Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.06.2011, 12:09   #11
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze zasto mislis da sve ono sto si cuo od Sidzija na snimku ne izlazi iz same klavijature?Kakvi kompjuteri kakve gluposti
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2011, 17:59   #12
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa kao sto sam i napisao, negde sam procitao! Covek je sam napisao da sve ide preko lupova i semplova i da mu za to nije dovoljna memorija sa sinta jer njegov tadasnji set je imao preko 55-60Mb (sto je vise nego na WK8) a pretpostavljam da sadasnji ima i vise!
Mada taj njegov set meni licno nije previse zanimljiv (citaj upotrebljiv) iz prostog razloga sto ne sviram taj stil muzike koji on svira. Meni trebaju standardni ritmovi - obican 7/8, 9/8, rumba, begin itd. a ne neki prebudzeni i namenjeni odredjenim kolima i pesmama koje on svira na svoj nacin!
Nego da se vratimo na WK8, mene interesuje kako sama klavijatura (sa fabrickom postavkom) zvuci u odnosu na recimo Tyros1,2 ili Korg PA seriju itd.?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2011, 07:05   #13
daliborkorg
Vredan član društva
 
daliborkorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.08.2007
Mjesto: Babušnica
Godina: 41
Postovi: 217
Downloads: 2705
Uploads: 14
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Svašta nešto...
daliborkorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sa fabrickom postavkom nista ne vredi ali kad se ucitaju semplovi to je vec druga prica. U sklopu svakog ritma mozes da sredis set bubnjeva kako hoces i tako memorises, mnogo dobra stvar. I svaki element drum kit-a mozes da stavis na tri lajera, jos bolja stvar, npr. dok na pa80 o tome mozes samo da sanjas.
daliborkorg je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2011, 13:55   #14
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U redu, na Pa80 ne moze da se layer-uje bubanj ali na Pa1x mozes da imas cak 7 layer-a. Mada, sasvim je dovoljno i 3 layera!
Nego to za sredjivanje setova u okviru ritma mi nije bas najjasnije, mozes li to malo da razjasnis?
I kakav mu je zvuk u odnosu na Pa1x?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2011, 14:07   #15
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Akordeonista druže,sve što bi ti neko napisao o zvuku biće subjektivno..Zvuk se ne može precizno opisati,moraš sam čuti i procjeniti..Što se tiče fabričkih postavki-pop i rock ritmovi su prilično upotrebljivi(ako si na to mislio),ali i to je moj subjektivni sud.Možda se tebi neće dopasti..Znači,moraš čuti i sam prosuditi..Da,neko je u ranijem postu rekao da je WK 8 vrh Gemove ponude aranžera.Moram ga demantovati,vrh je Gem Genesis pro,ali baš vrh(opet kažem-po meni),da ne izazivam bespotrebne rasprave..Mislim da je Gemove fabričke ritmove neozbiljno porediti sa Korgovim(fabričkim),koji su,opet po meni prilično neupotrebljivi bez dorade(ne lupam na pamet,imao sam PA 2 X,a WK 8 sam imao priliku čuti u živo)..Pozdrav!

Promijenjeno od makso68 (03.06.2011 u 14:08 sati)
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2011, 14:21   #16
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

izvinjavam se sto upadam u diskusiju a verovatno je i malo off ...

al moram, jel sam do sada vec vise puta o ovome citao - sta meni nikako nije jasno - pa sam resio da se javim ...


zasto se uporedjaju "fabricki stylovi" ?? pa valjda u ovo vreme gde se svaki ritam moze konvertovati od jedne masine u drugu to ne treba biti nikako vazno! i to sta se ne moze konvertovati, to se moze sam uciniti/programirati .. zar ne?

ja bi reko da bilo koji ritam, zivi od kvaliteta sounda te masine na koju se pusta.
za dzabe neki vrhunski programiran ritam kad na toj spravi zvuci ko mobilni ...
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2011, 22:28   #17
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

grandia druže,i ja ću otići malo u off,samo da ti odgovorim..Meni,koji radim puno pop-rock svirki,je vrlo bitno koliko su upotrebljivi fabrički ritmovi,pogotovo zbog toga što ne volim koristiti namjenske..(to mi onda dođe kao da pjevam na matricu),uvjek promjenim nešto,da se razlikuje od originalne izvedbe,mislim da je to i publici interesantnije...Npr.Yamaha,Gem,Roland,Ketron,...z a razliku od Korga imaju jako upotrebljive te fabričke ritmove,bez ikakve dorade..Ne zvuče isto ritmovi na svim klavijaturama i kada se konvertuju,opet se moraju dodatno sređivati...Mislim da sam sad bio jasniji..Veliki Pozdrav i svako dobro!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2011, 01:30   #18
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Makso, najpre hvala na odgovoru! U pravu si, zvuk moram sam cuti! Ali pre nego sto se uputim negde da cujem Wk8 (posto ga u mojoj blizini niko nema) zelim da se dobro informisem o samoj spravi i da steknem uvid u to sta se od nje moze ocekivati. Kada kazem da se uporedi zvuk sa nekom drugom spravom (tipa Pa1x, Tyros itd.) pre svega mislim na grublje poredjenje tipa - zaostaje malo ili puno, ne zaostaje uopste ili je ispred svih tih ili neke od tih masina. Mislim da se takvo poredjenje moze uraditi bez problema! Pre svih me interesuju boje bubnja i basa kako zvuce i kako "izlaze" na ozvucenje.
Dodato:
E da, i negde procitah da Wk8 ima samo 32 mesta za User ritmove, da li je to tacno? Ima li opciju da direktno cita ritmove sa hard diska kao na Korgovima Pa1x i slicnim spravama?

Promijenjeno od Akordeonista (04.06.2011 u 16:13 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2011, 09:34   #19
nevenastosic
Vredan član društva
 
nevenastosic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2011
Postovi: 101
Downloads: 915
Uploads: 37
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
nevenastosic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

32usera.plus32 koji se mogu dodatno srediti i ubaciti isto u tim bankama desni kursor pa stranica druga.znaci64.ritmove,semplove,midi fajlove isto moze da cita sa hard diska.sa ovim novijim o.s-om ima s.m.f player za direktnu produkciju midi fajla i sa harda i sa flopija.bez prebacivanja na ramu pa tek posle ucitavanje
Dodato:
ja ga na ozvucenje povezujem na dva kabla.posebno aranzer posebno solo.a ima 4 izlaza.moze znaci i bas i bubanj sasvim posebno na jos dva kanala,ali nema potrebe.naravno da zvuci jos bolje ofarbas na mixeti ta dva instrumenta da zvuce jos prirodnije i to u nekoj velikoj sali bolje zvuci nego li ceo orkestar.

Promijenjeno od nevenastosic (24.10.2011 u 09:41 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nevenastosic je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2011, 15:12   #20
Jovicaibra
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.10.2011
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Jovicaibra befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

po meni to je nejbolja klavjatura za zvuk semplova imao sam jedan takav sa sidzi setom. Ja sam iz pirota tako da se dobro poznajem sa sidzijem i pravo da vam kazem da na tu klavjaturu semplovi izlaze najrealnije.
Jovicaibra je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije