Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.06.2015, 17:21   #1
BranislavM
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.09.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 7
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa50SD, Roland EXR7
BranislavM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Resen problem oko namenskih ritmova Pa50sd

Unapred se izvinjavam ako krsim neko pravilo jer se odgovor-resenje odnosi na moju prethodnu temu vezanu za izmenu i preimenovanje namenskih ritmova koji su ucitani preko fabrickih, na Korgu Pa 50 sd.
Zeleo sam da otvorim novu temu kako bi i ostali ljudi, kojima nije bilo jasno kako ovo resiti, videli, posto znam da vecina ne bi citala temu gde sam pitao.
Pa da krenemo od pocetka. Na klavijaturi sam ucitao novi os 1.2 i resurse(ima sve na njihovom sajtu), zatim i jalelive.set. Imao sam ritmove samo na user mestima, 3x2x8=48 ritmova. Zatim sam iskljucio zastitu fabrickih ritmova(sd card-utilities-str9-drugo off) i ucitao Franc backup i dobio namenske ritmove umesto fabrickih. Prilikom ucitavanja potrebno je folder preimenovati u Backup! Posto ja imam program ucitan sa jalelive.set-a a namenski ritmovi sa backup-a su iz drugog seta, doslo je do mesanja nekih elemenata ritma. Kako to izmeniti? Izabere se ritam i dugme TRK.SELECT i onda se menjaju elementi, bas, bubanj, itd, zatim se sve sacuva sa WRITE CARD IN USE pa Current Style. Posle ovoga treba obavezno sacuvati set i backup-ovati sve zbog ovoga sto sledi.
Sada se postavlja pitanje, da bi sve to na kraju licilo na nesto, kako preimenovati ove namenske ritmove koje smo prethodno nastimovali, stavili bubanj koji nam odgovara, bas, kontru, one touch itd?
Odgovor koji sam upravo provalio je ovakav: 1.Proveriti da li je iskljucena zastita Fabric style protection, mora da bude na off. 2.Izabrati ritam koji se zeli preimenovati, zatim na record pa opet record, ovde treba preimenovati ritam i sacuvati na neko user mesto, jer samo to dopusta. 3.Kada se zavrsi za sve ritmove potrebno je sacuvati SET (moze i samo style, ali ja sam isao na ALL). 4. I poslednje, sa seta koji smo upravo snimili ucitati sredjene ritmove(u mom slucaju to su namenski)na mesta fabrickih. NAPOMENA: posto user mesta ima 48(toliko ih ima i u setu), a mesta za fabricke ritmove mnogo vise, logicno je da ce se ovo raditi iz vise puta kako bi se popunila sva fabricka mesta sa (namenskim) ritmovima. Srecno, i ako nesto nije jasno slobodno pitajte, a verujem da nece biti
BranislavM je offline   Reply With Quote
Star 07.06.2015, 15:43   #2
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kolega pa ovo je provaljeno naj manje prije 10-15 godina...
de reci da se moze i O.S ucitat pa da se bacim pod kamion....hahaha
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2015, 00:01   #3
BranislavM
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.09.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 7
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa50SD, Roland EXR7
BranislavM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne razumem cemu ovakav komentar, cisto potcenjivanje! Ja pokusavam da pomognem drugima koji isto kao i ja nisu znali. Zasto se nisi napravio mangup pa mi pomogao kada sam postavio pitanje u prethodom postu nego me sada ponizavas? Ako ljudi koji vode ovu stranicu, forum, smatraju da nisam u pravu neka me slobodno izbace! Sve NAJbolje.
BranislavM je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2015, 14:20   #4
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cemu otvaranje nove teme za istu stvar.Stvarno te nerazumem.

Ovako ispada da se ti ustvari hvalis da si nesto novo otkrio.

Verovatno nisi procitao pravilnik foruma.Ne bi bilo lose da to uradis da ne bi dolazio u ovakve nezgodne situacije.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2015, 16:45   #5
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

vidim da si novi ovdje, i da si malo ceprko po forumu vjerovatno bi nasao bar jednu temu koja govori o tvom otkricu....i mangupa glumis ti s svojim otkricem....pozzz ...
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije