Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.07.2016, 20:35   #21
perobp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2012
Mjesto: Crna Gora, Bijelo Polje
Postovi: 44
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa 80, korg pa 1x, Tyros2, Roland E-A7, Korg pa2x
perobp ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, da. Izgleda da su sve prednosti na strani T2 osim godina starosti. Tako i mislim da cu uraditi. Da se sad malo zanimam sa ovom novom igrackicom. 😁😁
perobp je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2016, 13:23   #22
Zveki
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.06.2016
Mjesto: Beograd
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa 2x,Roland EA 7,Juzi saund,
Interesi: zdrav razum i rezon
Zveki ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ljudi da se ne lazemo,kratko i jasno:

Tyrus 2 po mehanickom kvalitetu izrade,bitan faktor zbog godine proizvodnje pocinju da se kvare,Roland EA 7 po zvuku i tehnickim karakteristikama i to narocito obratiti paznju na AD DA konvertor i master sekciju.

I prica tu pocinje i zavrsava se!!!
Zveki je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2016, 10:02   #23
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne sirite dezinformacije,E-A7 je skoro pa neupotrebljiv na nekom profesionalnijem nivou sa sadasnjim operativnim sistemom.Pisano je dosta o problemima pa se informisite.
Sa svojim gumenim tasterima,monohromatskim displejima i RAM memorijom od 128mb ne mozete ga porediti sa Tyrosom2.Reklo bi se,ako stvari gledamo sa tog aspekta da je E-A7 zastareo!
Ako tome dodamo i apsolutno neopravdano visoku cenu tek tu se prica zavrsava!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2016, 12:00   #24
IGOR LAUS
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.01.2014
Postovi: 6
Downloads: 83
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
IGOR LAUS ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po meni logičnije zamijeni Tyros2 za neku noviju Yamahu, pa taman i da nije Tyros (npr. S-950,970... i sl.). U tom si fazonu već i brzo ćeš ju savladat, a dobit ćeš noviji aranžer, koji je isto tako pristojan za svirku...
IGOR LAUS je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio IGOR LAUS za ovaj koristan post:
dmmacak (29.08.2016)
Star 30.08.2016, 18:34   #25
perobp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2012
Mjesto: Crna Gora, Bijelo Polje
Postovi: 44
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa 80, korg pa 1x, Tyros2, Roland E-A7, Korg pa2x
perobp ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zamijenio sam, vec nakon nekoliko dana od postavljanja posta. Licne impresije su sledece: Tyros je bolji za koplje! Kratko i jasno. Ovo je vrlo subjektivno, i ne mora biti tacno. Tako, da se neko ne bi uvrijedio. A svoj sud cu i obrazloziti.

1.Kvalitet izrade: Tyros2 14.5kg tezina, Roland E-A7 8kg. Tyros2 plasticni tasteri, ali velicine 1cm2, dok je na E-A7 0.5 cm2, ako ne i manje (do duse jesu gumeni). Za mene jako minijaturno nakon Tyrosa da svaki put ciljam varijaciju, prije neko sto stisnem. Plastika identicna, na E-A7 cak iznenadjujuce dobra, mnogo bolja nego na pa600 na primjer. Ekran na Tyrosu2 i Rolandu E-A7, isto kao da poredite Toshiba smart 42incha i NIS minimatik, znaci nebo i zemlja. Nekom mozda nebitno, ali meni itekako bitno. Dirka, hahaha, e tek je tu haos. Na E-A7 mozda bi odgovarala harmonikasu nekom, meni plitka, preplitka dok je na T2 druga prica, mogo lakse odsvirati, dinamicki neke fraze, jer ti dubina dirke to dozvoljava.

2.Operativnost: Ne mogu reci da je na E-A7 tesko raditi, imam ga tek mjesec i nesto, i nije mi bilo tesko navici se, ali cu samo reci sledece, Tyros2 ima REGISTRACIJE. Oni koju su se sretali sa T2 znaju o cemu pricam.
Takodje prednost ekran, sto sam gore naveo. Pregled mnogo bolji na T2.

3.Zvuk: Na E-A7 za moj ukus, malo vise piskav nego sto treba. Na T2 to zvuci, opet da kazem, po mom misljenju ozbiljnije, masnije, kako volimo da kazemo, ali ne kazem da je na E-A7 lose. Sve se cuje konkretno, bez muljanja, zujanja itd. Sigurno da ce se u narednom periodu napraviti neki set, koji ce pokazati sta sve moze, a vjerujem da moze, dovoljno dobro. Boje, npr harmonike mi se mnogo vise svidjaju na E-A7, moss, klarinet, frula itd. dok npr distorzije, hammond, piano, saksofon, strings nisu ni blizu kao na T2.

Sve u svemu, skoro je sve bolje na T2, kad mi je u ruke dosao E-A7, razocarao sam se prvo izgledom, jer na izgled T2 djeluje mladji 10ak godina a ne E-A7. Mislim da je E-A7 za T2 veliki zalogaj, T2 mnogo djeluje profesionalnije, sto i jeste, i to potpisujem. Uzimajuci sve u obzir shvatio sam da sam se zestoko zeznuo, ali se svakako nisam pokajao. Vec sam utopio E-A7, a bio je mnogo krace na oglasima od T2, u vlasnistvu je 2xpro, jos uvijek ga nisam preuzeo, ali je sve zavrseno. Ipak, prica je imala srecan KRAJ.
perobp je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2016, 22:55   #26
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam se svoga EA7 isto rijesio i ne zalim ni trena..he he...
josipv je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2016, 13:41   #27
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam svog prodao ali ne zato sto nije bio dobar vec zato sto sviram u bendu pa mi treba solo klavijatura. Dobro je cisto solidno EA7 odrađivao tu zadacu ali nije on za to -sad imam Nord electro
Ja sam bio zadovoljan sa EA7 i nebi ga sigurno prodavao da sam ostao aranzerista. I covjek koji je kupio od mene je takođe zadovoljan a oboje smo puuuno toga probali i svirali Na Korg PA2 se poslije EA7 nebih vracao iz vise razloga a na Yamahu T2 pogotovo Imaju bolju tipku obje od ea7( meni ,nekom ni to ne !) imaju puno toga sto mi ne treba od vokalista na dalje a bogama i kile za teglenje Hvala lijepo Ovo je moje misljenje i osvrt bz namjere da nekom isto namecem !
Pozdrav.
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2016, 14:16   #28
perobp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2012
Mjesto: Crna Gora, Bijelo Polje
Postovi: 44
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa 80, korg pa 1x, Tyros2, Roland E-A7, Korg pa2x
perobp ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svako ima svoje misljenje. Svakako, volio bih da cujem razloge zbog kojih posle E-A7 ne bi prelazili na T2 i Pa2x!? Upravo zbog prednosti, koje ja dajem ovim klavijaturama. Nijednog trena ne bih rekao da je E-A7 los, ali nije dovoljno dobar da im parira. Za mene aranzer srednje klase i nista vise!
perobp je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2016, 22:25   #29
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Probat cu ovako na brzinu obrazloziti- prvo i osnovno tezina i glomaznost recimo. Drugo nikada jedan ekran kako god veliki i bio on na dodir ili ne ne moze zamijeniti dva ekrana na ea7 ! Vokalist koji placam u klavijaturi je blago receno smece i osobno ga nikada nisam koristio tj pokusao ali samo je smetao jer je sintetika a platio sam nesto sto mi je upakirano a ne treba mi. Placamo i individualne izlaze koje takodje mnogi ne koriste. Ono najbitnije svi ovi amaterski seplovi sto kruze netom nisu na nivou semplova iz balkan seta u rolandu ea7. Kontrole tj tasteri su daleko svrsishodnije poredani i sviracu pri ruci na ea7. Jesta da su sitni ali su tu odmah kod klavijature -solo na desno ritam sekcija na lijevoj strani-tako funkcioniraju i ova dva maltene nezavisna ekrana. Dok imam na desnom ekranu kompletan pregled solo boja i manipuliram sa solo bojama na lijevom ekranu stoji sve u vezi styla i ceka na nase zelje -jako zgodno! Znaci sve manipulacije u zivo pomocu sibera su dostupne po svim partovima kao i lover i 3 upera za solo.Semplovi se dizu odmah -nema cekanja.Jako brzo se udje u editing -nije komplicirana. Ima jako dobre midi kontrole i manipulacije!! Ne znam sta bi jos trebala ta klavijatura za 1200€ raditi i dati nasuprot strih glomaznih i teskih klavijatura, koje drze vecu cijenu od ove nove ?!
Dok se podesi master eq garantirano ide na razglas ,ajde necu reci bolje nek bude isto ili slicno ali meni ipak bolje jer mi vise pase rolandov zvuk nego korgov-stvar ipak ukusa- a T2 necu ni komentirati-uvijek mi je bio cisti najlon sintetika ! Eto to su moji utisci i iskustvo. Tko se slaze dobro tko ne nema veze svako ima pravo na svoje misljenje Nemam vise ni jednu od tih klavijatura tako da nisam ni malo pristran i bas mi je svejedno. Ja sam se odlijepio od tih igrackica i preko Kurza odletio do Norda Svirci moji nikada pa ni tada nece ni jedan aranzer koliko god vi novaca bacili na to zamijeniti ni prosjecan zivi bend-bubanj-bass-gitara-klavijatura. Ako se dogradi za zabavnu mjezu sa akustarom ili za narodnjak sa harmonikom tu prica zavrsava ! I ja sam mislio da cu sa skupim aranzerom postati zanimljiviji i bolji od benda ali sam polako shvatio da to nitko ne dozivljava i ne cijeni i sigurno tvrdim da se sa rolandom G1000 i nekom sepl klavijaturom uz sviracko znanje i dobar vokal da odraditi sve sto se od dueta trazi i ocekuje ! A vi i dalje bacajte novce kao sto sam ih i ja bacao na skupe aranzere i onda ti dodje tip i veli "daj mi pusti ako imas onu- tri kila banana" ..mrrššš dosta toga odoh ja svirat a ne glumatat majmuna !! Nisam imao vise volje ni zivaca za to ! Eto ponijelo me otisao sam malo van teme ... pozdra i sve najbolje kolege .
Dodato:
Probat cu ovako obrazloziti- prvo i osnovno tezina i glomaznost recimo. Drugo nikada jedan ekran kako god veliki i bio on na dodir ili ne ne moze zamijeniti dva ekrana na ea7 ! Vokalist koji placam u klavijaturi je blago receno smece i osobno ga nikada nisam koristio tj pokusao ali samo je smetao jer je sintetika a platio sam nesto sto mi je upakirano a ne treba mi. Placamo i individualne izlaze koje takodje mnogi ne koriste. Ono najbitnije svi ovi amaterski seplovi sto kruze netom nisu na nivou semplova iz balkan seta u rolandu ea7. Kontrole tj tasteri su daleko svrsishodnije poredani i sviracu pri ruci na ea7. Jesta da su sitni ali su tu odmah kod klavijature -solo na desno ritam sekcija na lijevoj strani-tako funkcioniraju i ova dva maltene nezavisna ekrana. Dok imam na desnom ekranu kompletan pregled solo boja i manipuliram sa solo bojama na lijevom ekranu stoji sve u vezi styla i ceka na nase zelje -jako zgodno! Znaci sve manipulacije u zivo pomocu sibera su dostupne po svim partovima kao i lover i 3 upera za solo.Semplovi se dizu odmah -nema cekanja.Jako brzo se udje u editing -nije komplicirana. Ima jako dobre midi kontrole i manipulacije!! Ne znam sta bi jos trebala ta klavijatura za 1200€ raditi i dati nasuprot strih glomaznih i teskih klavijatura, koje drze vecu cijenu od ove nove ?!
Dok se podesi master eq garantirano ide na razglas ,ajde necu reci bolje nek bude isto ili slicno ali meni ipak bolje jer mi vise pase rolandov zvuk nego korgov-stvar ipak ukusa- a T2 necu ni komentirati-uvijek mi je bio cisti najlon sintetika ! Eto to su moji utisci i iskustvo. Tko se slaze dobro tko ne nema veze svako ima pravo na svoje misljenje Nemam vise ni jednu od tih klavijatura tako da nisam ni malo pristran i bas mi je svejedno. Ja sam se odlijepio od tih igrackica i preko Kurza odletio do Norda Svirci moji nikada pa ni tada nece ni jedan aranzer koliko god vi novaca bacili na to zamijeniti ni prosjecan zivi bend-bubanj-bass-gitara-klavijatura. Ako se dogradi za zabavnu mjezu sa akustarom ili za narodnjak sa harmonikom tu prica zavrsava ! I ja sam mislio da cu sa skupim aranzerom postati zanimljiviji i bolji od benda ali sam polako shvatio da to nitko ne dozivljava i ne cijeni i sigurno tvrdim da se sa rolandom G1000 i nekom sepl klavijaturom uz sviracko znanje i dobar vokal da odraditi sve sto se od dueta trazi i ocekuje ! A vi i dalje bacajte novce kao sto sam ih i ja bacao na skupe aranzere i onda ti dodje tip i veli "daj mi pusti ako imas onu- tri kila banana" ..mrrššš dosta toga odoh ja svirat a ne glumatat majmuna !! Nisam imao vise volje ni zivaca za to ! Eto ponijelo me otisao sam malo van teme ... pozdra i sve najbolje kolege .

Promijenjeno od tihi05 (05.09.2016 u 22:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2016, 23:34   #30
perobp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2012
Mjesto: Crna Gora, Bijelo Polje
Postovi: 44
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa 80, korg pa 1x, Tyros2, Roland E-A7, Korg pa2x
perobp ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postovani kolega, apsolutno postujem misljenje, ali se prosto ne mogu sloziti, sa nekim stvarima, koje otprilike zavise individualno, ali mislim da opet vecina ovako razmislja. Ono sta ste u pravu, je tezina, i sto je mene jako lomilo pri kupovini pa2x, obzirom da sam radim. Dva ekrana, za mene nisu nikakva prednost, bas suprotno. Ne mozete imati isti pregled, na dva ekrana i na jedan, veci duplo nego ova dva zajedno. Jednim pogledom imate potpun pregled, dok ovamo oci setaju, sa jednog na drugog. To mi stvarno nije bilo jasno, sta im je htjelo. Sama izrada, za mene je vise nego minijaturna, raspored je koncipiran solidno, eto sa tim se slazem, ali prosto, dugmad su presitna, za nas koji pored klavijature, moramo da vodimo racuna o jos nizu drugih stvari, moramo da vodimo racuna hocemo li tacno naciljati dugme. Kad vec govorimo o cijeni, 1200e, za taj novac ce se jedva naci pa2x, to dovoljno govori. O kvalitetu izrade da ne pricamo, tezina jeste na rolandovoj strani. Da T2 zvuci "sinteticki", vjerujte vi ste od rijetkih, od kojeg sam "cuo" da ima takav utisak, ocigledno imamo drugo "uho". Eto sve na stranu, vezanu za izradu, preglednost, dirke (kije su katastrofa na e-a7), softverske prednosti i mane, trebali bi samo samo malo da se pozabavimo unutrasnjosti, sto je na kraju presudno. Ponavljam, ne mogu reci da Roland izbacuje los sound, daleko od toga. Ali u fabrickim ritmovima nisam nasao jedan ritam da mi se svidja, ne znam za one koji sviraju slagere, valcere, itd. Rock sekcija, haos losa, balade, mozda 1,2 da valja, ostalo ... Sta ce meni ritmovi i boje Indije, Pakistana, Gvatemale, sacuvaj Boze. Strasno me podsjetilo na koncept ritmova nekog psr Yamahinog. Stvarno ima Balkan banku sa par osnovnih ritmova: begin, 7/8, dvojka itd. Sa kojima licno, nisam narocito odusevljen. A znate li da sa fabrickim ritmovima T2 mozete da odsvirate pop-rock svirku, kakvu hocete i s ponosom bilo koga da pogledate u oci. Ima li potrebe da pricamo o dostupnom materijalu? Tamo neki momak (da ga ne imenujem), prodaje dio seta sa par ritmova, (momku svaka cast) 150e, koji stvarno zvuce extra, bar na snimku. Pa sta mislite, da su ljudi dali 1200e za njihov aranzer zato sto su imali para za 4x, pa im je sad svejedno da li ce dati 50 ili 150. Ni da je korg 17x! Nemojte da govorite o prednostima pa2x kao manama. Vocoder ni ja ne koristim, a sta cemo sa onima koji ga koriste, visak ulaza, ne postoji. Mnogi ih odavde itekako koriste, skoro svaki. Da ne nabrajam dalje, prsti zaboljese. pozdrav kolegaa🙋
perobp je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije