Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.04.2016, 17:18   #21
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1166
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od korg_man Pokaži Post
Hm...
Workstation je definicija klavijature koja ima SEQ, a u našoj glazbi to je totalno ne upotrebljivo (ok, u Motif seriji je to nešto drugo). Montage je klavijatura koja ima 1.7 Gb (ja mislim) flash memorije, te 10x veći ROM nego XF. U Montage-u je izbačen Voice mod te se sada sve radi u perfomance modu koji se sastoji od 8 elemenata. E sad, kako su to točno riješili nemam pojma s obzirom da se Voice mod na XS/XF-u sastoji od 8 elemenata i plus ostaje još perfomance mod koji se sastoji od 4 voice-a. Razmišljanjem "out-of-the-box" ispada da je XF "jači" po pitanju broja elemenata jer bi deep programingom mogao postići 32 elementa po perfomnsu.

Sad tu što se tiče memorije nastaje malo problem, jer sviračima na našem prostoru je bitno "koliko ima memorije", a na kraju opet ubace semplove hamonike od 500 kB hehehe... (ok, čast izuzetcima)
Mislim da je u Montage-u to sasvim dovoljno memorije, mada XF može gutati i do 4 Gb.

Moje je mišljenje, da je Yamaha nije ništa posebno napravila za naše prostore. I dalje će se na Yamahama svirati bass i kontra, tepisi i takve stvari. Lomit će se koplja između svirača narodnjaka i svirača pop/rock glazbe gdje će jedni hvaliti Korga, drugi hvaliti Yamahu.

Isplativnost mjenjanja XF za Montage je jednaka koliko i XS za XF.
Ne bih bas rekao da je isplativost menjanja koliko XS za XF. Po prici ljudi iz Yamahe, Montage ima osetno "veci" zvuk u odnosu na Motif. Tu je FM-X sinteza, uz mogucnost kombinovanja sa AWM2 sintezom..tu je 8 "scena" po boji, sto na Motifu ne postoji. Kad tome dodamo 10 puta veci ROM u odnosu na XF, dobije se ozbiljan alat.
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2016, 20:02   #22
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Osim sto je na Montage-u moguce kombinovanje dvije sinteze (FM X i AWM2) kao sto je rekao kolega @dekiciric, u njemu je potpuni drugi tonski generator i drugacija arhitektura u odnosu na bilo koji Motif do sada. Prethodnu generaciju tonskog generatora su koristili: MOX/MOXF, Motif XS/XF, te Tyros 4/5 (vezano za Tyrose, osim vise DSP-ova i vise factory contenta, nikakve druge razlike nema izmedju ta dva modela, niti zvucne niti neke druge, arhitektura, CPU i sve ostalo je isto). Treba napomenuti da je taj novi pristup,te novi tonski generator primjenjen i u PSR-S770 te PSR-S970 aranzer modelima. Takva arhitektura omogucava jednu vrstu sample-streaminga (slicno Kronosu, s tim da u Yamahama nema ssd). Da probam pojasniti - svi soundi su smjesteni u cache-memoriji, kompresovani. Takodje, user memorija vise nije klasicni flash ram kao do sada, nego se semplovi pohranjuju na isto mjesto gdje je i fabricki sadrzaj. Tim potezom i takvim nacinom skladistenja je Yamaha postigla da fabricki sadrzaj u klavijaturama bude mnogo bogatiji (veci content Montage-a u odnosu na Motif). Montage npr ima 5.67 GB factory preset materijala, te 1.75 GB mjesta za user sadrzaj. S tim, da to za sobom vuce drugi stvari, od kojih cu navesti samo neke.

1. novi tonski generator i arhitektura omogucavaju daleko vecu polifoniju (256+)

2. mogucnost za jos bolje DSP efekte, kao i veci broj efekata koji se mogu odjednom koristiti

3. ovakva arhitektura ce omoguciti implementaciju mnogih patenata, od kojih cu navesti samo kombinovanje audio/MIDI pratnje (na bazi time-stretch and pitch-shift-a)

3. vise nema mogucnosti odabira koliko ''RAM''-a zelimo, ne postoji mogucnost prosirenja. Dok se na XF-u mogu ubaciti i dvije ploce od po 2GB za semplove, u novim generacijama cemo biti ograniceni Yamahinim odlukama. I to se odnosi i na aranzere, i na workstation-e.

4. Posto je arhitektura tako koncipirana, prilikom koristenja klavijature, konstatno se desava read/write sadrzaja, nebitno da li se koristi fabricki sound ili su to nasi semplovi. A posto je sve konstantno u read/write modusu, a zasnovano na protokolima kao kod SSD-ova, postoji nesto sto se zove data retention time, i u ovom slucaju je to otprilike 10 godina. To je vrijeme u kome se moze ocekivati da ce fabricki i user sadrzaj raditi besprijekorno. Ovisno o kolicini koristenja, to vrijeme moze varirati. Dakle, kroz izvjesno vrijeme doci ce momenat kada sadrzaj u klavijaturi vise nece biti upotrebljiv, bio to fabricki ili onaj sto je pravio korisnik, i to je na Yamahi da odluci kako ce se korisnici nositi s tim problemom kada za to dodje vrijeme.

Iako tako ne izgleda na prvu - upravo Montage te PSR-S770 i PSR-S970 predstavljaju novu stranicu i potpuno novo poglavlje u Yamahinom odjelu instrumenta sa tipkama. Montage je samo djelimicna demonstracija palete mogucnosti novog pristupa. I ruku na srce, vrlo dobra demonstracija.
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2017, 00:03   #23
nordstage
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.12.2016
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nordstage ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poštovani...
Novi sam na ovom cjenjenom forumu,pa da i ja kažem par rijeći o yamaha montage.
Imao sam gotovo sve motife od običnog,preko es,xs,i na kraju xf..dvoumio sam se kad je montage izašao,ponajprije jer sam po netu pročitao da ne čita performance mod...hmm..nije mi baš leglo to jer sam na xf imao složen set od nekih 300tinjak kombinacija za glazbu koju ja sviram,uglavnom pop,rock,funky,naravno bilo je tu i nešto domaće zabavne i narodne glazbe gdje treba pokoja harmonika,tamburica,ili buzuki..nebitno.
Ukazala mi se prilika da ga dobijem znatno poboljnije nego su se kretale cijene,i naravno uzeo sam montage,spojio ga doma do xf,jedan do drugog.
Na prvu mi je montage zvučao malo svemirski,naravno tvornički preseti su takvi na svim klaviaturama,i roland,i korg,i kurzweil..
Ubacio sam voice set iz xf u montage,i na prvu mi je leglo sve kako treba...
Daklem..montage je uz xf na isti sound zvuka izlazio konkrektnije,punije.
Tvornički zvukovi,ima ih pregršt,i korisnih,i dosta nekorisnih za naše podneblje rade bolje nego na motifu,bolje simulacije hammonda,bolja brass sekcija,pad,lead,klaviri,uglavnom sve je bolje na montage za nekih 30%.
Organizacija samog sučelja ekrana je znatno bolja,i sve je bolje vidljivo,u performance,i live modu.Montage nema voice zasebno,već je smešten u performance.Samo programiranje,podjela i štelovanje kombinacija je pačji kašalj,veooma jednostavno.Ekran osjetljiv na dodir dobre rezolucije brzog odaziva,i ono najbitnije,ne kasni zvuk kod prebacivanja iz zvuka u zvuk.
Montage ima 8 zona za splitiranje,a xf 4 zone,tu su napredovli
Neki soundovi se sastoje od 16 layer zona,na xf 8.Ima tu još puno toga ali mi se sad trenutno neda pisati...Ako ste u nedoumici dali preći sa xf na montage,moj odgovor je da,ako koristite pregršt soundova,i ćelite jednostavnost i kvalitet zvuka.Ako koristite bass i kontru,nema potrebe za time.
U globalu montage je nekih 40% jaći i bolji stroj od bilo kojeg motifa,ako gledamo globalno,funkcionalno,i tehnološki.
nordstage je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2017, 09:50   #24
Theodor Wolf
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.04.2017
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Theodor Wolf ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postovanje druze... Znam da je malo nepraktican ovakav nacin obracanja ali bih te zamolio da procitas poruku i ako si u mogucnosti odgovoris...Naime pre tri dana sam kupio Yamahu motif xs 7 i to sam bas zapucao iz Srbije za Hrvatsku jer u Srbiji svi sviraju narodnjake i niko ne prodaje sedmicu vec samo xs 6.Imao sam srece da nikad na gazi nije bila i bukvalno kao iz fabrike da sam kupio :-). E sad, procitah to sto si napisao o montage i videh da si imao sve motife te verujem da si jako dobar poznavalac...Ja sam u zivotu svirao samo korg N364 tako da sam jako slab sa terminologijom vezanom za klavijature pa sve sto procitah na forumima skoro nista ne razumem. Imam manual na engleskom ali ce mi trebati jedno sest meseci da sve to skontam, ako uspem i do tad :-) Naime , moje pitane a pre svega molba je da li bi mogao preko skajpa ili vibera da mi odrzis par casova a vezano za editovanje, programiranje, tj da mi objasnis kako da poslozim klavijaturu na najprakticniji nacin...naravno platio bih ti svaki cas preko racuna ili kako ti vec odgovara. Ja mislim da mi ne bi trebalo vise od tri ili cetiri casa da sve to pohvatam. Ukoliko mozes, imas vremena , zelje i volje molim te da mi kazes koliko bi to kostalo i da mi se javis porukom...

Srdacan pozrav i hvala na svakom odgovoru
Theodor Wolf je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2017, 21:35   #25
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 40
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dali je netko jos uzeo ovaj stroj,kakavi su dojmovi,operativnost?
josipv je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2017, 00:15   #26
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln Yamaha Montage

Kupio sam Montage pre nekoliko meseci...O klavijaturi mogu reći sve najbolje...
Zvuk je masivan i bogat (pre Montage sam imao dugo Fantom g6,Motif ES pa čujem razliku).
FM sinteza u kombinaciji sa semplovima i fabričkim bojama je pun pogodak.Semplove reprodukuje odlično i ne mulja ništa,sve se kristalno čuje.
Portamento je pravi portamento,baš kao na DX11.
Shvatite klavijaturu kao 3 u 1,imate FM+Fabričke zvukove+Sempler.

Ima i nekoliko mana...Napisaću u svoje ime;

Display je mali i mala su polja za pozivanje boja na display,i često se desi da u brzini pozovete boju koja je obično pored one koja vam treba.Tu je Kronos bolje rešen.
Takođe,boje se mogu pozivati i preko dugmadi u desnom uglu klavijature (princip kao na Motif serijama),ali mi se ni to me sviđa jer su dosta mali i tu mi je Fantom neprikosnoven sa ogromnim narandžastim gumenim padovima.
Dirka je malo žilavija u odnosu na Kronos i Fantom,ali vremenom uz malo druženja sa klavijaturom se čovek privikne.
Display je mogao biti kvalitetniji,primera radi,da bude kao na nekom tabletu.Ipak je to sprava preko 3.000€.

Prilkom uključivanja Montage,operativan je za rad za 15-ak sekundi,što je u velikoj prednosti u odnosu na Kronos.
Kućište je od crnog metala,fontovi su lepi i uočljivi,kontrast dugmadi za pozivanje boja se može odrediti u tri nivoa pozadinskog svetla,tako da nema potrebe za dodatnim svetlima i LED diodama u mračnim prostorijama.
Kvalitet celokupne klavijature je vrhunski.
Takođe,nema bug-ova.Uključi,podesi sebi set i sviraj.

Montage je sam po sebi ispred vremena,ali naravno,treba se dosta družiti sa njim i istraživati ga,jer zaista mnogo nudi,i treba to definitivno iskoristiti.



Dirke 9/10
Display 7/10
Kućište 10/10
Operativnost 10/10
Zvuk 10/10
Memorija 8/10 (s’obzirom na cenu,i na to da smo u 2017,trebali su dati bar 3GB)
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2017, 19:17   #27
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 40
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

iskreno receno neznam ni sam sto da radim,pomalo sam se razocarao u kronos s obzirom koliko kosta,e sad dali dati jos cca 600eur za montage, i to se dvoumim.
koliko sam upucen,montage cita setove od motifa ili sam u krivu?
Nisam nikada radio sa yamahom pa me pomalo strah da nije komplikovana,imao sam FANTOM znam kako je na njemu...
Koji format semplova cita Montage,dali se mogu konvertirati u awave-u sa Korga?

Hvala na informacijama...
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Star 23.08.2017, 22:54   #28
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ausrufezeichen

Ovako...Sve setove od Yamaha Motif,Motif ES,Motif XS,Motif XF se učitavaju najnormalnije na Montage,jedini problem u svemu tome je da Montage ne podržava PERFORMANCE sa starijih klavijatura koje sam gore naveo.
Eto,jedino bi to morao sam odraditi.

Inače oko rada sa Montage nije nikakav bauk...Ako si se snašao sa Kronos i Fantom,ne vidim zašto se ne bi snašao sa Montage.Uostalom,ako se budeš odlučio za Montage,pomoćiću ti ja za prvu ruku dok se ne uhodaš.

Ako te još nešto interesuje,slobodno pitaj.
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-

Promijenjeno od gogi-japanac (23.08.2017 u 22:55 sati)
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2017, 00:09   #29
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja predpostavljam da ce uskoro izaci novi model u zamjenu za Moxf.Nece imati sve mogucnosti kao Montage ali ce biti kvalitetan i upotrebljiv kao sto je i Moxf. Vrijedi pricekati.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2017, 08:15   #30
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mala recenzija na njemačkom vezeano uz novi firmwire koji je nedavno izdan za Montage.

http://www.easysounds.eu/MusicProduc...2017_06_DE.pdf
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije