Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.10.2017, 12:57   #141
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega, nije isto baš u drugim zemljama i u Srbiji. Kod nas znam Zakon pa zato mogu da komentarišem, ne može fizičko lice da sklapa Ugovor o delu sa drugim fizičkim licem, to može isključivo PRAVNO LICE.
Pravno lice u ovom slučaju je vlasnik objekta/zastupnik s punomoćjem koji sklapa ugovor i s mladencima i sa muzikom.
Ugovor o delu je tu jer pravno lice ne može da isplaćuje "na ruke" jer onda država ne može da naplati porez. To je cela poenta.
A to što nazovi "sindikati" hoće da iskoriste i već jesu, neupućenost muzičara radi lične koristi to je već tema za policiju.
Ali kad bi mi imali uređenu državu da takvima stane na put.
I na Siciliji su pravili "sindikate" pa ne znači da su bili u pravu.
Čista muzička mafija i lopine ako mene pitate.
Porez da ali državi i da imamo neke vajde ot toga.
Sindikatima qrac da isteraju oči.
Toliko od mene u ovoj temi.


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2017, 13:30   #142
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

a šta ako jedan srbin uradi svatbu kod kuče,(naprimer ima veliku kuču i veliki podrum) i možda u kuči napravi svatbu. sada kako da taj srbin mladoženja koji i plaća muziku sklopi ugovor? Mi se inače slalžemo, samo još ovo da razčistimo pa popijemo nešto u zdravje moje i tvoje!
megane je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2017, 15:17   #143
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod kuce mozes i sator da namontiras u dvoristu ne mogu ti nista. I ne moras da sklapas nikakve ugovore i tako to.

Promijenjeno od Dell (30.10.2017 u 10:03 sati)
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2017, 15:41   #144
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A zašto ti kod kuće ne mogu ništa? Pokušaj da unajmiš na "crno" (bez firme) neke zidare, ili neke majstore da ti prave kuću? Samo ko ima zanat (i tako plati poreze) može da radi i uradi kuću), e to ti je logika. Nije istina da ti ne mogu ništa! Budi razuman i malo ući da znaš kako se ova zemlja vrti oko sunca!
Dodato:
Najmanje što jeste je to da slušate i pitate drugara "nikadvisekorg" dobro je upućen u vidu sviranja po kafanama, svatbama itako dalje. On ima dobre odgovore na vaša pitanja!

Promijenjeno od megane (27.10.2017 u 15:46 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
megane je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2017, 15:46   #145
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A sta ti mogu? Evo ja cu kod mog kuma da sviram veceras na slavi i sta ce oni da urade? Prosvetli me? Da ne mora da prijavi javni skup za slavu u svojoj kuci?

Promijenjeno od Negoslav (27.10.2017 u 15:48 sati)
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2017, 20:31   #146
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Negoslav @megane

Objasniću vam zašto vam ne mogu kod kuće.... u zakonu se sve ono odnosi na JAVNO IZVOĐENJE u šta svirka kod nekoga kući zaista ne spada. Tu vam niko ne može ništa što se poreskog dela tiče.... jedino ako je preglasno pa da se neko od komšija ne buni.... al to nije ovde tema...
E ako namontirate šator na sred ulice ispred kuće to je već javno izvođenje i tu vas ovo itekako dotiče čak i komunalna može da vas kazni ako ste negde bez dozvole npr.....
Znači magična reč je javno izvođenje, kod kuće i da se usude da privire je magična reč "dobar dan imate li nalog od nekog sudije i doviđenja prijatno"....


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2017, 21:54   #147
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Upravo tako. Napisao sam sator u dvoristu, tako da ni za to ne mogu nista. Sve van dvorista i kuce mogu svasta, kao sto si i rekao.

Promijenjeno od Dell (30.10.2017 u 10:04 sati)
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2017, 01:26   #148
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U pa šta ja pišem ovde, e ćitajte ovo sada sam se setio to moram da napišem. Žena (Slovenka) od inspektora rada na crno slavila je 50 godina, a nas dvoje sviramo, naravno znali smo kome i da je muž inspektor rada, pre je bio komandant tenkista (iz srbije naravno), ali u ovom kraćem ratu u Sloveniji odlučio je da nema smisla ratovati i ostavio tenkove no dobio je posao za njegovo obrazovanje i sada je več 26 godina inspektor za rad na crno. Pola Maribora je pričalo koji luđak sam ja da sviram njemu odnosno njegovoj ženi. Naravno tada još nisam imao muzičkog udruženja, ali ipak nisam se plašio nimalo. Naravno da se ništa nije desilo, posle svirke platio mi čovek na ruke i gotovo. Još danas znam kako se zove, ali neću ovde o tome.
Dodato:
Ne može niko da zaradi novac pa da ne plati porez, nebitno gde god svira ili u kafani, ili u kući. Treba poznati više zakona, možda vaš zakon o javno izvođenju kučne svirke ne obuhvata baš, ali sigurno ima i drugih zakona da se ne može primati novac a da taj koji prima novac nema prijavljenu i registriranu delatnost, a posle od registrovane delatnosti piše račune i prima pare, treba da plati porez. Vidi i majstor što radi u privatnoj kući struju, ili šta ja znam, mora da ima prijavljenu na APR delatnost, kad završi posao napiše račun, primi pare, i onda kraj meseca plati po novčanom prometu porez. Znači i od para što prima u privatnoj kući ili dvorištu morao bi da se plati porez. Možda sam več dosadan, ali verujte da sam u pravu. Ja bi želeo da razumijete i da onda nemate poteškoča. Ali verujem da kod kuče kad svirate, neče niko od poreske da vas maltretira.

Promijenjeno od megane (28.10.2017 u 01:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
megane je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2017, 01:44   #149
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da svako treba da plati porez. Ali objasni mi sada, veceras sam svirao kod kuma, naravno za dzabe. Dobili smo baksis. Da li i to treba da nam operezu sto je je neko svojevoljno dao pare?
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2017, 20:01   #150
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovako, u nobenoj državi ne sme da se radi đaba, ni kod nas ni kod vas ni nigdje u svetu, (a sada logika: ako neko bilo šta radi đabe, onda taj dobrovolji radnik ne može da živi, znači ne prima pare, ne može da kupi benzin, plati struju, plati hleb, stan itako dalje. Na selu ne sme seljak da drugome pomogne da gradi kuču, jer je to rad na crno, samo majstor koji ima zanat i stavi na kraju račun, može da gradi kuču. A sada dobovoljni novac što se prima ovako: Crkva odnosno pop može da prima dobrovoljni novac, je je to mi kažemo verska zajednica ljudi koji veruju u Boga jer je to takav propis države, i vaše i svake druge. Udruženja naprimer: fudbalsko udruženje, udruženje muzičara , udruženje ribara, vatrogasna dobrovoljna udruženja, to so po propisima udruženja koji članovi rade "prvenstveno dobrovoljno za svoje klubuve, vatrogasna udruženja i ne primaju pare, ako gase vatru itako dalje. to su ti udruženja koja ne smeju da stvaraju dobit, (a firme moraju da stvaraju dobit, d. o.o. deoniška firma itako dalje). e takva sportska, vatrogasna udruženja, muzička udruženja one mogu da primaju dobrovoljni novac i to je bez poreza! mi kažemo donacija, a za sitne troškkove članovi udruženja plate članarinu da ima udruženje za sitne troškove. i takva sva udruženja moraju da budu na agenciji za privredne registre APR registrovane moraju da imaju dozvolu. A ti kao fizičko lice ne možeš da primaš dobrovoljni novac. Ako bi te poreski inspektor uhvatio, onda on kaže da je to tvoja zarada i dao bi ti da platiš i kaznu i porez. znači onaj ko je registrovan na APR kao dobrovoljno udruženje, muzičara, ribara, vatrogasna (samo dobrovolja, a ne profesionalna )udruženja mogu da prime donaciju, ili dobovoljni novac. Vjeruj mi. Gle ja sam financijske i poreske struke za visoko stručnu spremu pa zato što pišem vjerujem da sam u pravu. Moja namera je da pokušam da razjasnim na forumu ako je več reč o tome neke stvari , ko hoče može da o tome razmisli, a ko neće pa neće, njegov problem. Ne silim moju volju nikome, ja radim isto tako što više na crno, a pozadi imam muzičko udruženje, ima nas više bandova i pojedinaca u tom društvu, neki i dalje sviraju za svoj đep pare na ruke, a kad treba da band stavi račun nekome hotelu, mi dadnemo račun, i pare idu na banku. Posle mi pare podižemo i dobije te pare baš sve oni koji pare zarade znači taj band. Poneki band sklopi ugovor da besplatno svira jer se poznaju ili nekome kolegi, i on naravno nešto donira onda našem udruženju. kad stigne ta donacija, mi pare podižemo i dadnemu onom bandu ko je svirao, i to baš sve, nema provizije za udruženje, samo jednu malu članarinu za troškove banke, papira, i to. -ako nekoga nešto posebno zanima može da mi šalje i privatnu poruku, ako budem znao rado ću objasniti. Pozdrav.
Dodato:
Negoslav, drugar, dobro pitanje si postavio i ja sam veseo, jer imaš pitanja a nemaš baš odgovora, a ti želiš da imaš odgovor jer hočeš da saznaš kako stvari stoje. ja sam ti o svojevoljnom novcu gore dao odgovor. Znači u vidu poreske logike svojevoljni novac oni to smatraju tvojom zaradom, i oporezili bi te, i kaznili. jer ti ako nisi registrovan kao d.o.o. ili mada neko udruženje na agenciji za privredne registre ne smeš da radiš odnosno sviraš, ni đabe , ni za račun, a za račun nisi na APR registrovan i taj tvoj račun ne bi važio ništa, i smatra se da radiš na crno. Savetujem ti da se vas nekoliko muzičara udruži i da ustanovite muzičko društvo (kao naprimer ribari), svirate nebitno onda kako ne trebate zajedno, isto kao do sada, svako za sebe, idi dvojica ili band nebitno. Ali znam da kod vas nema tako oštre kontrole muzičara, kod nas več ima par godina, ali do 1990 godine, svi bendovi i oni veliki su svirali kako da kažem sada, na crno, A vatrogasci na svirki i oni koji su imali raka, i bili bolesni cvrli su klobasice, čevape, bez dozvole koje su več tada imali pravi kuvari da su higijenski neoporečni, šta čemo, tako je bilo. a vidi ovo sada. U švicarskoj , skandinaviji i nekim drugim zemljama vlasnik ne sme da sam zida kuču mada on to zna, mora samo firma, a Mi do 1990 g, svako je sam gradio kuču i svi na selu su mu pomogli i tetke i komšije i sorodnici..može i danas, samo da te ne uhvate. Ajde. bio živ i zdrav, i želim vam i tebi i svima što više dobre svirke.
Dodato:
Negoslav, drugar, dobro pitanje si postavio i ja sam veseo, jer imaš pitanja a nemaš baš odgovora, a ti želiš da imaš odgovor jer hočeš da saznaš kako stvari stoje. ja sam ti o svojevoljnom novcu gore dao odgovor. Znači u vidu poreske logike svojevoljni novac oni to smatraju tvojom zaradom, i oporezili bi te, i kaznili. jer ti ako nisi registrovan kao d.o.o. ili mada neko udruženje na agenciji za privredne registre ne smeš da radiš odnosno sviraš, ni đabe , ni za račun, a za račun nisi na APR registrovan i taj tvoj račun ne bi važio ništa, i smatra se da radiš na crno. Savetujem ti da se vas nekoliko muzičara udruži i da ustanovite muzičko društvo (kao naprimer ribari), svirate nebitno onda kako ne trebate zajedno, isto kao do sada, svako za sebe, idi dvojica ili band nebitno. Ali znam da kod vas nema tako oštre kontrole muzičara, kod nas več ima par godina, ali do 1990 godine, svi bendovi i oni veliki su svirali kako da kažem sada, na crno, A vatrogasci na svirki i oni koji su imali raka, i bili bolesni cvrli su klobasice, čevape, bez dozvole koje su več tada imali pravi kuvari da su higijenski neoporečni, šta čemo, tako je bilo. a vidi ovo sada. U švicarskoj , skandinaviji i nekim drugim zemljama vlasnik ne sme da sam zida kuču mada on to zna, mora samo firma, a Mi do 1990 g, svako je sam gradio kuču i svi na selu su mu pomogli i tetke i komšije i sorodnici..može i danas, samo da te ne uhvate. Ajde. bio živ i zdrav, i želim vam i tebi i svima što više dobre svirke.

Promijenjeno od megane (28.10.2017 u 20:25 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
megane je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije