 1" comes from Celestion, which is also custom-built. So they are not available on as such, because they adapted existing models to our needs. Best regards, HK Audio Online Team
Eto, mozda ce nekome znaciti, mene je interesovalo jer mi nije bilo tog podatka u specifikaciji, pa me bilo strah da unutra nije neka no name kinezija. U dsr znamo da je unutra sve eminence. E sad, gledajuci cenu jedne i druge, isti spl koje daju i jedna i druga, i kvalitet zvuka koji je tu negde (mada na nekim forumima vidim da neki korisnici i jedne i druge daju prednost HK) 112fa mozda moze biti bolji izbor, s obzirom na cenu, koja je za nekih 200e manja u odnosu na dsr.
Dodato:
I da, hk se proizvodi i sklapa u Nemackoj, a dsr u Kini. Eto, mozda je to nekome bitno, meni licno nije, verujem da su i dsr i linear kvalitetni proizvodi, van konkurencije u tom cenovnom rangu.

Promijenjeno od hadzidinic (22.07.2018 u 11:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio hadzidinic za ovaj koristan post:
GALA (22.07.2018)
Star 22.07.2018, 16:09   #3
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

hadzidinic...Da te obradujem u HK je sve cisto kina....odostraga na kutiji pise Made in Germany....al vjerovatno je to samo onqa spuzva Made in germany....imao sam HK Linear 5 115Fa....sve komponente jako jeftine u jednu ruku dobro za nas a u drugu dobro to i svira kolko kosta pojedinacno govorim....Kutija kosta skoro 1000 eura a kad bi kupovo komponente jedno pojedno da sam slazez kostala bi vise od duplo jefitinija....crklo pojacalo (Maticna ploca) 900 kn to je oko 120 eura visokotonac kosta 80eu,15 kosta oko 100 eu ...ja neznam sta kosta toliko u toj kutiji....To radi odlicno sobzirom koliko su jeftine komponente.
I da na komponentama pise Made in Kina...ja otvaro i gledo i prvi sam vlasnik bio...pozzz
__________________
Panonica Band
Panonica Studio

Promijenjeno od GALA (22.07.2018 u 16:11 sati)
GALA je offline   Reply With Quote
Star 23.07.2018, 14:20   #4
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gala a kako si bio zadovoljan zvukom od te kutije posto neke kolege veoma hvale zvuk hk linear 5 kutije
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 23.07.2018, 21:03   #5
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1166
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dom kulture iz mog mesta je pre izvesnog vremena raspisao javnu nabavku za zvucne kutije. Jedan od uslova je bio da su kutije 100% made in EU. Javnu nabavku je dobio Hk Audio. Prilozili su sve dokaze da su kutije napravljene u Evropskoj uniji. Ne bi se oni sa tim igrali, kazne su velike, tako da ne verujem da Hk ima nesto sa Kinom. Btw, u medjuvremenu sam odlucio da ipak ostanem pri brendu kome sam lojalan vec 8 godina, a to je Rcf, tako da otpadaju Yamaha i Hk 🙂
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 23.07.2018, 23:39   #6
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zvuk im je dobar ali to su kutije cisti sateliti i 115 i 112 ,jer iz tih kutija bass svira nabuđeno i neprirodno,kad se u sistemu rezu na skretnicu onda kutija radi super,u full range bezveze...
Bass zvuci nabuđeno i neprirodno
Kutija ima jako dobar domet i u full range i kao satelit,dobacuje jako daleko,snage imaju,
Kutije sam otvaro i komponente China...Pise China na zvucnicima ...pozzz
Dodato:
I da nadodam ,iz nekog razloga crkla mi je jedna kutija izgorilo pojacalo iz nepoznati razloga,HK nije htio priznati garanciju i bilo je potezanja Audio Pro vs HK ,mjesec dana natezanja...da bi HK na kraju priznao jedva....ima jos nekih ljudi koje poznajem da im je crkao HK Linear 5 115fa...ja inace nikad ne pretjerujem s glasnocom i ne sviram glasno al eto ...promjenio sam firmu i sad sam sretan...hehee pozz

Promijenjeno od GALA (23.07.2018 u 23:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
GALA je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2018, 08:16   #7
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To sto pise china na zvucnicima nije previse cudno, pretpostavljam da su i Sica i Celestion prebacili proizvodnju u kinu, kao i mnoge druge firme, s toga je i cena kutije takva kakva jeste, a trenutno je 800e, sto je gledajuci konkurenciju u istom rangu, ipak povoljno. Hk sklapa kutije u nemackoj, zato i pise made in germany. E sad odakle dolaze komponente, to je druga stvar. Ja nisam cuo do sada da je nekome crklo pojacalo i da je imao tehnickih problema na linear 5, dobro je sto si podelio sa nama tvoje iskustvo.
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2018, 11:46   #8
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne bih znao za Celestion, ali nama redovno stizu komponente iz Sica sa urednom EU deklaracijom o evropskom poreklu.
Za razliku od RCF komponenti koje polako jedan model za drugim nemaju EU poreklo.
Kolko sam upoznat iz price sa HK ljudima koji su nam bili komsije u Frankfurtu na sajmu, ovi noviji modeli u nizoj klasi koriste Beyma komponente.

Promijenjeno od MarjanMilosevic (24.07.2018 u 11:47 sati)
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2018, 12:33   #9
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neznam koji su elementi ugradjeni u kutiju ali imam kolegu koji je imao 115 model i sada ima 112 model( oba modela su novi, nikad na limitu)na oba modela je crklo pojacalo.
Tko voli-nek izvoli😜
ffb je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2018, 13:59   #10
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U Linear 5 115fa su oba drivera celestion...
GALA je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije