Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.01.2018, 14:51   #11
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka klavijatura ima prednosti i mane. Stvar je uvjek u tome sto nama treba i kako nam se sto imamo uklapa u koncepciju nase svirke. Sto se tice same teme uopste nije u pitanju ko je bolji, nego koliko se razlikuju.

Promijenjeno od keyboards (03.01.2018 u 14:55 sati)
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2018, 15:18   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U ovom videu se komotno mogao svirati i psr s 770 umjesto genosa.. Dozivljaj bi bio gotovo identican.

Sent from my XT1032 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2018, 15:42   #13
viktor011
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.01.2010
Mjesto: Centa
Postovi: 118
Downloads: 1051
Uploads: 8
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 10 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
viktor011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vidim ja da ce ovde biti rata ha ha,ali ajde.....
Meni se nikako ne svidja poredjenje na youtube,nekako ko da mi je pa4x blize mikrofonu i uvek mi glasnije.Malo je to amaterski tako ali ajde sta sad,lepo je to kada ima i tako nesto.Iskreno imao sam pa4x godinu dana,i vrlo vrlo lepo radi,ali nikako nisam mogao da nastelam zvuk,bilo je tu i mnogo popularnih setova,sve i svasta probao,ali ne ide,pa vremenom se pomiris sa tim i pocne polako da ti se dopada,ha ha.Boje koje sam koristio vrhunski su zvucale,operativnos odlicna,sve u njoj namestis,100 namenskih,terce kakve hoces,o osnovnim ritmovima u varijantama kakve pozelis,ali.......Dodje jedno vece gazda lokala gde sam svirao i kaze mi da je sve to lepo,onako naski zvuci,ali on bi da to malo realni bude,on ne bi sator u svom lokalu,kaze kada sviram roock neki,ko da u serpe udara,kada su narodnjaci,sve nekako tanko,nema bre bubnja da pokrene taj toliko skupi razglas.Kaze harmonika izvrsna,ali samo bre ona se cuje,i tako da ne nabrajam vise.
Pre dve nedelje sam svirao sa genosom kod njega,nisam ja nista specijalno uradio sa genosom,prebacio sa korga u yamahu sve ritmove,pa cak i najpoznatije gitare od Brme i mrcka,postavio efekte onako kako ja mislim da treba-kompresor na bubnju,bas preamp,kabineti i slicno na gitarama,i tako svirao.
Dodje gazda i kaze e to je svirka,konacno si nesto napravio sa tvojom opremom,ne znajuci a i nije mu bilo bitno sto sam promenuo klavijaturu
I sta sad da kazem????
Moje licno misljenje je da genos zvuci mnogo mnogo bolje,bar za ono sto meni treba,operativnos je odlicna,kome ne smeta da bude kraj njega lap top,ima on wifi,pa mu ne treba kabal ha ha.....
viktor011 je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2018, 16:09   #14
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Opasan neki gazda, odmah se vidi sa je znalac....
Daleko mu kuca od moje!
ffb je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, ffb, za koristan post:
stakleni (03.01.2018), vadexfly (06.01.2018)
Star 03.01.2018, 16:37   #15
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jako zanimljiva tema, hvala Tiho na ulozenom vremenu. Nadam se da cemo jos od tebe imati ovih direktnih uporedjivanja ove trenutno dve najskuplje aranzerske klavijature.
Ono sto mene najvise interesuje koje su to dirketne razlike u operativnosti, koja klavijatura pruza vise u finom poliranju zvuka, u postprodukciji ritma na primer. Koliko je koja pristupacna sa najvaznijim funkcijama koje su nam potrebne na samom nastupu.
Sledece sto je jako vazno je zvuk na output-u. Objektivno uporedjivanje slicnih fabrickih i user ritmova kvalitetnim usnimkom ali preko outputa u neku zvucnu kartu, u wav formatu, bez sminke i kasnije dorade. Wav snimak Pa4x i Genos, slicne teme jedna pored druge.

@viktor011
Zanimljiva konstatacija sa terena, ovo je jedna od jako korisnih informacija i hvala na tome.
Dzaba sve ako ton nije kako treba na kraju. A taj "gazda" lokala ne mora da bude muzicki producent da primeti da je Genos zvucno daleko bolji (u ovom slucaju), dovoljno je to sto je on primetio, jer je on jedan obican slusaoc a takvim ljudima mi muzicari sviramo.
Ma sta god mi tripovali da ce tamo nekog da odusevi, slusaoci su ti koji procenjuju i za koga se svira a to je uglavnom obican narod koji muziku gleda "globalno". Imajte to u vidu.
A oko zvuka bih rekao nesto kao: Dzabe odlicne mogucnosti kompjutera ako na kraju imamo crno beli monitor koji treba da prikaze fenomenalnu igricu koju taj kompjuter projektuje. Ili u ovom slucaju (zvuk) losu zvucnu kartu na kraju.
Da se razumemo, ja ne tvrdim da je ovo ili ono bolje. Nemam pojma. To je ono sto bih upravo zeleo da saznam, zato se i ukljucujem u temu sa nadom da ce Tiho uspeti da nam usnimi takva poredjenja jer jedino on ima obe sprave i strucnosti u svetu muzike da ovaj test realno i bez favorizovanja obavi.
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
sinisa (04.01.2018)
Star 03.01.2018, 17:54   #16
striphio
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.10.2007
Postovi: 126
Downloads: 636
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa4x76, Juzisound 2, Yamaha Montage 61
striphio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od ffb Pokaži Post
Opasan neki gazda, odmah se vidi sa je znalac....
Daleko mu kuca od moje!

Realno... ovo da pa4x ne može da zvuči dobro, bilo za zabavnu ili narodnu..., a pogotovo da neki gazda osjeti kako šta radi... šta reći a ne nasmijati se. Vjerovatno da si mu na kanalu od korga dodao dobro basa, onda bi rek'o... pa toooo Na pa80 sam imao dobar ton a sad na pa4x da nemam... odma bi ga poklonio nekome. Sad što se zvuka tiče, korg, jamaha... mogu oba dati dobar ton... nema sumnje, nijanse su u pitanju kao i kako ko štima klavijaturu u njoj samoj kao i na razglasu. Ima toga more a i ukusi se razlikuju. Ali mnogo je bitna i operativnost klavijature i mogućnosti prilagođavanja različitim potrebama i načinima sviranja. Na primjer... ja kad vidim na jamahi da nemam tastere za prelaz... odma' je otpisujem taman da zvuči ko Sofronijević. Ima tu i do navike malo ali meni je praktičan nedostatak. Pozz
striphio je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2018, 18:34   #17
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Osvrnuo bih se na neke stvari koje ne stoje bas u potpunosti, letos slusah dva momka koja su radila na dva Korg-a pa3x na nekom osrednjem ozvucenju mislim da je mikseta bila dynacord cms 1600 i par nekih dynacord aktivnih kutija i koji su po meni zvucali jako dobro kako sa narodnom muzikom(novitetima) tako i sa zabavnom (pop, rok, strana itd...), bez satorskog prizvuka vrlo utegnuta ritam sekcija gde se sve jasno culo pocev od bas bubnja, bas gitare, ritam gitara i ostalih zezalica, tako da na moju posalicu sa momcima da se mnogi zale da pa3 lose izlazi jedan dodade " pa3 dobro izlazi samo je bitno sta se u njega stavi ", ja bih dodao i kako se podesi nakon " stavljanja "

Zalost cele price je ta da koliko je sempler i ostale studiske stvari emulirane u moderne aranzere donele dobra toliko su doveli do toga da se prosecan muzicar " svirac " koji se sa tim stvarima nije pre susretao pogubi u svemu tome i tako poprilicno unazadi zvuk instrumenta i dovede ga do toga da zvuci cak i losije od prethodnika starijih i po citavu deceniju i da kao krivca oznaci zlog proizvodjaca...

Problem satorskog prizvuka je i taj pogotovo kad su u pitanju Korg-ovo aranzeri da su tvorci (popularnih) setova upravo ljudi koji se bave narodnom muzikom i koji su navikli da sve bude napumpano halom i ehom te ide dotle da su cak i semplovi u startu vec usnimljeni sa solidnom kolicinom hala sto je posle nemoguce popraviti,

sobzirom da se u zadnje vreme cesto susrecem sa velikom vecinom dobrih muzicara/sviraca koji ne zele da se bave izradom ritmova/setova semplova vec zele da sto je pre moguce ubace u spravu sve sto im treba za posao i da krenu da rade ono za sta posla imaju otud cesto i nezadovoljstvo jer materijal koji im je dostupan je takav kakav jeste,

dobro ce zvucati samo onaj koji ima minimum potrebnog znanja/vestine i vremena da sedne za instrument i napravi ono sto zeli, odgovorno tvrdim da u top aranzerima bilo koje marke ima sasvim dovoljno materjala da se od njega slozi sasvim dobar setup koji uz malu pomoc sempl memorije moze zvucati jako dobro i sto je ponekad jako bitno "razlicito" od svega sto se trenutno moze cuti, interesantna je anegdota pokojnog pevaca Luisa koji je u vreme kad se svirao samo Roland G serije svirao Korg-a kako je rekao iz razloga da bi zvucao drugacije od ostalih,

za dobar zvuk (sveobuhvatan ugodjaj) nije dovoljan samo instrument...
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2018, 19:57   #18
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nebi htio vas vise tusiti sa video snimcima ali evo jos sMo jedan koji na neki nacin po meni nadopunjuje jos par opaski u razlikama.

https://youtu.be/RkG69PpHDnc

Tihomir
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2018, 20:16   #19
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@keyboards
Tiho, ne znam zasto pored toliko kvalitetne opreme koju posedujes, nisi usnimio zvuk u audio interfejs i samo spojio sa videom? Nema smisla slusati i donositi bilo kakve zakljucke na osnovu zvuka sa mikrofona zoom snimaca...

S obzirom da cenim tvoje misljenje, svoje licne utiske si mogao napisati u nekoliko recenica, barem bih procitao. Ovako nisam pogledao ni 15 sekundi snimka, od skoro 19 minuta njegovog trajanja...

Kazem ovo realno, bez potcenjivanja, ili zle namere...
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2018, 22:27   #20
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zato sto to namjerno nisam htio uraditi jer ljudi koji su dali primjere su zvuk ispeglali i nije vjerodostojan. Sve ono na youtubu o genosovom zvuku nije vjerodostojno sa onim sto je ustvari. Kamera i mikrofon su snimili pod istim uskovima obije klavijature i razlika se cuje da postoji. Nisam imao misljenje da to trebam studijski svirati i montirati sa slikom da nebi bilo pod pitanjem sumnje. Zbog toga sam se opredijelio na ovu opciju sa zoom a zoom daje dista dobre snimke u poredjenju sa svim kamerama koje su na marketu. Ovdje je bitno dobiti generalni dojam a ne studiski snimak. Mislim da je ideja i razlikostima koje se cuju vaznija od samog snimka a razlikosti se mogu cuti.

Promijenjeno od keyboards (03.01.2018 u 22:31 sati)
keyboards je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije