Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.01.2015, 00:01   #11
aleksakorgpa500
Drugar foruma
 
aleksakorgpa500's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.08.2011
Mjesto: Sivac
Godina: 30
Postovi: 62
Downloads: 86
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa 500,casio ctk 800
Interesi: Muzika,obaranje ruku...
aleksakorgpa500 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice drum sekcije Audya5 nema konkurenciju,ostali elementi ritma su po meni losiji od korga pa3x.Da korg ima takav bubanj gde bi mu bio kraj .Sto se tice operativnosti tu ne moram nista reci korg u svako doba.Audya je jako zanimljiva al' bih ja ipak ostao na pa3x.
__________________
Ludi korgovac
aleksakorgpa500 je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 00:03   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je, audio loopovi znaju imati problema na način da bas (ili neki dio pratnje, ali to se manje čuje) ne odsvira ton točno na prvu već se čuje mali brake. Nekoga to ne smeta, netko to niti ne čuje. Pored tog problema postoje i trenuci kada se klaviajtura jednostavno zblesira, stane, zamrze ... Razloge ne znam ali mogu predpostaviti da se radi loše odrađenom OS koji ne može "progutati" sve informacije koje treba odraditi. Problem se rješava gašenjem i ponovnim paljenjem.
Naravno da je klavijatura upotrebljiva. I više od toga jer se radi o dobrom modelu. Ali ako korisnici javljaju ove probleme i usprokos tome se Solton pravi gluh, ostaje na svakome od nas da donese odluku da li će uložiti novac za tako nešto.


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 00:06   #13
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ostali elementi ritma losiji od pa3x....:-D . Momak,da znas mogucnosti,na koliko razlicitih nacina mozes srediti jedan style, pocev od live gitara, perkusija,klavirskih,gitarskih,synth deonica koje se prilagodjavaju bilo kom ritmu...ne bi tako pricao.
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 00:10   #14
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Malimuzicar Pokaži Post
Imo sam priliku da isprobam Ketron Audya 5 . Razmisljam da zamjenim PA 3,za Audya 5
pa bi volio cuti vase misljenje
razumljivo je da ti, nako što već (pre)dugo sviraš razne Korg-ove (i samo njih), želiš da vidiš je li ima nešto drugo / bolje. S tim u vezi - mogu Yamaha Tyros (3,4,5) i Ketron (SD1+, Audya 5) da zvuče bolje nego Korg ali u tvom slučaju, pošto si već toliko dugo "Korg-majstor" onda apsolutno nema smisla da Korg-u potpuno okreneš leđa. S druge strane, ako ne probaš nešto drugo, poludit ćeš Zato ti je najbolje, ako ti se već toliko sviđa Audya 5, da je kupiš i dobro se upoznaš sa njom (ali nipošto ne prodaji Korg-a). Audya 5 možeš uvijek prodati ako dođe do toga.

Inače Audya 5 možeš kupiti od Ketron-ovog distributera za SAD:
http://ajamsonic.com/ajamaudya.html
(cijena je 4648 američkih dolara i mislim da uključuje slanje. Po prispijeću u Njemačku plaćaš 19 % MwSt.). Ono što dobijaš je prerađena Audya 5 sa SSD-om i bez bugova i vlasnik Ajamsonica ti daje podršku preko e-mail-a tokom prve godine dana). Evo njega:
https://www.youtube.com/watch?v=TbKg4FJkvhI

Možeš kupiti Audya 5 i u Njemačkoj a onda od Ajamsonica naručiti samo SSD
kojeg sam ugradiš nakon što si prethodno sam izvadio fabrički harddisk iz Audya 5. Fabrički harddisk može da ti služi kao back up. Ajamsonic-ov SSD imaš ovdje za 520 US$ + 19 % njemački MwSt.:
http://ajamsonic.com/ajupgradekit.html

Narodnjačke boje i ritmove možeš naručiti preko YouTube-a:
https://www.youtube.com/watch?v=UcbTL6XJ1Rs
https://www.youtube.com/watch?v=aRIumaVtEB8
https://www.youtube.com/watch?v=0pTzm2b_GCw
https://www.youtube.com/watch?v=UxbaiRy81FU
https://www.youtube.com/watch?v=7521_8wCT-o

Ima i nešto boja i ritmova u download-sekciji ovog foruma ali oni su za SD1 / SD1+. Neki od njih bi trebali odmah da se mogu koristiti u Audya 5 a neke bi morao sam prilagoditi na Audya 5.

Također ti treba 256 MB RAM koji košta 240,99 US$ (+ njemački MwSt.) i njega imaš ovdje: http://ajamsonic.com/accessories.html

Promijenjeno od sxkn7 (07.01.2015 u 00:19 sati) Razlog: dodao još informacija
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 00:16   #15
aleksakorgpa500
Drugar foruma
 
aleksakorgpa500's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.08.2011
Mjesto: Sivac
Godina: 30
Postovi: 62
Downloads: 86
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa 500,casio ctk 800
Interesi: Muzika,obaranje ruku...
aleksakorgpa500 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da znam i ne sumnjam u takve mogucnosti.Na osnovu dosta preslusanog materijala jedne i druge klavijature stekao sam takv utisak,opet ponavljam ne tvrdim da je moje misljenje najtacnije posto nisam probao audyu da bih mogao kompletno da je ocenim,jednostavno moje misljenje.
__________________
Ludi korgovac
aleksakorgpa500 je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 00:21   #16
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

zato sto na ketronu ne mozes ubaciti svoj drum kit, kao sto bi ubacio recimo JV drum kit, vec mozes samo loopove...pa tako onda moras napraviti,nabaviti loopove zxa svaki prelaz, intro, varijaciju, i sl, za svaki ritam - rumba, sa sa, a o namenskim tek da ne govorim...malo poooogolem posao, narocito ako nemas tu pored sebe nekog korga, sa kod da usnimvas loopove sa JV bubnjem...Ketron je zvucno van konkurencije...Sviram pa3, a uzo sam Ketrona na probu na par dana, bas zbog prelaska na audyu sa korga...Znaci to se cuje u startu koliko to bolje zvuci od korga, ma za dve klase bolje od korga, tako puno,siroko, masno, izbalansirano za ozvucenju, ima taj zdravi srednji opseg, za razliku od korgovog plasticnog, da vam je na Ketronu dovoljno Bubanj, Bass, Kontra i to vec zvuci odlicno, cisto, konkretno, okrenete se, svira bubanj, ne morate da nabacate u ritam kao kod korga, te perkusije, te padove, stringsove, u svakom ritmu distorzije cak i gde manirski ne idu, ali samo da se napuni ritam, jer to je korg, je li...Kad sam pustio pa3 na ozvucenje posle malo sviranja na ketronu, tacno imate utisak da je neko prekrio kutiju nekom navlakom, pisao sam o tome ovih dana na jednoj stranici na face-u...ALI zato kad sednete za korga, u stanju ste da na njemu uradite sve sto zamislili, ali bukvalno, nema ogranicenja, rukovanje za LIVE svirku je izmisljeno za ketrona, iskreno, sistem menjanja ritmova iz User style je napravljen za prosli milenijum na ketronu, jako oskudni kvalitet semplova koje ubacite, kao i efekata za desnu ruku, vrlo bazicno,po meni cak i diskutabilnog kvaliteta...Dalje dok na ketronu promenite jednu boju, na korgu ste vec izmenjali 5, a tek o ritmovima da ne pricam...prelazi ispod ekrana, na sredini klavijature, totalni dizajnerski promasaj...Za kucanje slova u opciji "Search" koristite dirke, tako da dok je ta opcije aktivna vi bukvalno nista ne mozete da svirate na dirkama u tom momentu...I da, ima seckanja izmedju loopova u ritmovima, ja primetio u vise fabrickih, npr kad ste u 4. varijaciji i stisnete prelaz, i dok se ritam vraca nazad u varijaciju tacno cujete taj kratki "trzaj", prekid ritma , kako god ga nazovete...Ima tu jos dosta stvari gde je ketron dosta ogranicen u odnosu na korga sa OS-om, napisao sam samo neke, tako da ako resite da svirate Ketrona, morate biti spremni na mnogo kompromisa oko OS-a, i uzivati u jako kvalitetnom zvuku...Fabricki bubnjevi jaaaaako kvalitetni, bass gitare - prava zica, live gitare - svira vam gitarista, i jos kako sve to izlazi na ozvucenju - ja stvarno nemam reci, izmisljen za ostale brendove...Ali kao i svaki ima svoje mane, naveo sam samo neke...Meni nije problem sredjivanje ritmova, kuckanje, i sl, sve za dobar zvuk, zato sam bas i uzoi ketrona da ga probam, ali brale, dooooosta je unazadjen sa interfejsom, ajd za sredjivanje djene djene, malo preko racunara malo ovo ono, moze da se sredi, ali za live svirku,meni vrlo neprakticna klavijatura, narocito ako imate u obzir da na svirkama morate brzo reagovati, menjati ritmove kad pevac trazi neku pesmu isto i boje, a to je kod ketrona, sve samo ne brzo...OS deluje dosta tromo u odnosu na korgov,recimo, koji ruku na srce leti spram ketronovog, otvara, cuva sve gotovo momentalno, sto nije bas slucaj sa ketronom...Novih update za ketronov OS skoro i da nema, ili se njima nista bitnije nije ni resavalo, od ovih stvari koje sam naveo...Dalje, kao sto rekoh sempl svog bubnja u ketrona ne mozete ubaciti, a samo 30 multisemplova boja, koje kao sto rekoh zvuce vrlo oskudno, tako da je pored nje obavezna neka solo klavijatura....Ako vam slucajno po ovoj hladnoci zabaguje Hard disk, opsrostite se od svirke, jer nema odakle da vuce loopove, naravno...Eto napisah neke od prednosti i neke od mana Ketrona, za korga ne moram da pisem, svi znaju kolikoooooooooooooooo mana ima i koja je njegova najveca, pa kako kome godi...Ja za sada nisam presao na ketrona, nisam mogao da prelomim, i da predjem preko nekih stvari kod ketrona, ali videcemo, jos nije reseno, nekad kad mi korg pokida zice na nekoj tezgi, tacno sam resen da ujutru idem i menjam ga za ketrona i cao zdravo...pa opet sednem razmislim se i ne znam cega mi je ciniti...I tako se mislim vec mesec,dva i jbm li ga,nisam pametan..I ketron i korg su jako lepo zamisljene sprave, NEDOVRSENE...Ketron izuzetan svuk, osakacen neprakticnim,unazadjenim OS-om...Korg odlican OS, bez nekih vecih ogranicenja, sa vrlo diskutabilnim zvukom...A shvatite koliko je diskutabilan,tek kad stavite ketrona pored njega, i pustite ih na istom ozvucenju...Pa sad kako kome godi, ima za svakog ponesto
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 00:35   #17
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Eto, sve je rekao Milan$. Iz prve ruke, precizno i bez predrasuda. Pa, tko voli nek izvoli ... Milane, a Yamaha :-)


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 00:41   #18
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Casper druze, Yamahu nisam imao prilike jos uvek da testiram kod kuce, da zasednem za njom kao sto sam za ketronom i na konkretnom primerku vidim prednosti i mane, iskreno yamahu nemam od kog da pozajmim iz moje okoline na par dana..Ono sto sam slusao, sigruno je bolje od korga za klasu, po meni od ketrona losije za klasu, znaci zvucno Yamaha je po meni tu u sredini, izmedju korga i ketrona, govorim o Tyrosu 4, jer t5 nisam imao prilike jos ni da cujem, a niti probam...to sve naravno sto se tice zvuka, ali naravno kako vidimo, tu je mnogo vise stvari u opticaju sem zvuka, tako da moram prvo da probam yamahu, pa cu reci svoje misljenje, kad isprobam komlet klavijaturu suma sumarum pozz drugari
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 01:06   #19
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uz duzno postovanje prema kolegama koji rade setove trude se i prodaju,ja mislim da je potpuni promasaj kupit ketron audya pa onda kupovati setove aranzmane farbe.

Ako neko planira da kupi tu klav onda bi trebalo da tacno zna sta hoce od nje i da to sredi sebi kako valja.

Meni ni jedan od tih setova ne zvuci kao ovaj:

https://www.youtube.com/watch?v=uCVWbuj3BH0

Pretpostavljam da je lik sam sebi sredio klavijaturu,istina je da je i kvalitetno usnimljeno pa se cini jos bolje.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 01:40   #20
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Drugar ovo su ti sve fabricki ritmovi i boje koje koristi na ketronu na ovom snimku, sem rumbe za Daleko si, Tarapanu,Poziv - sve je to jedna ista rumba do kraja...sve ostalo fabrika, nista sredjivana, nista prepravljana, samo sviraj..bas o tome pricam u vezi ketrona, bez mnogo mudrolija - bubanj,bass i kontra,i to vec izlazi bombasticno i tako lako puni kutiju...A Ella ako se ovim odusevljavas, trebas cuti jednog stvarno dobro sredjenog Ketrona, i da padnes na dupe Ali opet kompromisa tu mora biti...Vidis coek seca dve klajve, a obe su teske a gabaritne, glomazne, u odnosu na jedan pa3 koji sve to sam ima u sebi, mislim i ritmove i boje, al ne bas ovakve Pa opet kazem, kom kako odgovara
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije