Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.06.2015, 17:49   #11
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tyros2 Pokaži Post
Sve pokusavam,ali ne ide.

U record mi dozvoljava samo Varijaciju na varijaciju da kopiram.
Nemogu da vjerujem da se nemoze Varijacija u Intro da kopira.

Primjera radi na Tyrosu ide sasvim normalno Varijacija u Intro kao Varijacija na Varijaciju,dok kod Korga mi cak nedozvoljava ni da odaberem intro nego mi uvjek vrati na jednu od 4 varijacije.

??
Na korgu to radi najnormalnije i uvijek je radilo......procitaj pazljivije sta sam pisao gore.

Ako hoces da kopiras var1 ......onda ne moze u intro 1.......i gore sam objasnio zasto ne moze.

Zato nadjes var1-cv1.........................onda se to moze kopirati u intro 1-cv1.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2015, 18:37   #12
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od ella 85 Pokaži Post

Zato nadjes var1-cv1.........................onda se to moze kopirati u intro 1-cv1.
Zahvaljuem se kojega na pomoci,ali ovo mi nije bas jasno.Procitao sam naravno pazljivo i imao komp ispred sebe i klavijature.Neide nikako.
Vjerujem da i dalje negdje nesto pogresno radim.

Zamolio bih ako je moguce samo malo vise detalja.Zahvaljujem unaprijed.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2015, 20:04   #13
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam siguran hoci li moci detaljnije .

Znaci :

Kad oznacis ono sto kopiras........npr var1......onda vrtis kolutić ......ono se mijenja npr var2,var3.....ti nastavis vrtit.....var4,fill ovo ono......nastavis vrtit......dok se ne pojavi nesto tipa var1-cv1.....kad si to nasao onda gdje hoces to da kopiras izaberes isto tako vrtis dok ne dodje intro1-cv1........i to kopiras .

Razlog tome je :

Vec sam objasnio da se npr VAR1 moze sastojati iz 6 razlicitih varijacija (cv1,cv2.....cv6).........svaku od tih varijacija mozes pokretati tako sto joj dodijelis neki drugi akord........pa se unutar jedna VAR1 izmjenjuju po akordima te cv1,cv2 itd.

Ali :

INTRO se moze sastojati samo iz 2 varijacije (cv1 i cv2)........u intro ne moze da stane 6 tih varijacija.......kao sto stane u VAR1 npr.

Zato se ne moze kopirati var1 u intro 1.........nego moras svaki dio varijacije kopirati jedan po jedan u svaki dio intro-a.

Ja bolje objasniti ne znam .
Dodato:
U 99% slucajeva treba kopirati samo jedan taj cv1 .......obicno je samo on uradjen........ja imam samo u nekoj dvojci kad uhvatim sedmicu svira malo drugacije gitara,i jos par ritmova.

Da li je uradjeno vise cv unutar jedne varijacije........mozes provjerit tako sto.......ako to pise malim slovima cv2,cv3......to znaci da je prazno nema nista i nema potrebe kopirati........a ako je u style record na nekoj varijaciji pise velikim slovima npr CV2,CV3....itd ...........znaci da tu ima nesto i da treba i to kopirati

Promijenjeno od Dell (16.06.2015 u 21:42 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ella 85 za ovaj koristan post:
tyros2 (16.06.2015)
Star 16.06.2015, 23:49   #14
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala

Sada ide,bilo je malo komplikovano .....


pozdrav
Dodato:
Da se nadovezem na ovo:

Ovo je jedan odlican primjer zasto su bolji programi nego rad u samoj klavijaturi.
U poredjenju sa Yamahom ,Korg ima puno vise opcija u samoj klavijaturi.
Medjutim PC program je puno adekvatniji ,brzi,pregledniji..........i od jedne i od druge.

Promijenjeno od tyros2 (17.06.2015 u 16:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2015, 09:43   #15
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ustvari to znaci........da kad neka klavijatura ima vise opcija za radit ritmove npr.......onda treba i vise poznavanja tog instrumenta......bez obzira da li radio na njoj ili na kompu........ali zato imate vise mogucnosti

Ima li tyros mogucnost da na jednoj te istoj varijaciji usnimis 6 razlicitih varijacija koje ce se ubacit onda kad ti stisnes izabrani akord.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2015, 10:35   #16
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod Yamahe je princip izrade chord switchinga drugačiji nego na Korgu/Rolandu i može se odraditi samo na računalu. Zbog toga ne možemo govoriti na osnovu nekog broja kombinacija kao što je slučaj kod Korga cv1, cv2. cv3... Kod Yamahe kombinatoriku određujemo s CASM, a na rapolaganju nam je svih 16 traka MIDI-ja. U praksi to znači da Style možeš maximalno prilagoditi potrebama i napraviti mnogo više od 6 motiva na jednoj varijaciji.

Na kraju to opet dođe na isto. Bitno da je pružena mogućnost chord switchinga. Ionako su vrlo rijetki Stylovi koji imaju više od 3-4 motiva na jednoj varijaciji.
casper je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2015, 18:05   #17
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od ella 85 Pokaži Post
Ustvari to znaci........da kad neka klavijatura ima vise opcija za radit ritmove npr.......onda treba i vise poznavanja tog instrumenta...


Slazem se u potpunosti.Korg-ove sam imao u vise navrata ali sam brzo odustajao.Ovaj PA-900 ce ostati duze kod mene .
Volio bih kad bi Korg izbacio program za detaljno editiranje-pravljenje ritmova kao Yamaha.
Yamaha u samoj klavijaturi nije bas dala previse opcija ali zato sa adekvatnim programom se moze bukvalno uraditi sve do najmanjih tancina.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
dmmacak (19.06.2015)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije