Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.05.2014, 21:43   #21
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svi mi znamo sta je dobro a sta jos bolje...doduse ukusi su razliciti,ali se to svodi na razliku u nijansama...medjutim svako ima neke razloge zbog kojih bira sta ce kupiti i cime ce raditi...ja sam konkretno hteo da kupim manje i lakse binove po snazi da mogu da pariraju mojim kutijama (zx-3),da mogu u dalje sam da utovaram istovaram montiram,i da dobije bolju zvucnu sliku,s obzirom da nisam poznavao neke stvari potrazio sam pomoc od sve vas,hvala vam svima sto se toliko trudite...pozdrav za Smusic na nekim informacijama koje ce mi jako znaciti u odabiru za kupovinu...
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2014, 21:51   #22
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Akustika je vrlo egzaktna nauka i zato je volim .

Prvo to sto ste pricali oko rada na 2 oma ste dzabe pricali jer rad sa 6 kutija na jednom snagasu nije 2 oma ,nego 2.66 oma.

Drugo ni jedan ozbiljan bas ne svira iznad 80hz ,( ono sto ste napisali bas od 70 do 120hz sto je napisano je cista nebuloza).

Cist primer JBL srx 728 u fabrickom presetu je rezan do 80hz , Mrx 528 isto ,isto tako i EV rx 118 kao i svaki drugi slican ozbiljan bas .Sve iznad 80hz je bas kik i on uglavnom kad se pusti u bas bin upropasti zvucnu sliku .

pa1x pro elite je potpuno u pravu ,ako ste prakticar a ne samo teoreticar trebali bi ste to da u praksi znate ,ako ne znate probajte bilo koji 18inch bas stavite rez na 80hz ,pa krenite da podizete rez do tih 120hz i videcete zvucnu razliku.

To je sto se tice teorije ,a sto se tice prakse i dalje VANE ima samo dva pametna resenja ,ili da kupi dva aktivna bina ili da kupi jos dva pasivna ,skretnicu i dodatno pojacalo.
Sta ce od toga da izabere i koju firmu ,je stvar ukusa i najbolje je da sam proba i donese sam svoj sud.Mozda mu je jeftinije da kupi dva aktivna basa ,ali sta je njemu prakticinije i bolje to samo on zna i moj je savet da uzme da proba i jednu i drugu varijantu i sam donese odluku.

Ono sto mogu otvoreno da ponudim kolegi posto znam da je iz moje okoline (ako se dobro secam Jagodina ) su dva basa JBL MPRO 418 i snagas koji god zeli crown itech 4000 ili lab gruppen fp 6400 naravno za dzabe ,posle neka nadje jos negde da proba neke aktivne binove i znace najbolje sta je njemu idealno resenje .

Promijenjeno od neshatomic (29.05.2014 u 21:52 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2014, 21:58   #23
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po mom mišljenu je za tebe najoptimalnija aktivna bas kutija. Moj prijedlog je 2x EV ZXA1-Sub.
Možda jedna po strani neće biti dovoljna za dvije ZX3 ali da će odraditi posao, to stoji. Naveo sam ovaj model prvenstveno zbog gabarita i težine (21kg) i relativno dobre cijene (500€).
casper je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2014, 23:25   #24
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jeste nesatomic,iz Jagodine sam,znam tacno sta pricas,i zznam da bi dobio i vise nego sto mi treba sa basovima JBL MPRO 418,ali brate moj 80% tezgice su po 100-tinak ljudi 150...sam nosim montiram,a nas troje radimo ja i pevac i pevacica,mnogo bi to veci posao i ulaganja trebalo...razmisljao sam (bas kao sto mi je predlozio casper) da sutra skoknem do Kraljeva i probam zxa1, jesu 20-ak kg ali nisu 500...570 stoji na sajtu...ako ih negde ima za 500 bila bi dobra usteda od 140 evrica...taman da castim...;-)
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2014, 23:29   #25
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I ja se slažem sa tim, posebno što čovek ima priliku to da uzme na probu i vidi kako radi.

@neshatomic
kada bi to bilo tako prosto,stavi preset i gruvaj, bilo bi super i ne bi postojali ljudi koji se bave dizajnom zvuka i ozvučenjem.
Koliko bendova ima koji imaju fenomenalnu i skupu opremu, a opet nam se nešto ne sviđa u njihovom zvuku? Bar nama koji se bavimo muzikom.
Drugo, postoje danas klavijature, posebno aranžeri, koje imaju milion opcija za podešavanje zvuka, pa opet neko razvali, sa recimo PA80, a neko sa PA3X zvuči kao neka dečija igračka. Džaba bas na 80Hz, džaba mu kutije od 2000e komad, džaba mu triler da ti se zavrti mali mozak, kada ne ume da podesi i prilagodi zvuk ambijentu i prostoru. Namestiš kod kuće kako treba, a posle sam sebi ne veruješ kako se to čuje (ne čuje) na svirci. To se svima nama desilo i dešavaće se. I šta je tu u pitanju? Hajde, prosvetli me malo, ja očigledno pričam nebuloze.

Pa ima li možda veze da li je zvučnik 12", 15" ili 18" ? Ima li možda veze što narodna muzika u dvojci ili rumbi zvuči bolje sa oštrijim basom (npr. slap bas), a zabavna lepše zvuči sa acoustic ili fretless basom? Ima li možda veze što se u diskoteci ili sličnom prostoru traži bas koji osećaš u stomaku, a na veselju gostima preseda jelo od takvog basa? Ima li možda veze u narodnoj muzici da li sviraš starogragsku, izvornu, stariju narodnu ili pinkovsku folk muziku? Pa zar za sve to imaš jednu postavku i to je to? Stavi bas na 80Hz i sviraj. Pa koliko samo ovde što sam naveo ima totalno različitih setovanja, da ne nabrajam dalje. Ja radim i klasičnu muziku i džez i bluz i rock, ali i akustičnu narodnu (radim u opštinskom kulturno-prosvetnom centru gde imam bar 5 različitih koncerata mesečno, + pozorišne predstave i mjuzikle + privatno tezge po trgovima, klubovima, i veseljima). Koliko samo tu ima različitih postavki i setovanja zvuka...
Jedan od najboljih koncerata koji sam radio u zatvorenom je džez svirka sa Papa Nikom (udaraljke, grupa Balkanika) i profesorima muzike sa univerziteta iz BG-a i mnogo mi je drago što sam dobio sve čestitke i ppohvale za vrhunski zvuk od tih ljudi.

No, da ne dužim i da ne ispadne samo da se hvalim. Smatram da se tek još uvek učim, jer ni ja nisam zadovoljan kao to sve po mojim setovanjima zvuči. Skoro sve se to snima direktno iz miksete u Hi kvalitetu i posle se analizira šta je dobro a šta nije dobro urađeno.
Recimo, nisam znao koliko ja ne znam dok jednom nisam video od tonca iz Nevernih beba kako neke stvari treba, a kako ne treba raditi i postaviti, čoveku svaka čast !!! Od tonaca iz Balkanike sam naučio kako treba podesiti monitore, a dotle sam radio po svome sve pogrešno i kontra. I bez obzira što je to neka druga vrsta muzike nego što većina vas ovde svira, neke zakonitosti su primenljive u svakoj muzici.
Voleo bih da ima nekog ovde ko se profesionalno bavi dizajnom zvuka i uopšte i isključivo ozvučenjem, da potvrdi da li ima tačnih stvari o kojima pričam ili mi kaže da li ja stvarno pričam nebuloze, a ne da mi ovde tezgaroši prosipaju šatorske teorije.
Malo više poštovanja prema nečijem znanju i iskustvu ne bi škodilo, naročito što niko od nas i ne zna koliko ne zna o ovoj nauci.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2014, 00:07   #26
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da si ti promasio mesto ,ovde je tema jedna i cilj je pomoci drugarima u izboru ozvucenja i opreme ,a u tvojim postovima kao i ovom zadnjem samo vidim hvale i pricanja u prazno ako mene pitas.

A to da li si pametan ili nisi ,ili ja ili bilo ko drugi uopste odve nije vazno,ovde smo zbog nekih drugih razloga .

Sto se tice preseta naravno da su preseti univerzalni ,ali ocigledano ti nisi imao prilike da se sretnes sa takvim stvarima.
Cist primer Crown pojacala I tech 4000 npr u njima imas presete za svaku JBL kutiju .Recimo imas dva basa JBL srx 728 ,dva satelita srx 725 i dva snagasa I tech 4000,u jedan crown ucitas preset za basove SRX 728 u drugi crown ucitas preset za kutije srx 725 i to je kraj price!U presetima imas sve ustelovano od crossovera , PEQ , EQ , limiter ,itd itd ...I to kad ukljucis to radi idealno.Ako mislis da u svakom presetu i u procesoru imas za iste kutije stelovanje za narodnu muziku , ovu ili onu grdno se varas ! Sta ti mislis kupis L acoustics sistem od 50000ev sa originalnim procesorskim LA8 pojacalima koja u sebi imaju sve fabricke presete i unutra ces da ukljucis preset za starogragsku, izvornu, stariju narodnu ili pinkovsku folk muziku???Nema toga druze ,zna se u svakom sistemu ,bas u 90% slucajeva radi do 80hz od 80hz svira satelit i gotovo,to je master sekcija i tu nema diranja ! A stelovnje svakog instrumenta i to sto ti pricas se vrsi iskljucivo po kanalu mixera.


Nebih voleo da ova tema ode u pogresnom smeru.Dali smo neke savete neka Vane proceni sta mu je najbolje pa posle duzeg perioda koriscenja vreme ce pokazati ko je bio u pravu.

Vane :

Sto se tice mojih M pro basova ,nadam se da me nisi shvatio pogresno ,ja njih ne prodajem niti planiram ikad da ih prodajem ,ponudio sam ti samo da probas a ne da kupis ,cisto da vidis o cemu se radi i kako bi ti sistem radio sa basovima tog tipa.
Sto se tice tog EV ZXA1 ,ti basovi nece moci da pokriju tvoje 4 zx3 ,ali sa obzirom koje svirke radis i da ti to treba samo da ti malo doda basa moguce je da ce ti to zavrsiti posao ,najbolje idi probaj pa ces videti.
pozz

Promijenjeno od neshatomic (30.05.2014 u 00:15 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2014, 00:14   #27
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od vane1
...razmisljao sam (bas kao sto mi je predlozio casper) da sutra skoknem do Kraljeva i probam zxa1, jesu 20-ak kg ali nisu 500...570 stoji na sajtu...ako ih negde ima za 500 bila bi dobra usteda od 140 evrica...taman da castim...;-)

U Thomannu je 479 Eura komad. Predpostavljam da se pri uvozu u Srbiju (vjerojatno) plaća carina ali kao okvir, to je ta cijena.
Probao sam ih i mogu reću da su me prilično iznenadile, ugodno.

@neshatomic - slažem se i napomenuo sam već, jedna ZXA1-sub neće pokriti dvije ZX3, , ali u toj se kombinaciji otvaraju dodatne mogućnosti, ono što je odrađivao sa 4 x ZX3, sada radi sa 2x ZXA1-sub i 2x ZX3 i dobit će potpuno drugu (bolju) zvučnu sliku i nešto više snage, pored toga sa 4 komada ZXA1-sub može raditi veoma ozbiljno,

Promijenjeno od casper (30.05.2014 u 00:20 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2014, 00:22   #28
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da da Neso,razumeo sam da si mi ponudio samo da probam a ne i da kupim,hvala ti u svakom slucaju,ali koliko god da mi se to dopadne u muzickom smislu u svakom drugom ne pije vodu,jer cesto se desi da kuci odradimo sat dva pa onda restoran,s'obzirom da nas ne 6-7 u bendu to bi bio veliki posao,pa dva dana tako uzastopno...i onda ko da svira...haha...videcu sa zxa1,radim i subotu i nedelju,na dva razlicita mesta,pa cu se javiti sa utiscima u ponedeljak...
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2014, 00:29   #29
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od neshatomic Pokaži Post
Mislim da si ti promasio mesto ,ovde je tema jedna i cilj je pomoci drugarima u izboru ozvucenja i opreme ,a u tvojim postovima kao i ovom zadnjem samo vidim hvale i pricanja u prazno ako mene pitas.

A to da li si pametan ili nisi ,ili ja ili bilo ko drugi uopste odve nije vazno,ovde smo zbog nekih drugih razloga .

Sto se tice preseta naravno da su preseti univerzalni ,ali ocigledano ti nisi imao prilike da se sretnes sa takvim stvarima.
Cist primer Crown pojacala I tech 4000 npr u njima imas presete za svaku JBL kutiju .Recimo imas dva basa JBL srx 728 dva satelita srx 725 i dva snagasa I tech 4000,u jedan crown ucitas preset za SRX 728 u drugi crown ucitas preset za kutije srx 725 i to je kraj price!U presetima imas sve ustelovano od crossovera , PEQ , EQ , limiter ,itd itd ...I to kad ukljucis to radi idealno.Ako mislis da u svakom presetu i u procesoru imas za iste kutije stelovanje za narodnu muziku , ovu ili onu grdno se varas ! Sta ti mislis kupis L acoustics sistem od 50000ev sa originalnim procesorskim LA8 pojacalima koja u sebi imaju sve fabricke presete i unutra ces da ukljucis preset za starogragsku, izvornu, stariju narodnu ili pinkovsku folk muziku???Nema toga druze ,zna se u svakom sistemu ,bas u 90% slucajeva radi do 80hz od 80hz svira satelit i gotovo,to je master sekcija i tu nema diranja ! A stelovnje svakog instrumenta i to sto ti pricas se vrsi iskljucivo po kanalu mixera.


Nebih voleo da ova tema ode u pogresnom smeru.Dali smo neke savete neka Vane proceni sta mu je najbolje pa posle duzeg perioda koriscenja vreme ce pokazati ko je bio u pravu.
Naravno da se nisam sreo sa mnogo toga i ne pravim se pametan uopšte, uostalom, to sam i napisao da nisam ni svestan koliko ne znam.
A to što se hvalim ili ne hvalim, jednostavno sam ponosan na neke stvari koje sam uradio i naučio u životu, što bih poželeo svakome da iskusi, a kome to smeta, verovatno ima problema sa svojom sujetom i sa takvima je greh gubiti vreme u raspravi.

Toliko opreme ima danas da je teško sa svime se sresti i biti upoznat i to je normalno. To što si ti video i navodno skontao kako radi (po principu uključi preset i ne diraj ništa, sve je to već podešeno), tu i ne treba neka pamet.
Ovo prepucavanje ne ide nigde, jer sutra ja mogu da odem do posla i da uslikam sve od opreme što koristim, da ti pustim slike na mail i da mi ti posle objasniš kako to treba podesiti. Kladim se da više od pola tih stvari ti nisi ni video i verovatno nikad i nećeš, ali čemu to? Meni ovde nije cilj da nekome dokazujem koliko ja znam, a koliko taj drugi ne zna, a očigledno tvoji postovi liče na to. Druže, ti nastavi dalje sam da prosipaš svoje znanje, ako te to čini srećnim i ponosnim. Dokazuj ti kome hoćeš svoje teorije koje su ljudi izmislili mnogo i pre mene i pre tebe.

Nadam se da smo čoveku koliko-toliko pomogli i on nije ni sa čim zaslužio da se u njegovom postu vode ovakve rasprave.

Što se tiče mene, ovde sam završio sa pisanjem.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2014, 00:32   #30
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja nosim 4 ta basa i 4 satelita JBL srx 715 sam i postavljam i nije mi tesko
Sta vise obozavam tu kombinaciju ,ali mislim da ces ti sa obzirom na tvoje potrebe biti sasvim zadovoljan i sa ta dva EV zx1sub.
A i bice sve EV ,lepo ce i kulturno da izgleda taj komplet 2x ev zxa1 sub 4x zx3
Najvise mrzim kad vidim sarenilo ,tipa basovi jedna marka sateliti druga...

Probaj bas pa javi utiske ...

pozz


Smusic studio :

Nemam interesovanja da sa tobom dalje komentarisem jer ne vidim svrhu!

pozdrav

Promijenjeno od neshatomic (30.05.2014 u 00:36 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije