Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.02.2019, 18:59   #1
Filipfilip
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.01.2019
Mjesto: Tuitamo
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Gitara
Filipfilip ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Yamaha emx 5000, ev sx300 i aktivni bass bin turbosound milan

Pozdrav, novi sam na forumu i u svijetu muzike i razglasa, član sam KUD-a i zadužen sam za ozvučenje nastupa. Prošlo ljeto smo kupili razglas koji se sastoji od pasivne miksete yamaha emx 5000(-12) na koju spajam 4 kutije ev sx300, 3-4 obična mikrofona i 2 širokopojasna. Voditeljica KUD-a traži da nadjemo još 2 bas bina zbog bogatijeg zvuka, i našao sam neke aktivne bass binove AKTIVNI BAS BINOVI - TURBO SOUND MILAN M15B

134dB, 500rms, max 2200W. Sad me zanima iskustva s ovom markom, i da li su dovoljni jer su nastupi 99% na otvorenom i može li se i kako ako može spojiti pasivna mikseta i zvučnici sa aktivnim bass binom. Unaprijed hvala
Filipfilip je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2019, 19:52   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odabir basa je dobar i on će se moći spojiti na mixer. Njime ćete dobiti dodatnu snagu i puniji zvuk.
Griješiš u nazivma, EMX5000 nije pasivni mixer. On u sebi ima pojačala, zato ga nazivamo aktivnim mixerom. SX300 ćeš spajati kao i do sada, a basove možeš spojiti na više načina, ovisno kakvu kontrolu želiš imati. Pogledaj manual mixera, malo ga prouči. Možeš koristiti 10, 11 ili 13 izlaze, a razlika je slijedeća. Ako koristiš 10tku onda ćeš zajedno s pojačavanjem mixera, tj. SX300 kutija, pojačavait i bas binove. Kod 11 ćeš moći posebno regulirati na mixeru koliki će signal ići prema basu ali u strereo modu, dok će 13 biti ista stvar samo u mono modu.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 2019-02-26_184437.jpg (83,3 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2019, 21:15   #3
mihal
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2012
Mjesto: Canada
Postovi: 104
Downloads: 882
Uploads: 3
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Korg Pa1000, Yamaha S900
Interesi: Klavijatura, Gitara,Razglas, oprema...
mihal ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

EV SX300 su kvalitetni zvucnici ali su 12 inca I nemogu dati dovoljno basa,i snage niti u zatvorenom a jos manje na otvorenom . Aktivni bas binovi su vam svakako potrebni da bi se postigao kvalitetan zvuk . Cak bih vam preporucio da od 4 sx300 zamenite 2 za isto dvosistemske ali sa 15" zvucnicima. Povezivanje je jednostavno isto kao sto ste povezivali pre sam sto prvo povezete bas binove posle u zvucnike . Ako vam je potrebno detaljnije informacije ili vise saveta slobodno me kontaktirajte ja sam radio PUNO koncerta za KUD …. Pozdrav
mihal je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2019, 13:47   #4
Filipfilip
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.01.2019
Mjesto: Tuitamo
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Gitara
Filipfilip ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Odabir basa je dobar i on će se moći spojiti na mixer. Njime ćete dobiti dodatnu snagu i puniji zvuk.
Griješiš u nazivma, EMX5000 nije pasivni mixer. On u sebi ima pojačala, zato ga nazivamo aktivnim mixerom. SX300 ćeš spajati kao i do sada, a basove možeš spojiti na više načina, ovisno kakvu kontrolu želiš imati. Pogledaj manual mixera, malo ga prouči. Možeš koristiti 10, 11 ili 13 izlaze, a razlika je slijedeća. Ako koristiš 10tku onda ćeš zajedno s pojačavanjem mixera, tj. SX300 kutija, pojačavait i bas binove. Kod 11 ćeš moći posebno regulirati na mixeru koliki će signal ići prema basu ali u strereo modu, dok će 13 biti ista stvar samo u mono modu.
Da aktivna je pogriješio sam, htio sam napisat pasivne kutije. E sad kad to spojim, hoce li mi trebati skretnica za odvanjanje low i high?
Sutra idemo pogledati aktivne bas binove, prvi put čujem za tu marku, volio bi cuti vas savjet. Model Active KS 15A SUB
System Type Active subwoofer
Power Rating 2000W (PROGRAM) / 4000W (PEAK)
Transducer Low 15" Woofer, 3" Sandwich Voice Coil with long excursion
Max SPL 128dB Max.
Active Crossover BandPass type 12dB/oct. under analog processor
Frequency Response (-6dB) 45Hz - 120Hz under analog processor
Input Connector In-Left / Mono (COMBO) Right (XLR-F) / Out-Left / Mono Right (XLR-M) / Link-Left / Mono-Right (XLR-M) Balanced (15KOhms)
External Controls Volume Control / Phase Switch / HPF-80Hz for L-R Satellite or By Pass / Power ON with Green LED / Clip Limiter with Red LED / Ground Lift
Electronic Protections Thermal / Convection-Fan / Overload / Lim. / Compressor
Power Supply 110-120V~50/60Hz or 220-240V~50/60Hz Switchable
Enclosure Construction Plywood cabinet, metal grille, rubber foot
Mounting One metal standard pole-mount
Dimensions (HxWxD) 450 x 580 x 485mm (17.72" x 22.84 x 19.1")
Net Weight 24.95kg / 55.03Ibs
Volume -
:: Topp Pro KS15A SUB HiRes ::
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od mihal Pokaži Post
EV SX300 su kvalitetni zvucnici ali su 12 inca I nemogu dati dovoljno basa,i snage niti u zatvorenom a jos manje na otvorenom . Aktivni bas binovi su vam svakako potrebni da bi se postigao kvalitetan zvuk . Cak bih vam preporucio da od 4 sx300 zamenite 2 za isto dvosistemske ali sa 15" zvucnicima. Povezivanje je jednostavno isto kao sto ste povezivali pre sam sto prvo povezete bas binove posle u zvucnike . Ako vam je potrebno detaljnije informacije ili vise saveta slobodno me kontaktirajte ja sam radio PUNO koncerta za KUD …. Pozdrav
Zamjenom bi se dobilo na kvalitetnijem zvuku, ili zbog davanja basa? Svakako, zanima me da li je bolje ozvučiti cijelu binu širokopojasnim, tako da se dobije i na pjevanju i plesanju(udaranju nogama) ili pjevanje na mikrofonima sa stalcima?

Promijenjeno od Filipfilip (12.03.2019 u 13:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Filipfilip je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2019, 21:18   #5
mihal
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2012
Mjesto: Canada
Postovi: 104
Downloads: 882
Uploads: 3
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Korg Pa1000, Yamaha S900
Interesi: Klavijatura, Gitara,Razglas, oprema...
mihal ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod vase trenutne kobinacije sa 12" verovatno vam izlazi suv, tanak , prazan zvuk koji se ne moze resiti ni pojacanjem volume , snage na mikseru .. uvek ce biti tanko . Dodavanjem bas binova cete olaksati rad same miksete/pojacala na nizem levelu I daleko kvalitetnijem cistijem snaznijem , sirem zvuku ne samo basova . Isto tako ce I vama biti daleko lakse podesavati , postizati dobar zvuk.... Za solo pevane idu standardni mikrofoni na stalcima ili u ruci dok za horsko pevanje pozeljni su sirokopojasni mikrofoni I njih je malo teze podesavati zbog sirine ( tu treba malo manje basa na mikseti)...Kod ozvucavanja folklora mikrofonski stalci nisu bas praktocni trebali bi da budu sto dalje ili jos bolje spusteni od gore...
Sto se tice one moje preporuke da zamenite 2x 12" zvucnika za 2x15" isto tako bi bilo jos bolje a isto tako naprimer zbog toga ako imate neki manji concert, manju salu gde nema potrebe vuci bas binove sa ta 2x!2" + 2x15" zvuk bi bio dobar .To je samo moja preporuka a ne mora biti….Pozdrav
mihal je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2019, 19:11   #6
Filipfilip
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.01.2019
Mjesto: Tuitamo
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Gitara
Filipfilip ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da vidi se sad velika razlika kada smo kupili baseve, jeste da smo ih probali unutar garaže, nismo jos stigli vani jer se smotre odrzavaju na školskom igralištu,ali razlika sa binovima je ogromna, vidit cemo još da po vašoj preporuci zamjenimo za 2 15ke.
I sad kad sam spojio na aktivnin bass binovima imam 2 tipke koje ne razumjem to su ground(valjda uzemljenje) i phase (biranje izmedju normal i reverse). Za što služi ground a za što phase.
I lampica signal limiter na pola snage blinka u ritmu udara basa, da li je dobro da se pali na pola snage?
Filipfilip je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2019, 21:18   #7
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ground je za eliminiranje sumova, ako ih imash...Ground loop. Za ovo drugo ne znam.
Alen P je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije