Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.02.2016, 16:44   #151
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard songbook

Hvala na brzom odgovor Vex.
Kako stvar funkcionira sa songbook-om,kad se ide ubaciti iz Pa3 u Pa4,naime ja unutar songbooka imam dosta Custom lista napravljenih,pa me zanima da li Pa4 sve pročita pošto bi mi jednog dana bio ogroman posao to ponovo slagati?
accordst je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2016, 17:00   #152
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Custom liste ne cita, + nema Songbook editora , ako si koristio fabricke ritmove za songbook zapise nece ti povlaciti adekvatne ritmove na pa4 , a rucno da prelinkujes ne mozes, tj , mozes ali kao da pravis taj Songbook zapis iz pocetka.


Sent from my iP6s
Dodato:
Da ne bude zabune, custom liste i dalje postoje na Pa4 , samo su izmenili tu neke stvari, takoreci sad je bolje na pa4,ali je muka dok se sve sredi.


Sent from my iP6s
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja

Promijenjeno od Vex (16.02.2016 u 17:01 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Vex je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2016, 19:19   #153
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Songbook je isključivo iz ritmova sa USER-a i Favorita znači trebao bi pročitati songbook,ako sam te razumio dobro.Custom liste ću nekako i napraviti relativno brzo...U songbook-u su mi za svaku pjesmu na STS-ovima pridružene Vocalist pratnje koje su na Useru od vokalista(znači ne tvorničke ).
Da li čita usere od vokalista koji su napravljeni na Pa3?
Meni su konkretno na Useru od vokalista br. 73,74,75,76 postavke vokalista koji koristim.U slučaju da ih ne čita ako na mjestima pod tim brojevima napravim u Pa4 nove postavke mislim da bi ih trebao povući u STS?
accordst je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2016, 21:09   #154
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Radice ti onda Songbook ,a za vocalist,moralo bi da se proveri, sad u Pa4 su fabricke postavke za vocalist odvojene,sad ima USER vocalist i moze da se snima odvojeno od fabrickih
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2016, 10:56   #155
taletdkmk
Vredan član društva
 
taletdkmk's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.08.2006
Mjesto: Skopje - Makedonija
Godina: 38
Postovi: 186
Downloads: 845
Uploads: 14
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X 61-k with EXB M256
Interesi: Internet, Filmovi...
taletdkmk befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
taletdkmk pošalji poruku preko MSN messengera taletdkmk pošalji poruku preko Yahoo! messengera taletdkmk pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Koristite poslednja verzija songbook. Jedino sto se ne moze u njoj je 6-ta strana u style bankama. Sve ostalo sredite u programu onda u pa4 samo load i to je to. Radice i liste bez problem bar ja sam tako sve sredio. Pozdrav
__________________
Trajche TALE Dimitriev
Kavadarci - Makedonija
taletdkmk je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2016, 20:28   #156
iljusin
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.08.2010
Postovi: 139
Downloads: 620
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
iljusin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Setovi sa pa4x na pa900,600,3x i obrnuto

1.Dali setovi koji su snimljeni na pa4x do naprimer 50mb mogu da se ucitaju komplet u pa3x,900,600 ili to nepodrzavaju ovi modeli.

2.Jel pa4x podrzava komplet setove iz pa3x,900,600 neravno do 200 mb ako je kompresovan iz pa3x.
iljusin je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2016, 21:09   #157
Vux
Vredan član društva
 
Vux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2012
Mjesto: Las Vegas, Nevada
Godina: 31
Postovi: 279
Downloads: 83
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 41 puta u 40 Postova
Instrumenti: Korg PA3X-76
Interesi: IT
Vux ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od iljusin Pokaži Post
1.Dali setovi koji su snimljeni na pa4x do naprimer 50mb mogu da se ucitaju komplet u pa3x,900,600 ili to nepodrzavaju ovi modeli.

Mislim da u pa3x mogu bez problema, u pa600 ne mogu ako su semplovi kompresovani za pa4x, ne znam za pa900...




Sent from my iPhone using Tapatalk
Vux je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2016, 17:16   #158
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Drugari pozdrav..Da se pohvalim da sam jutros uzeo pa4 Cackam je evo ceo dan, manje vise to je to, skontao promene, tonski rekao bih konacno nesto kasvetno od korga...drsticna razlika u zvuku u odnosu na pa3, vrlo izbalansirana, mekano izlazi, bez nekih drecavih srednjaka, vrlo sam zadovoljan kako zvuci, s obzirom da je korg...E sad par stvari koje me zivciraju - zasto su, za boga miloga, prebacili Volume za drum, bass i acc u global, a nije ostao na glavnoj strani kao kod svih dosadasnjih korg aranzera, uostalom kao kod svih postojecih aranzera?? znaci najbitniju stavku ritam sekcije, odnose instrumenata, ti sklonis sa glavnog ekrana i zavuces tamo negde na nekoj stranici u globalu...kakav mozak da uradi takvu glupost sa aranzerom kome je primarna funkcija ritam sekcija...znaci vecu glupost u zivotu nisam video na aranzeru...mogli su lepo skroz da uklone tu funciju,kad su je vec premestili tamo negde u global...beskrorisno,a top aranzer time unazadjen za svetlosnu godinu...jos jednom - nevidjena nebuloza korg inzinjera, mada ocigledno s namerom, da bi to posle vratili nazad u pa5,6 ili neki drugi na glavnu stranicu...belozbrazluk...Dalje, nisam jos stigao da procackam manual, jutros uzeo klajvu, ali kako vidim pa4 ima samo 3 efekta za ritam skeciju, u odnosu na 5 kod pa3? jel sam nesto pomesao ili je tako? opet korak unazad korga..ima jos nekih bezveznih resenja, tipa neki raspored dugmica, ili nacin biranja stylova i boja, koji je promenjen, takodje su rekao bih korak unazad, ali na to se vec mozemo navici, ali ovo gore malopre opisano - no comment...I na kraju jedno pitanje - zasto nece da mi ucita sve pesme iz song booka vec samo njih 30-at otprilike,a ostale nece? mogu ja da udjem u soong book listu u mom setu iz pa3, pa da onda pojedinacno ucitavam svaku pesmu, ono na load, ali to ce trajati vecnost...zasto nece da mi ucita sve pesme sam, kad ucitam soong book? hvala i pozdrav
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2016, 13:25   #159
taletdkmk
Vredan član društva
 
taletdkmk's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.08.2006
Mjesto: Skopje - Makedonija
Godina: 38
Postovi: 186
Downloads: 845
Uploads: 14
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X 61-k with EXB M256
Interesi: Internet, Filmovi...
taletdkmk befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
taletdkmk pošalji poruku preko MSN messengera taletdkmk pošalji poruku preko Yahoo! messengera taletdkmk pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prvo da ti cestitam nek je sa srecom nova masina. Efekte za style imas 4 insert mozes da ih nadjes menu》mixer tuninx》insert fx zatimpritisnes track select ispod ekrana ako hoces da dodas na style insert ili na farbama. Za songbook najverovatno nece da ti povlaci ako su ti stylove bili u favorite 11 i 12. Ne znam sigurno ali to je moja pretpostavka. Skini songbook sa strane korg i prebaci ih preko nje. Pozdrav ako neato drugo zatreba slobodno pitaj.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________
Trajche TALE Dimitriev
Kavadarci - Makedonija
taletdkmk je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2016, 16:14   #160
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala drug na cestitkama E sad za efekte sam vec skontao, cim sam otvorio manual i uspeo sam da ucitam ceo songbook, iz drugog, treceg puta, ucitao je i liste i sve pesme...jedino sto i dalje ne mogu da resim je - opcija STS mode na pa3, a sada se zove Style to kbd set...znaci kad je ukljucena, i promenim neku pesmu u songbooku, domah se menja istyle i ujedno mi menja i boju vezanu za taj tu pesmu u songbooku-u..kad je iskljucena, promenim pesmu u songbook-u i menja sa samo style a boja ostaje koja je trenutno bila, bez obzira koja je...tako je to radilo na pa3 i to je bilo to, sve bez problema..sada na pa4, i kad mi je ukljucena ovaa opcija i kad je iskljucena, on menja boje kad promenim pesmu u songbooku, znai bez obizora jel style to kbd set ukljucen ili ne, on u svakom slucaju menja boju cim promenim neku pesmu u songbooku...to mi ne odgovara, jer su meni svi ritmovi sredjeni preko songboka, i univerzalni i nemanski, sve je preko songboka,i sad kad mi treba recimo rumba, pustam je iz songbook-a, samo prethodno izaberem boju iz performanci koju hocu, pripremim je i menjam ritam usongbook-u..sada na pa4, dzabe biram boju, kad on cim izaberem pesmu iz songbooka- on mi u svakom slucaju uvek menja i boju...Pokusao sam sve ali cini mi se da je to nereseni bug jos uvek...ima li neko mozda da je uspeo da resi problem?
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije