Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.08.2014, 22:16   #21
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od denza_ Pokaži Post
Moj bend se sastoji od 6 članova, bubanj (akustični), bass gitara, klavijature, električna gitara, pjevač i pjevačica i velim ti da smo probali sistem i da je zvuk bio jako jako dobar. Ja znam još jedan profi bend iz Busovače koji koristi ovaj sistem do 300 ljudi (samo 2 suba i 2 satelita), a taj bend prati Marinka Rokvića, Nedu Ukraden, Seku Aleksić i mnoge druge. Predlažem ti da isprobate ovaj sistem, i vjeruj mi da ćete se ugodno iznenaditi kakav zvuk daje ovaj sistem, i daleko baca i naširoko se razumije.
Ako ovaj sistem sa dva basa i dva satelita moze da pokrije 300 ljudi, to je odlicno. Problem je sto u Artist u Makedoniji od FBT imaju samo ProMaxx zvucnici i ne mogu da ga cujem ovaj sistem. Gledao sam ovaj sistem, ali ne svidja mi se zato sto su plasticne satelite i brzo ce se ostetiti, a i ukupno celi sistem ProMaxx ne moze da pokrije vise od 300 ljudi sa dva basa i dva satelita 14''.
Sto se tice HK ELEMENTS sistema, takodje i to ne mogu da cujem kako zvuci i zato ne zelim da eksperimentiram.

U odnosu na PRX 700 serija, na neikih strani foruma sam procitao da najvise im smeta glasnoca kulera (kazu da je vrlo bucan) i smeta im to sto basovi se gase automatski kada se svira neka tiha muzika koja nema mnogo niskih frekfencija. To se desavalo kada bendovi su na pauzi, pa pustaju neku tihu muziku.

Znam da puno razmisljam, ali zaista zelim odabrati nesto najbolje, jer ne planiram u narednih 10 godina menjati to. Zato i ne zalim novac i dacu ako treba i 10.000 eura za KV2 sistem, koji se slazemo da daje najbolji zvuk, ali kod njega gabarit i kilaza je veliki problem za mene koji planiram sam nositi u mali auto citavi sistem.
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2014, 09:12   #22
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Momci, nemojte se zavaravati. Vertus 2x CLA 208Sa i CLA 604a može pokriti 300 ljudi samo ako se radi o animir svirci u restoranu gdje gosti jedu i uz to lagano pričaju. Sistem radi odlično, čist je ugodan za svirku ali ne treba pretjerivati. Uostalom, zar mislite da samo četiri osmice u basu mogu zadovoljiti 300-injak raspojasanih gostiju?
Za ozbiljnije svirke je FBT prirpemio Mitus seriju.

Što se tiče Bosse L1 sistema, stvari su iste kao i kod Vertusa s nedostatkom što on u kombincaiji band postave ne može raditi u stereo modu. Jedan muzičar, jedan "stup" je dobra kombinacija kada se radi o akustičnim instrumentima. To nije ozvučenje za potrebe "šatora, vatrogasnih i inih domova".

@jtodorov - vidim da si ozbiljno zagrizao za ozvučenje i da proučavaš svaku sitnicu. Na forumu (niti jednom) nećeš dobiti konačno rješenje i uvijek je upitno da li ćeš biti zadovoljan kupljenim. Zato ti savjetujem da moguće kombinacije probaš na svirci na način da ih iznajmiš i "na stageu" doneseš odluku.
Pored toga, nisi nam rekao (ili sam previdio) koja je postava na bini i koji mixer ćete koristiti?
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2014, 09:41   #23
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mikser je Presonus Studiolive 16.4.2.
Band se sastoji od bubanj, dve klavijature (jedna samo bas i gitara, druga je za solaza), sax, pevacica.
Problem je sto u Makedoniji rental kompanije imaju samo Dynacord sistemi i ne mogu nigde da probam ove nove modele.
Cak i u Artist Skoplje nemaju nove modele.
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2014, 12:41   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vrlo je nezgodno kada se ne može isprobati ono što se kupuje. Pogotovo jer ste do sada svirali na samo jednog proizvođača. Lako se može dogoditi da se bandu ne dopadne "novi zvuk". Nakon Dynacorda je teško "naviknuti uho" na neki JBL, a pogotovo na Bosse. Mogu s velikom vjerojatnošću predpostaviti da se novo ozvučenje (bez obzira na to što kupiš, JBL, RCF, FBT...) muzičarima neće dopasti na prvu.
Akustični bubanj? Zašto te onda brine volumen kutija za prevoz? Svatko vozi opremu u svom automobilu, a ti si zadužen za razglas?
Kako god bilo, kombi (iznajmljen ili vlastiti) je uvijek najbolje riješenje za "veliki band".
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2014, 14:08   #25
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Radi se o akusticni bubanj.
Inace, ja zelim sto lakse i male kutije, zato sto ja cu svakoga dana da rastovaram kutije iz moje kuce.
Casper, da li si nekada cuo HK ELEMENTS sistem.
Jedan mon prijatelj iz Nemacke kaze da sa sistem BIG BASE koji ima dva basa i sa jos dodatni dva basa L1200 moze da se ozvuci hala od 1500 m2 sa 500 gostiju. Cena ovoga sistema je 7000 eura
Dodato:
I da kupim dva satelita prx712 i cetiri basa 715xlf, cu platiti 8000 eura. Tezina ovog sistema je 140 kg.
Ako uzmem dva satelita Kv2 ex12 i cetiri basa ex1.2 to kosta 10000 eura. A tezina je 180 kg.
Tako da nije velika razlika u novcu, ali treba uzeti u obzir i kvalitet zvuka naspram velicine i tezina kutije

Promijenjeno od jtodorov (14.08.2014 u 14:12 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2014, 14:37   #26
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam slušao HK, znam samo da se radi o odličnoj firmi s reputacijom.
Misliš na BigBase + još dva 210sub = 500 ljudi. Ne znam i mogu samo nagađati. To ispada oko 9000 eura i 156 kg ...
Sve se to vrti oko iste cijene i težine. Ali mi i dalje nije jasno zašto samo ti nosiš kutije kad ima 4 muška.
Ma šalim se, nije me briga. Znam samo da nemaš laki zadatak. Tko financira ozvučenje, cijeli band ili netko pojedinačno ulaže u to?
Svirka je svaki dan na drugom mjestu? Pa vi imate posla da bi mogli i platiti nekoga da vam to razvozi, prenosi i slaže na binu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2014, 15:00   #27
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mi radimo svaki vikend svadbe u razni restorani. Tako da uvek mora da se prenosi ozvucenje.
Inace, BIG BASE sistem je sa dva basa 210 Sub i na to se dodaje jos dva basa iz Linear 5 sistema L1200.
Sve to ukupno kosta 7200 eura.
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2014, 15:22   #28
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Momci, nemojte se zavaravati. Vertus 2x CLA 208Sa i CLA 604a može pokriti 300 ljudi samo ako se radi o animir svirci u restoranu gdje gosti jedu i uz to lagano pričaju. Sistem radi odlično, čist je ugodan za svirku ali ne treba pretjerivati. Uostalom, zar mislite da samo četiri osmice u basu mogu zadovoljiti 300-injak raspojasanih gostiju?
Za ozbiljnije svirke je FBT prirpemio Mitus seriju.
Možda jedan sistem ne može toliko kvalitetno ozvučit 300 gostiju, ali vjeruj mi da tri takva sistema itekako mogu, i to preko 300! Mislim da sa 2 sistema na main stageu i sa jednim sistemom na side fillu se može dobiti itekako dobar sound. A što je najbitnije staviš sve u prtljažnik od auta
Da nisam probao i čuo, ne bih ni ja pomišljao na nešto ozbiljno od takvog sistema.
denza_ je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2014, 16:07   #29
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od denza_ Pokaži Post
Moj bend se sastoji od 6 članova, bubanj (akustični), bass gitara, klavijature, električna gitara, pjevač i pjevačica i velim ti da smo probali sistem i da je zvuk bio jako jako dobar. Ja znam još jedan profi bend iz Busovače koji koristi ovaj sistem do 300 ljudi (samo 2 suba i 2 satelita), a taj bend prati Marinka Rokvića, Nedu Ukraden, Seku Aleksić i mnoge druge. Predlažem ti da isprobate ovaj sistem, i vjeruj mi da ćete se ugodno iznenaditi kakav zvuk daje ovaj sistem, i daleko baca i naširoko se razumije.
Refeirao Sam Se na ovaj post. Naravno da će tri sistema raditi ozbiljnije i jače. Ali po volumenu i težinu nisu u prednosti nad, recimo JBL PRX700 Kombinaciji koju smo predlagali u nekim drugim temama koje je otvorio autor ove.
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2014, 18:33   #30
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jbl prx 618xlf i dxr 12 ubitacno rade.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije