Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.10.2015, 23:59   #61
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo npr......taj EQ ima fixne freq 100,200,400,800 Hz......Q je naravno fixan......kad podizes taj bas 100Hz ti zahvacas sve one freq od 50hz do npr 150hz.......kad nivelises onu freq 200hz ona takodje zahvaca siroko od mozda 150 do 300hz......to je dosta neprecizno.

U 90% sala .....kod kick-a problem prave freq oko 125Hz.....one prave brum.......na digitalnom mixeru mogu da izaberem bas tu freq ......da joj usko postavim Q.......i da ukinem samo tu freq......dok sve okolne freq ostaju.

To izgleda ovako :


Znaci smanjim brum (oko 125hz)....a 80hz,100hz,110hz,140hz....su ostale podignute........ostane dobar dubok bas...ali bez bruma (ili sa manje).

Jedan primjer sta taj EQ meni ne moze da pomogne.

Mislim da digitalni mixeri imaju puno bolji EQ.......kod mog mixera imas mogucnost da izaberes 4 razlicite freq....za svaku freq izaberes sirinu Q....i nivelises svaku freq......osim sto po kanalu mozes to da radis......isto tako mozes i na masteru......mozes i aux posebno da obojis istim takvim eq.

Dakle puuuuno bolje
Dodato:
Na tom EQ su ljudi lijepo napisali idealno za gitaru.....to je to......taj EQ nema mogucnost stelovanja ispod 100hz i iznad 6,4khz........dakle nema podesavanja ni visokih nema ni niskih

Poredit se ne moze sa solidnim mixerom.

Uostalom kad bi kvalitet zvuka klavijature zavisio od kvaliteta EQ.....onda bi svi mi mogli radit na jeftinom aranzeru i kupit EQ i zvucat bolje od pa3xpro.

Oprosti sto se nikako ne mogu slozit sa tvojom izjavom da ce neko bolje zvucat na pa900 sa gitarskim EQ nego na pa3x.

Kad smo vec kod EQ.....pogledaj kakav EQ nudi pa3xpro


- znaci 7 freq po izboru
- 7 Q po izboru
- svaku freq nivelises po zelji

Promijenjeno od ella 85 (17.10.2015 u 02:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2015, 14:28   #62
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

na pa3x mi ne treba taj EQ zato sam ga i dao ortaku koji svira sa mnom pa900,rekao sam da pa900 moze sa pedalom da zvuci skoro kao pa3x,a da mu pedala treba zbog nedostatka softvera i preko nje moze da podesi sve detaljno kako njemu treba nezavisno od ostatka ekipe.Mi koristimo pm600/3 ,reci mi da li ovaj dynacord ima ovaj sirokopajsni eq po kanalu ? nema nego namestis otprilike da svima bude lepo a na pedali i ja na max audio dostelujem prema prostoru
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (17.10.2015 u 14:31 sati)
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2015, 14:32   #63
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mimiki Pokaži Post
spreman sam da zrtvujem stereo za ovo sto dobijas pedalom,jer kad upalis i ugasis pedalu najobicniji covek koji nije muzicar ce ti reci kad je bolji zvuk i kad menjas prostore itd mnogo se lakse prilagodjavas situaciji i prostoru i u toku svirke ,jer ti ona stoji na klavijaturi i jako je prakticna,hoces da se pojacas,nije problem samo mu das malo gain na pedali,jako korisna stvar a kazem opet jeftino resenje koje ima dosta povoljnosti i sto se tice ove teme,sa pa900 radiii odlicno kao da izvuce potencijal iz pa900 zbog nedostatka softvera max-a itd itd..

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Sad cu reci jednu glupost koja bi mozda resila problem stereo slike, dve pedale....
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2015, 14:55   #64
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Juce sam pitao jel slab mixer ili ?

Mogao si odma odgovorit da je po slab mixer

Sa tim mixerom se ne moze bogzna nesto napravit
Dodato:
Ali pa900 ima ne los EQ.......bolji nego boss pedala......bolji nego pm600


Promijenjeno od ella 85 (17.10.2015 u 14:59 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2015, 15:01   #65
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

joj covece probaaaj moliiom teee razumem ja tebee ali samooo probaaaj moliiim teeee

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2015, 15:05   #66
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imam nekoliko tih eq negdje.......nekad davno dok je moj bubnjar svirao na el bubanj (stari alesis).......to smo koristili za pojedine njegove elemente......poznata mi je ta sprava odavno
Dodato:
Neko spomenu stereo-mono....treba-ne treba......isto-nije isto.......pa evo pogledajte sliku pa zakljucite sami da li je isto .



Kad radis u mono ......slusalac ima osjecaj da sav zvuk dolazi pravo iz bine....iako su zvucnici sa strane.......malo izgleda potijesno da svi instrumenti dolaze istom putanjom pravo.

Kad imas lijepo poredan bubanj :
-kick (pan 0)do slusaoca dolazi opet iz bine
-jedna cinela (pan L 127) dolazi skroz samo sa jednog zvucnika
-druga cinela (pan R127) dolazi iz kontra strane iz samo jednog zvucnika
-tom 1 (pan L64) dolazi do slusaoca iz prostora izmedju bine i zvucnika
-tom 2 (pan R64) dolazi mu izmedju bine i drugog zvucnika

Sve to do slusaoca dolazi iz raznih pravaca.....sto izgleda daleko sire.....razgovjetnije.....niko nikom ne smeta.......znaci daleko bolje.

Ako spojite mono sve ovo gubite....i vas zvuk dolazi samo pravo iz bine u ovom slucaju.

Nije stvar samo spajanja dva kabla u stereo.......uzalud je spojit 2 kabla ako niste lijepo podijelili na panorami pojedine elemente.

Ako vam i kick i cinele i tomovi i snare....svi stoje na pan 0......onda ce vam aranzer isto zvucat bez obzira da li ste ga spojili mono ili stereo.
Dodato:
Ako volite experimentisati.......prepustite masti na volju......pa sami pomjerajte pojedine elemente u desno od 1 do 127 ili u lijevo od 1 do 127

Promijenjeno od ella 85 (17.10.2015 u 16:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, ella 85, za koristan post:
Mafia (17.10.2015), sinisa (17.10.2015)
Star 17.10.2015, 16:53   #67
mojjmbg
Drugar foruma
 
mojjmbg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2008
Mjesto: Zagreb ali orginalno korjenima iz Pirota
Godina: 46
Postovi: 99
Downloads: 140
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Korg Pa 500 , Tama imperial 9 elemenata, Fender Strat sss 68g...
mojjmbg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mojjmbg pošalji poruku preko MSN messengera mojjmbg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ...

jako je jednostavno... samo 4 stvari su u centru svakog aranzmana.. a to su... 1) bass noga.. 2) bass gitara... 3) snare (dobos) & Vokal.. sve drugo ali sve je ili lijevo ili desno... koliko ovisi o vise stvari npr velicini prostorije gdje se svira i samoj konstrukciji iste...... a zasto stereo nasuprot mono.. opet jednostavno... ako izuzmemo boje sa legatom i portamentom koje su u pravilu mono svi drugi instrumenti su stereo pa bi tako trebali i izlazit.... ukratko...
__________________
Sa Štovanjem mojjmbg - Danijel Minčić
mojjmbg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije