Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.06.2017, 16:18   #1
robert098
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.01.2016
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
robert098 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Flopy usb emulator (pokretanje)

Ljudi trebam pomoć. Imam korg pa60, nedavno kupio usb emulator i dao ugraditi. Čovjek ušarafio ali ne kuži se u to. E sada... Gledao na yotube, navodno treba ukopčat usb, držati istovremeno dva dugmića na samom emulatoru te istovremeno upaliti klavijaturu i tada se vrši formatiranje usb-a, potom napuniti usb midi file ili style i očitati to na klavi no meni i dalje piše da je nepoznat disk te da ga treba formatirati, da pritisnem exit... Kuži li se tko bolje u to i što bih trebao napraviti, molim savjet jer me lagano znoj probija.
robert098 je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2017, 10:43   #2
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uz uređaj emulator trebao si dobiti program koji staviš u compjuter, time onda biraš (čitaš, loduješ, kopiraš) na usb ritmove i midi fajlove. jer compjuter ti nema tog uređaja što sad ima tvoja kljava (brojevi od 00 pa do 99), Za to trebaš znači taj program za compjuter, onda trebaš uputstvu da radiš sa tim programom. naravno da sve treba da bude i formatirno. ja imam tri kljave sa emulatorom. i sve radi odlično.
megane je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2017, 09:27   #3
zaki1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2011
Postovi: 142
Downloads: 97
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
zaki1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da sofver sa Pa60 prepoznaje samo Flopi citac, a tek novi sotver sa Pa50 SD prepoznaje USB, nisam siguran ali tu je problem , nemas program koji to prihvata.
zaki1 je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2017, 19:48   #4
robert098
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.01.2016
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
robert098 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da. Mislim da si u pravu. Uz sve moguće načine formatiranja, na kraju sam skužio cjelokupan princip ali ga nije prepoznao. Vratio sam floppy nazad a emulator prodao.
robert098 je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2017, 15:17   #5
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 30
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

izvinjavam se sto sam malo kasno procitao ovu temu ali mozda ce nekome kasnije pomoci moj odgovor.

1: usb moras formatirati preko kompjutera sa program koji se zove USB Floppy Manager II (moja verzija je V1.31T ). I da ne zaboravim jer je veoma bitno, kada ukljucujes program moras da ga ukljucis kao ADMINISTRATOR, odnosno desni klik na program i onda RUN AS ADMINISTRATOR, jer ako ne uradis to program nece snimati ono sto stavis na virtuelne flopy.

2. Neke klavijature traze da se promeni jumper koji se nalazi na sami flopy emulator




nekad je potrebno da se promeni taj jumper sa poziciju 0 na poziciju 1 ili obrnuto...
To je mozda pricina sto ti klavijatura ne prepoznaje disk .... kao na primer ja na kurzwela mora sam da stavim onaj veliki kabal obrnuto i premestiti jumper ( ne pamtim dobro u koju poziciju sam ga ostavio ) jer ga nije uopste prepoznavao, cak nije zeleo emulator ni brojke da promeni sa dugmica....
btw.. imam emulatora i na rolanda g1000 i na kurzweila k2000 i oboje rade besprekorno a trebao bi da radi i na korga, pretpostavljam da nesto pogresno radis ...

ako nekome treba pomoc neka se obrati u PP potrudicu se da pomognem koliko mogu .... a program cu sada staviti na download jer mislim da ovu verziju koju koristim radi najbolje i najstabilnije
pozdrav svima
__________________
Roland G-1000

Promijenjeno od casper (28.09.2019 u 13:07 sati)
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Jovan4e za ovaj koristan post:
EdisG1000 (28.12.2021)
Star 25.01.2018, 19:23   #6
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je kolega, ja sam isto morao kontra okrenuti kabel što ide od matične do diska!
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2019, 01:27   #7
DemijanKi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.09.2019
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
DemijanKi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Može li pitanje, da li se u virtualne flopi diskovi ubacuju midi fajlovi da copy paste opcijom pa save? Da li će to tako da radi? I koja je razlika između mid i karaoke midi fajlova?
Ne bavim se klavijaturama pa nisam u toku, pokušavam pomoći kolegi koji ima technics sx kn6000 I ubačen emulator. Hvala na svakoj pomoći i ako može bilo kakvo uputstvo za emulator I tu klavijatura na srpskom. Hvala
DemijanKi je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2019, 12:53   #8
dadodream
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.09.2010
Mjesto: GB
Postovi: 102
Downloads: 424
Uploads: 3
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
dadodream befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dadodream pošalji poruku preko ICQ messengera dadodream pošalji poruku preko AIM messengera dadodream pošalji poruku preko Yahoo! messengera dadodream pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

usb flopy emulator se mora samo pod administratorom pokrenuti kad su u pitanju windovsi 7-8-10.trebas usb memoriju formatirat sa emulatorom da formatira u 1.44mb.mozes i na vise disketa imas opciju u programu.kad ti program formatira disketu mozes duplim klikom ju otvorit i onda sa svoje mape kopirat midije i zalijepit u disketu.nakon toga zatvori disketu i u programu gore u lijevom kutu su ti dvije diskete moras pritisnut disketu koja ima strelicu dolje da ti program zapise fajlove na usb.
dadodream je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2020, 10:15   #9
bgaleksa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.11.2017
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
bgaleksa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav ljudi,imam pitanje u vezi ugradnje USB emulatora u Korg pa60.Koji je postupak same ugradnje da li se mora gornja maska da se skida i dirke da bi se zamenio,tj da li se fiksira odozgo šrafovima,ili može i odozdo skidanjem donjeg poklopca da se priđe.I još nešto da li ugradnjom USB emulatora nema nekih smetnji tj da li će operativni sistem da prepozna i prihvati. U pitanju je Gotekov USB emulator,nisam još uzeo a i kupovina zavisi od vaših odgovora i iskustava . Hvala.
bgaleksa je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2020, 20:39   #10
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prvo mi odgovori na pitanje, šta će ti to, i znaš li kako radi?

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije