Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.12.2009, 07:00   #21
taskedallape
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.07.2008
Postovi: 148
Downloads: 510
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
taskedallape befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pasivne oko 750 do 850 par da su u orginalnom izdanju,odprilike,aktivne za 1500e sam nasao par!sad ne znam.....pitaj aleksandra on je pametniji od mene
Dodato:
E ovako aleksandre,uopste nisam hteo da se pravim pametan,kao sto se ti pravis,da mu ja pricam o decibelima,frekvencijama,i ne znam sta,kad se covek sigurno ne interesuje za to toliko,a ni ja,ali imam prijatelje koji imaju opremu za koncerte i bine i sve,opasne sisteme,odnesi jedan par fbt kutija i jedan par rcf art500 na cigansku svadbu,pa mi javi sta se desilo...pozdrav(mislim ne zelim da se svadjam i polemisem),d-lite je bolji od rcf ali je art 500 ipak izdrzljiviji...pozz

Promijenjeno od taskedallape (27.12.2009 u 07:04 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
taskedallape je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2009, 07:51   #22
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

moje licno mishljenje, a i za moje uvo su fbt max6 bolje negoli rcf art ovaj model.... mnogo su brate gletave treba ti mooda do kolena da ih pokrenesh, dok art 500 stvarno rade svoj posao...
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2009, 12:04   #23
domino
Vredan član društva
 
domino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2008
Postovi: 122
Downloads: 14
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
domino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo da vas zamolim da komentarisete kutije (i druge uredjaje) u okviru istog ranga, jer je tesko razumeti poredjenje D15-3 i ART315/ART500 ili Max6.
Narodski receno "babe i zabe". I jos jedna zanimljivost...Nakon dve godine rada, ART325 toliko "tandrce", da ne znam sta cu sa njima.Sve je stegnuto, ali plastika jednostavno vise ne naleze kako valja, pa sad trazim resenje da ih "ucutkam".Nocna mora. Nesto slicno sam doziveo kod EV Zx4 ali kod FBT -nikada.

Pozdrav svima i opustite se malo
domino je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2009, 12:57   #24
zoki-41
Drugar foruma
 
zoki-41's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.10.2005
Mjesto: Makedonija Makedonski Brod
Postovi: 79
Downloads: 593
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 10 puta u 6 Postova
Instrumenti: Pa1x
zoki-41 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zoki-41 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja imam kombinaciju fbt max 4 i rcf ART 315 a i po meni perfektan spoj kojeg necu menjati do daljnjeg....prezadovoljan sam
__________________
zoran
zoki-41 je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2009, 14:23   #25
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo i ja da dam svoje misljenje.Pre jedno 3 godine sam kupio Eminence 15 kapaa pro u jednoj firmi u Beogrdu, da je ne imenujem zbog reklame i mogu vam reci da me super sluze.Inace ta firma radi i sa RCF-om i tada su bli ti modeli u ponudi, iz onog sto ja znam rade super.E sad za FBT, imo sam 12 jolly koje su radile sa puno mekoce i prijatnosti a sada sa kolegom radim koji ima max 4 koje su stvarno super.Inace kada radimo vece svirke tada uparimo moje i njegove i mogu vam reci da je kombinacija super.
Da ne dodje do ljutnje na komentar od strane moderatora posto je tema bila namenjena RCF-u ali vidim da su i prosle kolege komentarisali druge modele.
Sumiranje, RCF sam sluso i svidja mi se kako rade, ali nisam testirao a FBT jesam i mogu vam reci da necete pogresiti sto se te marke tice.
Pozdrav kolege i svako dobro!
dekipa je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2010, 05:10   #26
taskedallape
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.07.2008
Postovi: 148
Downloads: 510
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
taskedallape befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja nisam cuo nijednu art500 i art 300 da tandrce,sad te 315,ne znam,ovde kod nas ih ima dosta,i jednih i drugih...dobro tako ti cujes...pozz
taskedallape je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2010, 11:15   #27
Zeki@Veki band
Početnik forumacije!
 
Zeki@Veki band's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.03.2009
Mjesto: Beograd - Borca, privatna kuca.
Godina: 62
Postovi: 26
Downloads: 799
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Harmonike klavirske i Yamaha@Korg klavijature, daire....
Interesi: Bivsi fudbaler i gimnasticarka, sport i muzika-spoj energije i strasti !!!
Zeki@Veki band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Zeki@Veki band pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav dragim kolegama, mislim da je tema odlicna, s obzirom da su nam iskustva sa opremom neophodna u nasem radu, a da je informacija uvek najskuplja na trzistu. Radim sa zvučnicima RCF art 315, 2 kutije, i stvarno sam prezadovoljan. Crni, elegantni, relativno laki, a tehnički odlični. Lako se pokreću, ton je čist i mekan, utisak je da su moćne kutije. Svakako, uvažavam i druga iskustva.
__________________
Ne izlazak iz luke, već povratak u nju je ono što određuje uspešnost putovanja.- Bičer -
Zeki@Veki band je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2010, 14:09   #28
domino
Vredan član društva
 
domino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2008
Postovi: 122
Downloads: 14
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
domino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@taskedallape
Nije da "ja tako cujem", nego svako ko pridje na pola metra cuje to isto. Plastika se cuje sa strane i pozadi, a zvuk iz 15-tice i visokotonca - napred. Narocito ako u materijalu koji reprodukiuje ima malo vise basa - plastika tandrce i zuji. Napunicu je nekim lepkom ili silikonom
domino je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2010, 00:52   #29
dzvadzvaka
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.12.2008
Postovi: 13
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
dzvadzvaka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pozdrav

Citat:
Originalno postovano od domino Pokaži Post
@taskedallape
Nije da "ja tako cujem", nego svako ko pridje na pola metra cuje to isto. Plastika se cuje sa strane i pozadi, a zvuk iz 15-tice i visokotonca - napred. Narocito ako u materijalu koji reprodukiuje ima malo vise basa - plastika tandrce i zuji. Napunicu je nekim lepkom ili silikonom
Prijatelju mora da tandrce jer je to plastika i sve kutije sa 15-ticama tandrcu na odredjenu frekvenciju odnosno ton. Iz iskustva recimo znam da ART325A tandrce na As ton a pasivna na G ako su u prostoriji plocice i to se jednostevno resava krpenom lepljivom trakom. I max4 tandrce kao pokidan auspuh na trabantu i to na F bas kad je pocjerash iako je u pitanju 12 inch-a kao i kineske kutije i kojekakve kopije koje se po svetu prodaju pod original TANDRCU, ZVECE ,UJE, BRUJE a danas ni bog dragi ne zna sta je original a sta je tamo neki YANG YUNG GE SHUA napravio u svojoj supi ili podrumu. Elem sve to nije tako strasno. Mnogo je strasnije kad kutija na svirci prestane da radi a to se upravo desava kod FBT max4 kutija koje nisu pravljene da rade kao razglasne kutije nego iskljucivo kao monitori i mnoge druge koje necu da nabrajam da neko ne daj boze ne isprevrce oci pa takav i ostane i da nekoga ne uvredim. Ja sviram tezgu a jedna po jedna od mogucih 6 kutija otkazuje i to kao po naredbi prvo zvekne drajver pa se ugasi cela kutija dok na kraju ne ostasmo sa jednom i po kutijom i dva bas bina i naravno sta je ciniti u po` svadbe nego trazi sta se moze naci i kao da nas bog pogled`o nadjemo dva RCF ART 500 i ekstra zavrsimo svadbu 400 gostiju i zato neka bog blagoslovi RCF i nemoj da pricate ovo ili ono. Mercedes je automobil, Sony je kamera Shure-Sennheiser su mikrofoni a RCF i EV je zvucnik. Ostalo je sve stvar dzepa (koliko je ko spreman da plati), kakav ton zelis da dobijes i koliko si jak fizicki da mozes da potegnes recimo ART500. Normalno je da onaj ko nije tezi od 50kg sa sve krevetom ili iz bilo kog razloga ne sme da tegli morace da kupi laganu kutiju hteo to ili ne hteo-To zapamtite da ne ponavljam sto puta a i ovog moderatora da bocnem jer i on zivi u svom svetu kao i svi mi i ne smatram nikoga-ni njega kompetentnim da sudi o bilo cijem ukusu i savetima a jos manje o brendovima kao stosu RCF i FBT. Svako ko se bavi na bilo koji nacin muzikom pa makar i samo rentiranjem a pri tom hoce da ima kvalitetan zvucnik koji nece zakazati a radi kako treba ne uzima FBT nego RCF.........EV.........dynacord.........JBL....... .MONTARBO......pa najposle i PANASONIC a FBT, BEHRINGER, PROEL, ASTER je dobar samo kad bas nemas nista bolje. A sad ostao sam duzan resenje za tandrkanje kutija. Kupis lepo "krpenu" traku i dugacak "krstasti srafciger iliti odvijac i rastavis kutije na proste cinioce i svaku ivicu i rub gde naleze plastika na plastiku ili metal na plastiku i rub prednje mrezice gde ulazi u plastiku, sve izlepis lepo crnom "krpenom" trakom lepo da se ne primeti kad je sklopis (negde ces morati i duplo da lepis jer zavisi koliko odlivak bezi) onda lepo vratis sve kako je bilo i tamo gde viri traka kulturno je odstranis ziletom il skalpelom i nema vise da bilo sta tandrce osim sama rezonanca kutije a to se resava fatelinom ili sundjerom ili zhimom ili nekom nedrndanom vunom. Nadam se da sam pomogao na bilo koji nacin. Ako jesam dobro je a ako nisam pokusacu ponovo. HAHAHAHA. Pozdrav ljudi do sledeceg vidjenja. Vas komsija dzvadzvaka.
dzvadzvaka je offline   Reply With Quote
Star 06.06.2010, 13:50   #30
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sad kad sam procitao ovu temu mogu vam reci da ste mi samo odmogli sad tek nemam pojma sta da kupimtako da cu da uzmem na prvo sta naletim od navedenih kutija pa sta bude Ovo me podseca na ono Roland vs Korg
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije