Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.01.2008, 00:03   #1
denix
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 04.02.2006
Postovi: 54
Downloads: 713
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
denix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg Pa800 Problem

Pozdrav Narode, Hitno Mi Je Potrebna Pomoc Oko Pa 800.
Naime Sinoc Ubacim Nekakav Set, A Posto Nakon Ubacivanja Nisam Imao Nikakvog Zvuka, Ubacim Samo Global Sa Mog Seta, I Zvuk Se Pojavi.
Onda Odlucim Da Taj Set Brisem, Tacnije Uradim Restore Resource, E Onda Vidim Da Mi Se User01 Nije Izbrisao, Probam Na Sve Nacine Da Ubacim Neke Druge Ritmove, Cak Par Puta Ubacim Novi Oper. Sistem, Medjutim, Posle Svakog Pokusaja Na Displeju Mi Se Javlja Poruka "device Generic Error", . Napominjem, Par Puta Sam Ubacio I Resource, I Os, Ali Nista, Zato Vas Molim, Ako Neko Zna Sta Se Zeznulo, Neka Pise.
Hvala.
denix je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2008, 00:51   #2
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

neznam sta bi moglo biti u svakom slucaju ti razni setovi sa neta lako moguce da imaju u sebi viruse zato najbolje kada to sredis ili ubaci proveren set ili jos bolje ga sam napravi.....ajd nek ti je sa srecom da resis problem pozdrav
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2008, 01:02   #3
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Nisu to virusi nego to je neispravan USER1 ili USER2 fajl koji klavijatura nemoze da prepozna jer nije ispravan pa pravi probleme.
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2008, 01:04   #4
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Mnogo glavobolje imamo sa klavijaturama upravo zbog nase brzopletosti da isprobamo sve sto nam dodje pod ruku.
Glavni uzrocnik su SEMPLOVI i GLOBAl set.
Svaki PA1, PA800 ili PA2 ili bilo koji drugi aranzer uz pazljiv rad i kontrolu sto i kako se unosi trebao bi da radi besprjekorno. Klavijatura je kompjuter i kao svaki kompjuter ne trpi haos u informacijama ili ubacivanje i brisanje podataka bez ikakvog reda i logike. takav odnos prema instrumentu usporava funkcije instrumenta, dovodi do friziranja tonova, ritmova, gubljenja podataka pa cak i do krasa kompletnog instrumenta.

Evo lista sto netreba raditi :
1. NIKADA NE UBACIVATI GLOBAL SA DRUGE KLAVIJATURE
2. NIKADA NE UBACIVATI KOMPLET SET SA DRUGE KLAVIJATURE OSIM AKO GA HOCES SAMO CUTI A ZATIM OBAVEZNO VRATITI SVOJ PROVJERENI SET
3. NIKADA DVAPUTA NE UBACIVATI SVOJ KOMPLETAN SOUND SETAP A POGOTOVO ZVUKOVE KOJ UZIMAJU SEMPLOVE JER VRLO CESTO TO POVUCE PONOVO SEMPLOVE IZ SETAPA STO MOZE DOVESTI DO DUPLIRANJA SEMPLOVA U SEMPL MODU TE ZAKRCIVANJA SEMPLING MEMORIJE TE KRASIRANJA SEMPLOVA STO IZAZIVA NESTABILNOSTR OPERATIVNOG SISTEMA. U SLUCAJU BRISANJA SVIH SEMPLOVA MOGUCE ZAMRZAVANJE INSTRUMENTA A U SLUCAJU GASENJA MOGUCE KRASIRANJE KOJE SE RIJESAVA POTPUNIM REINSTALIRANJEM KLAVIJATURE NA FABRICKI SET A U NEKIM SLUCAJEVIMA VRACANJE NA NIZI OPERATIVNI SISTEM KOD pa1 A KOD pa2 MOGUCI VECI PROBLEMI KOJE MOMENTALNO NI KORG SUPORT NEMOZE RIJESITI JER KORG ITALIJA RADI NA TOME.
4. UBACIVANJE RITMOVA IZ TUDJEG SETA POVLACI HILJADU PROBLEMA SA KVALITITOM IZRADE SAMOG RITMA KOJI ZBOG duzeotsvirane NOTE, TONOVI MOGU DA IMAJU ZAMRZNUTI ZVUK ILI ZBOG RASPOREDA INSTRUMENATA IZ IZVORNOG OBLIKA (A ZNAMO DA LJUDI SVUGDJE RAZBACUJU ZVUKOVE PO INSTRUMENTU NE GLEDAJUCI NA LOGIKU NEGO STAVI GDJE IMA MJESTA) DOLAZI DO LOSEG ZVUKA RITMA I NEUSKLADJENOSTI SA BOJAMA, JACINOM I EFEKTIMA.

Najsigurnije je kada imamo set za koji mislimo da sadrzi nesto kvalitetno sto nam se svidja poslusati to ubacivanjem seta bez globala zatim odabiranjem onoga sto nam se svidja te pazljivo to upisati na papir (ritam i koji ga zvukovi cine te gdje se nalaze) poslije vratiti svoj set i na osnovu uputa sa papira ubaciti zeljeni ritam i zvuk. Ako zvuk ima sempl za referencu onda prvo ubaciti sempl koji smo ranije slusanjem novog seta eksportovali a po ubacivanju sempla ubaciti sound fajl koji kasnije moramo usmjeriti na sempl zbog razlicitog polozaja semplova kod nas i drugih. Obavezno provjeriti da nije slucajno ubacivanjem sound fajla doslo do dupliranja semplova. Dupliranje mozemo izbjeci ako sound fajlove izolujemo iz foldera u kome su semplovi. Evo za sada toliko. U drugom dijelu cu dodati par iskustava kako mic po mic napraviti set semplova i kaoko izbacivati nezeljene a dodati nove. Vjerujte da je to jedan od najvaznijih poteza da bi odrzao zdravu brzu klavijaturu sa stabilnim operativnim sistemom.
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, kuki, za koristan post:
bejhan (05.05.2012), grupa_Neretva (11.10.2010)
Star 18.01.2008, 01:07   #5
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Autor ovog je Keyboards!
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2008, 01:11   #6
denix
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 04.02.2006
Postovi: 54
Downloads: 713
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
denix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala za odgovor, ja svaku temu na forumu pomno pratim, pa se sjecam da sam nekad vidio da to nije virus, nego greska u fajlu, koju klavijatura ne prihvata, ili tako nekako, nisam siguran, znaci vise da je to, e sad, dali mozda grijesim, ni sam ne znam, mozda je i to zeznulo sto sam ubacio global od drugog seta, nemam pojma, u svakom slucaju, ne izgleda dobro, pa se nadam da ce neko pomoci, posebno Nedim iz komsiluka.
Hvala
denix je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2008, 01:14   #7
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ne da je Global sa drugog seta,nego pravi probleme ako je sa druge klavijature(PA1x,PA1x pro,...).
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2008, 01:16   #8
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ako imas neki set npr. iz PA1x onda nemoj nikako da ucitas GLB fajl(global).
Sty fajl za ritmove mozes da ucitas.
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2008, 01:19   #9
denix
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 04.02.2006
Postovi: 54
Downloads: 713
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
denix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja mislim da je global sa pa1x,ubjedjen sam, i za ovo gore navedeno si apsolutno u pravu.
Samo ne znam koji mi je djavo trebao da to radim, sad mi se mrzi pogledati klavijaturu, kad znam da joj nesto fali. STA DA RADIM NEMAM POJMA, JER EVO VEC 4 SATA UBACUJEM RESOURCE I OPER. SISTEME! Moralo bi postojati neko rjesenje.....
denix je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2008, 01:20   #10
denix
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 04.02.2006
Postovi: 54
Downloads: 713
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
denix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ok kuki druze,od sada znam kako cu, ali kako ovo sad da se popravi?
denix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, pa800, problem

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije