Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.11.2010, 21:16   #1
Korg-Pa800
Vredan član društva
 
Korg-Pa800's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Tuzla - BiH
Postovi: 129
Downloads: 127
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 19 Postova
Instrumenti: Korg Pa800,Pigini De Luxe,Klavir
Korg-Pa800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pitanje u vezi desavanja na sajtu

Pozdrav svim kolegama muzicarima.
Nesto sam se sam pitao oko nekih stvari pa nikako da skontam sta je pravi odgovor.
Naime,interesuje me,da mi malo aministratori poblize objasne,sta se desava sa nekim clanovima na forumu.Pratio sam;prijavi se neki clan,prodje 4-5 dana i odjednom ono banovan.Interesuje me,a vjerujem mozda i sve vas,ako moderatori hoce,da nam kazu nekad razlog zbog kojeg je neko banovan.Ovo pitam cisto informativno,jer vidim da je u zadnje vrijeme dosta clanova banovano,a nisu se nesto prepucavali po forumu.
Pa eto ako moze odgovor na ovo pitanje bio bi vrlo zahvalan.

A drugo mi je pitanje;kako se u nekim temama javi neki post i pise da je autor tog posta Gost.Bas me interesuje kako ga je on postovao kad nije prijavljen na forumu.Vidim da je gost,ali kako?
Pokusao sam bas da nadjem tu opciju,ali bez uspjeha.

Napomenuo bih sve da ovo ne shvate kao neku provokaciju ili ogorcenje.
Cisto informativno pitam posto mi nije bas sve jasno.
Unaprijed se zahvaljujem.
__________________
Korg-Pa800 je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2010, 21:34   #2
dalibor jarmina
Vredan član društva
 
dalibor jarmina's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: Vinkovci
Godina: 36
Postovi: 206
Downloads: 372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg PA2XPRO
dalibor jarmina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalibor jarmina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard ...

pozz!! koliko sam ja upoznat, većina novih članova (a i neki stariji koji nemaju dovoljno postova) lupaju bezveze postove na forumu da bi im se omogućio download, a to baš i nije dozvoljeno ovdje. Inače, sličnu temu sam i ja otvorio prije nekih mjesec dana, ali je obrisana (da se ne shvati krivo, ne bunim se)
dalibor jarmina je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2010, 22:23   #3
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

Pozdrav
Evo da vam odgovorim u kratkim crtama na vase pitanje...
Novi clanovi koje ste pomenuli da su Banovani a nisu naizgled nista zgresili sigurno nisu bez razloga dobili taj ban.Pre dobijanja Ban -a slede upozorenja tj kartoni.Pogledajte malo kod novijih clanova (cast izuzecima)nabijaju postove da bi ih skupili 25 pa navali na dovnload sekciju. Najcesce su postovi bez nekog sadrzaja..ili nemaju veze sa temom,otvaraju se teme koje vec postoje,postavlja se na download piraterija,postavljaju se teme u pogresnu sekciju itd da ne nabrajam vise.
Ne zelim poverovati da to rade namerno...vec ne procitaju pravilnik pa rade iz neznanja.
Direktan Ban dobijaju kolege koje se nepristojno ponasaju na forumu...vredzaju...pljuju po drugima itd. Videli ste sami par primera u zadnje dve nedelje...da ne navodimo imena.To ce i u buduce tako ostati bez iznimke.Neka vas to ne zabrinjava...svi koji se korektno ponasaju na sajtu nemaju razloga za brigu,a koji misle da su prepametni i mogu raditi sta hoce..prema njima ce se postupiti po pravilniku sajt. Prijatan boravak.
gega je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2010, 22:41   #4
semirrr
Drugar foruma
 
semirrr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2010
Mjesto: Tuzla
Godina: 40
Postovi: 65
Downloads: 459
Uploads: 8
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg pa 50 sd
semirrr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
semirrr pošalji poruku preko ICQ messengera semirrr pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja sam bas primjetio da jedan kolega ...neznam mu tacno nick....imao je oko 2500 postova, dugo je bio clan foruma, nesto je pisalo da je on ko osnivac foruma...i zbog nekog uvazenog ponasanja dobio je trajan ban ....pa tako da ban ne dobijaju samo pocetnici foruma to je dokaz da svako moze dobit ban .....a i ko ga zasluzi neka ga i dobije ...jedino pitanje za moderatore.... ja sam dobio dva kartona zbog pogresno postavljenih tema naravno mojom zabunom .....sad primjecujem da mi tih kartona nema ...da li se ti kartoni brisu nakon nekog vremena ili ne ....i koliko traje ban ...a za tog kolegu sto je dobio trajan ban, ja mislim da za njeg nije problem otvorit novi nick na forumu i opet je s nama samo pod drugim imenom ...
semirrr je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2010, 23:00   #5
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozda izgleda cudno sto je neki novi clan sa nekoliko posta banovan, al znajte da su sigurno i dosta postove izbrisani od taj isti clan. Pojavi se novi clan i pocne da pise po 10 postova u dan od kojih 9 su bezveze a neke redovne clanove koje imaju mnogo vise znanja u prosek pisu po 1 ili 2 posta dnevno. Mi nemamo protiv i 10 da budu al da su smisleni, tacni i da su od neka korist t.j. da se uklapaju u temu.

@semirrr
Taj kolega koga spominjes bolje da ne mesamo u ovu temu, mozes dosta toga pronaci o njega i sam. Starije clanove vec dovoljno znaju ko je on. A sto se tice opomena tacno je da oni isticu. Ima odredjena duzina koliko opomena traje i kad istekne vise se ne vazi.
__________________

Evil is just a point of view


Promijenjeno od Ace (18.11.2010 u 23:02 sati)
Ace je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2010, 23:36   #6
casioonlybest
Početnik forumacije!
 
casioonlybest's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.10.2008
Mjesto: Mostar
Postovi: 40
Downloads: 150
Uploads: 10
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha psr s710 Casio VZ1 Casio CTK731
Interesi: Muzika
casioonlybest befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav.Da nebi bilo da skupljam postove ili tako slicno,ako moze da postavim par pitanja moderatorima:
1. Dobio sam "zuti karton" jer sam odgovorio na temu koja je stara kako sam dobio u poruci "dvije godine".Zar se na takve teme ne smije odgovarati?
2. Zasto odmah na pocetku ne stigne mejl koji razjasnjava sta je zuti karton,sta crveni?
3. Dali je download rezervisan samo za one koji uplate za stranicu,a da ne moraju da postavljaju postove?
4. Zasto nije regulisan broj uploada i downloada?Znaci neko moze imati 22 uploada,i imati 285 downloada?

Nadam se da necete ovo uzeti kao "glupa pitanja" ili tako nesto.

Hvala.Lijep pozdrav
casioonlybest je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2010, 23:42   #7
misa1265
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 29.07.2009
Mjesto: C:Program files
Postovi: 260
Downloads: 671
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg Pa500
Interesi: Muzika...
misa1265 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na mnogim forumima sam video,i mislim da je to dobra praksa,da u ovakvim sekcijama,kod nas konkretno ,,Komentari i pitanja" bude nalepljena tema ,,Banovani" i da se kad se neko banuje zna zbog cega je banovan,dakle tacan razlog,i sta je uradio i nema onda vise komentara,tu moderatori daju razlog i nema dalje raspravke,sta mislite o ovom predlogu?...
misa1265 je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2010, 00:01   #8
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

Kolega ..

Evo ja cu se potruditi da vam odgovorim na sva postavljena pitanja.
1. Vi niste dobili karton....vec poruku na PP da malo obratite paznju gde sta pisete...koliko pisete..i da procitate pravilnik...iz razloga jer ste novi clan i da ne bi bilo da se dele kartoni za svaku sitnicu...pokusao sam ovako ali izgleda da sam pogresio. Nece se ponoviti.

Moram napomenuti da ste pre ove ,,usmene,,opomene dobili od mene PP da ste postavili materijal na dovnload sekciju koji je zasticen autorskim pravom (STW) i da sam vam to izbrisao i da se vise ne ponavlja.
Svako dete zna da je to piraterija.....vi niste znali.

2. Vama stize obavestenje da ste dobili karton ili ban...obrazlozenje i vreme trajanja istog samo treba procitati poruku do kraja kao i pravilnik koji ocigledno jos uvek niste procitali iako mi na PP tvrdite suprotno.

3. Za sada je stanje sledece:
Da bi ste imali pravo na dovnload...morate biti registrovan clan ovoga sajta i morate imate najmanje 25 korisnih postova....ili da budete donator sajta. Suma nije ogranicena niti utice na kolicinu dovnloada .
Moderatori se brinu o tome da se ,,bezvezni,,postovi izbrisu.

Ako bi preduslov za dovnload bio odredzeni broj uploada...ljudi bi postavljali sve i svasta...i puno bezvrednih ili dupliranih stvari samo da bi postigli svoj cilj. Isti slucaj kao sa pojedincima koji skupljaju postova iz istog razloga.

VAZNO DA SHVATITE:

Jedno upozorenje iliti karton nije kazna kao sto dosta njih to shvataju vec kao sto samo ime govori UPOZORENJE. Znaci napravili ste gresku i od zavisnosti kakvu gresku....dobijate karton koji ime ,,rok trajanja,,i vremenom istice. Ako skupite odredzeni broj upozorenja....system vas automatski banuje. Banovi isto isticu kao i upozorenja..samo dok ste banovani nemate pristup stranici kao clan tj. ne mozete se ulogovati.

Sto se duplih naloga tice....za sve ima leka


Kolega ,nadam se da sam vam donekle pomogao . Pozzz
gega je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2010, 00:24   #9
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

@misa 1265

Lista sa imenima Banovanih clanova se ne objavljuje ,to je odluka Administratora sajta. Dovoljno je ako ispod imena banovanog clana pise ,, banovan,,
gega je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2010, 00:25   #10
misa1265
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 29.07.2009
Mjesto: C:Program files
Postovi: 260
Downloads: 671
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg Pa500
Interesi: Muzika...
misa1265 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok,hvala na odgovoru! Pozdrav
misa1265 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije