Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.06.2011, 00:50   #11
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

evo da se javim na brzinu, nista nisam uradio.... danas mi je multiboot proradio, i to tek posto sam ugasio totalno kasperski, izgleda je u antivirusu bio problem... elem, napravim ja flash sa windowsom, i krene sve lepo da mi podize na laptopu, izformatira particiju koju sam odredio, i na kraju kad je trebalo da podize windows, jednostavno mi prijavi da fali nekih 20ak fajlova i da ne moze da instalira windows bez toga... poludeo sam... napominjem da imam original windows sa SP2 i da nikada do sada nisam imao problema prilikom instaliranja na pc, tako da sam prvi put pomislio da nisam dobro odradio pravljenje butabilnog flash-a, pa sam jos ponovio par puta, ali uvek ista prica... Dizem ruke i upravo vracam svoj windows 7 na laptop, evo upravo ubacujem os na fles... Hvala jos jednom Vaxteru na pomoci, ali nemam vise zivaca da se cimam s tim.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2011, 01:39   #12
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Verovatno si nešto preskočio u proceduri...
Ako se predomisliš videću da ti napravim neki tutorial sa sličkama.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2011, 21:22   #13
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vax, voleo bih da pokusam jos jednom, ja sam sledio neke tutorijale koji su bili na netu, i sve sam radio step by step, ali jednostavno nece.... Znam da sigurno nije do cd-a posto nisam skidao neke leve verzije nego imam original cd, e sad moguce da nesto ja nisam odradio kako treba. Kada budes imao vremena i volje molio bih te da napravis jedan tutorijal pa da stavis u download, da probam opet da odradim to, a moguce da ce trebati i jos nekom. Hvala unapred.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2011, 23:43   #14
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aj, ščukaću to ovih dana.
Malo sam sada u stisci sa vremenom.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2011, 00:27   #15
bokajunior
Drugar foruma
 
bokajunior's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2009
Mjesto: Batajnica
Godina: 46
Postovi: 62
Downloads: 547
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 21 puta u 14 Postova
Instrumenti: FUGITONE
bokajunior befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokajunior pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
, ja sam sledio neke tutorijale koji su bili na netu, i sve sam radio step by step, ali jednostavno nece.....
...i jednostavno nece. Zaista mislim da ne treba gubiti vreme. Ja sam pre par meseci izgubio nedelju dana da podignem XP sa USB stik-a i na kraju uspeo ali opet sistem nije bio samostalan bez boot stick-a. Nakon instalacije, kada USB nije prisutan, sistem se ne pokrece, ali kada je tu USB, XP se "digne", zatim izvadim stick i sve radi normalno. Kao da su mu neki sistemski fajlovi i dalje bili na stiku.

Na kraju sam posudio eksterni DVD i resio problem. BIOS mi nije pravio problem, mada mislim da ne bi trebalo da pravi probleme s obzirom da veliki broj netbook-ova nemaju optiku, pa bi trebalo da imaju bolju podrsku za boot device.
__________________
...i pijan i trezan za tebe sam vezan...
bokajunior je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2011, 01:26   #16
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije problem boot device, već što neki biosi prepoznaju externi disk kao usb stick, a windows xp jednostavno ima problem da se instalira sa njega, dok mu se ne dodaju određeni fajlovi.
Taj problem koji si ti boka imaju je da verovatno nisi ispravno odradio proceduru instalacije, tj. kada treba da se stick izvadi, i kada da se odabere koja stavka u boot meniju sticka.
Inače, čak i kada instalacija prijavi da ne može da pronađe neke fajlove, slobodno ih preskočite.
Update ih nadoknadi, ako ga pustite kada se instalacija sistema završi.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2011, 04:21   #17
dakiyu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.11.2008
Mjesto: Serbia
Godina: 56
Postovi: 29
Downloads: 54
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
dakiyu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam imao problema sa usb multiboot,jedino sto kod prvog dizanja win mora stick biti u racunaru i onda ga izvaditi i odmah restart...ali ako si se vec namucio probaj win to flash,sa njim je bas sve bilo iz prve i jednostavniji je...
dakiyu je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2011, 09:39   #18
cane612
Drugar foruma
 
cane612's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.03.2009
Mjesto: BEOGRAD
Postovi: 62
Downloads: 1085
Uploads: 2
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG pa500
cane612 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
cane612 pošalji poruku preko MSN messengera cane612 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja ne razumem zasto vam je problem da odete do prodavnice i uzmete cd prazan i sa torrenta skinete xp kao image fajl i narezete ga na cd i zavrsite posao! a ne ovako se cimate nedelju dana za 50 dinara i na kraju neki nisu ni uspeli pa su vracali ponovo win 7(sto je sve u svemu dupli posao).(neki saveti) Inace kod mog starog racunara (3.0 ghz ,1 gb sdram,128 mb graficke kartice i 80 gb hard diska) kada sam hteo da vratim xp morao sam da obrisem sve particije i ponovo da ih kreiram i formatiram kao xp! instalira on xp sve ali kada treba da podigne sistem samo bleji crni ekran i crtica i nece da ucini dalji korak!

a mislim da ima uputsvo na internetu (samomalo engleskog znanja) kako sve mozete napraviti boot - abilan fles i sta sve trebate podesiti u komandnoj listi(iskucati)!

i ja isto volim da experimentisem ali nikad necu skapirati da samo u jednom trenutku malo bolje razmislim sta treba da odradim ustedeo bi vise od 7 sati sredjivanja racunara! tako da dobro razmislite i rapitajte se!
cane612 je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2011, 10:00   #19
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

prijatelju cane ako sam ja dobro pročitao čovek ima kompjuter bez cd ili dvd čitača.Mislim da je verovatno netbook pa ne može cd-om.
Da ipak pažljivo čitam ovaj forum ,prvi post....

Promijenjeno od momo (13.06.2011 u 10:01 sati)
momo je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2011, 11:33   #20
cane612
Drugar foruma
 
cane612's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.03.2009
Mjesto: BEOGRAD
Postovi: 62
Downloads: 1085
Uploads: 2
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG pa500
cane612 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
cane612 pošalji poruku preko MSN messengera cane612 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ovo mi je za nauk -.- izvinjavam se kolegi momi zbog moje nepaznje (koja je jako cesta) ali imao sam najbolju nameru! ukucaj kolega u nekom od pretrazivaca "how to make bootable USB on win 7" ! izvinjavam se jos jednom!
cane612 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije