Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.10.2017, 23:38   #1
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg Pa 700— prvi utisci

Danas sam imao priliku isprobati Korg Pa 700.Ovo su moji prvi utisci koje sam dobio nakon sat—sat i po vremena.Kako se vec kaze ukusi su razliciti i o njima netreba raspravljati.Novi dizajn sa tamno crvenom bojom je super i uzivo mi se vise svidja nego na slici ili YT.Displej velik, pregledan, reagira super.Kompletna izrada mnogo bolja nego na prijasnjim modelima Pa 600/900.Tasteri super, oni manji su gore zaobljeni a veci udubljeni i ostavljaju ugodan utisak.Dali su mikro prekidaci/ kontakti( unutarnji) preuzeti od prijasnjih modela to neznam ali vanjski su kvalitetni.Klavijatura je mala, lagana kompaktna— velicina kao Pa600.
Ispod haube masa novih ritmova, soundova a stari klasicni ritmovi koji se povlace od Pa 80/800 zvuce mnogo bolje.U novim preset ritmovima bubnjevi i bas gitare ostavljaju „ live“ dojam .
Nova Kaoss funkcija —vrlo interesantna opcija za modernu muziku,Dj,ali za nasu muziku i potrebe malo diskutabilno.Nesto slicno u manjem broju imam na Psr—u 770 i vrlo rijetko imam potrebe za koristenje. STS soundovi koji su postavljeni uz svaki ritam dobro volumenski iznivelirani,ALI pri mjenjanju ima prekid.Vjerojatno ce se to rijesiti sa sljedecim OS.
Da bas ne ispadne da je synt baba—roga e to nije. TASTATURA JE OCAJNA i podsjeca me na Midi key Alesis Q 61 koji sam davno imao.Yamaha Psr 770 ( koju imam) a takodjer i Psr 970 imaju lose tastature ali po mom osjecaju ispod prstiju mnogo bolje nego Pa700.Koliko znam mnoge kolege koje imaju Pa 600 taj problem su rjesavali sa alu tegovima tako da vjerujem da ce sa Pa 700 biti ista stvar.Mislim da ce Pa 700 privuci dosta kupaca a na svakom je da sam odluci dali ce kupiti.Bilo bi steta da se ubaci stari set iz predhodnog modela i neiskoriste sve novine koje posjeduje a ima ih dosta.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2017, 11:37   #2
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od ffb Pokaži Post
Bilo bi steta da se ubaci stari set iz predhodnog modela i neiskoriste sve novine koje posjeduje a ima ih dosta.
Hvala na recenziji
Koje novine su u pitanju?
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2017, 11:59   #3
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pod novinama mislim na nove ritmove i soundove.Bez zelje da ulazim u polemiku tko sta svira i dali su ti ritmovi i soundovi nekome potrebni ili ne to svatko zna za sebe.Ako se uzme u obzir“ zamor matrijala“ na starijim modelima onda je takodjer ok.Za detaljnije ispitivanje novih mogucnosti treba mnogo vise vremena. Ovo su utisci „ na prvu“
ffb je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2017, 13:42   #4
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ono sto sam ja mogao cuti bar onoliko koliko se moglo cuti na youtube prezentacijama je da ima sasvim upotrebljive drum kit-ove, bas gitare, ritam gitare i ove realne instrumente poput saksofona, klarineta, trube itd..., ima 128mb(256mb kompresovanih) sto je sasvim dovoljno za razne harmonike, zujalice i tako to sto je balkanskim muzicarima uglavnom potrebno,

poseduje sve moguce alate za lagano rukovanje i editiranje kako stilova tako i zvukova, set liste u koje je vrlo lako ubaciti pesme iz songbook-a i u kojima mogu biti pohranjeni skoro pa svi bitni parametri od stilova, zvukova, efekata i puno toga jos i vrlo lako sa tim malipulisati u realnom vremenu, tu su jos i efekti koji se mogu dodeliti mikrofonskom ulazu,

i sve to za nekih 1100E koliko je trenutno potrebno izdvojiti za nov model sto zaista nije puno sobzirom na ono sto nudi...
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2017, 14:41   #5
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U Njemackoj je cijena 1300€ ali mislim da pasti cim se rasprodaju zalihe Pa600/900.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2018, 11:57   #6
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po meni klavijatura s obzirom šta nudi, košta malo.

Za manje novaca, možda i bolja kupnja od Korga Pa3x Le, a definitivno od Pa900, jer za razliku od njih ima odvojen Synchro Stop, što je po meni velika prednost!
A to što može čitati kompresionirani set, također je velika prednost, u odnosu na pa900 i pa3xLe.
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2018, 15:59   #7
filos
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.01.2018
Mjesto: Nemacka
Postovi: 18
Downloads: 296
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x
Interesi: Muzika
filos ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne razumem koju politiku Korg ovde vodi. Zar nije bilo bolje, da su ugradili kvalitetnu tastaturu a cenu klavijature digli za na primer 100 evra? Mislim da bi to svako bio spreman da plati.

Promijenjeno od filos (21.01.2018 u 16:04 sati)
filos je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2018, 18:17   #8
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Očito da žele napravit puno različitih modela po pristupačnijoj cijeni, jer to znači i široku paletu kupaca. Dok ako želiš da bude sve tip top, moraš platiti za top model..
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2018, 19:04   #9
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav drugari , evo da i mja kazem koju u vezi ove skalamerije , sve je to isto bilo dok nije izasla ova sprava pa 700 , po meni je to veliki promasaj kupiti je . Ja je imam vac skoro mesec dana , koji god set da ubacim , sto nesto tanko muljavo , boze sacuvaj ,,, desna ruka jos boze pomozi ,,, a leva uzas ,,,, jedino kad ubacim neki ekstra setod brace rumuna , ubija kako radi ,,,,,, neznam u cemu je stos . Sto se tice izrade nije losa , al dirke su stvarno kao na jamahama psr s serije , obicna plastika , malo su i lenje i duboke , al se moze malo korigovati tako sto se stavi preko cele tastature tj ispod dirki dva milimetra debljine neke samolepljive gume , da se pre zaistavi , a moze se i pojacati debljina filca , onda im smanjimo hod i budu i plice i brze ...... Toliko od mene ,,,,,, znaci tonski je nula ,,,, pa 800 ga pojede ,,, stvarno je lose uradjena ton blenda za aranzer , a solo je kako tako ok ... hvala
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2018, 21:14   #10
filos
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.01.2018
Mjesto: Nemacka
Postovi: 18
Downloads: 296
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x
Interesi: Muzika
filos ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Verovatno za te pare ne moze bolje i da se uradi. Ja sam nekada kupio nov Pa60 HD. On je kostao 1600 evra, a sto se mogucnosti tice nije ni blizu Pa600 / Pa700. A u ostalom, Pa60 nije imao sempler.

Promijenjeno od filos (29.01.2018 u 21:16 sati)
filos je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije