Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.06.2009, 19:46   #21
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bilo bi bolje da ste malo konstrktivniji u dialogu, stvarno ne znam sta je glupo u prethodnim postovima??
Ako si hteo uporedjivati Yamahu i Dynakord, trebao si drugu temu da otvoris.
Ako hoces, slobodno otvori novu temu, pa cemo se suociti cinjenicama,ali nikako na ovoj temi.
Cista nebuloza je da ces 2 Eliminatora,2 SX300 i 2 ZX4,koji skupa imaju preko 1000W,napuniti Yamahom EMX serije,koja REALNO nema vise od 2x350W!!
Nemoj misliti da ne volim Yamahu kao brend.Koristim Yamahine digitalne pultove iz pocetka,pa do dan danas.
Budimo malo objektivniji i konstruktivniji... i najvaznije bez vredjanja....svako ima pravo na svoje misljenje kad je u pitanje ukus,tu ne smemo da sporimo, ovo je vec nesto drugo.

Pozdrav
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"

Promijenjeno od kreso (10.06.2009 u 14:55 sati)
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2009, 21:30   #22
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aleksandar,ako mislis na omaza to je 2 oma(6 kutija) a to je dozvoljeno,tako radimo i sada 4 fe 15-3 + 2 bina rcf,(mix-bass-kutija1- kutija2)binovi imaju skretnica i nema problema,otkacis potenciometre na"o" i pici tako to radimo ni sam ne znam koliko dugo do sada nema problema.a opterecenje nikada ne ide na pik.pozz.
toni-bt je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2009, 22:17   #23
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam nadam se nikog uvredio time sto sam rekao da mi se Zx4 ne svidja...Ako jesam,izvinite...

Slazem se da svako iznese svoje misljenje,zgodno je posle izvuci pouku...A meni mi bilo milo da gresim,ipak,zaljubljen sam u EV ali i realan...

Cisto da navedem kao primer,promenio sam puno mikrofona (Shure,AKG,Sennheiser...),svi su mi odgovarali i bio sam zadovoljan...Ne vezujem se za marku,vazno mi je da dobro radi...


Slazem se da ovakva polemika ide ka prijateljskom razgovoru...

Pozdrav.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2009, 22:22   #24
Korgovac-
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.09.2008
Postovi: 105
Downloads: 5228
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Korgovac- befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aleksandar ne gonim ja to sve sa yamahom,za binove koristim pojacalo EV CP2200.Da se razumijemo,izvinjavam se sto sam uporedio YAMAHU i DINAKORDA na pogresnom mjestu!!! Sto se tice z4 kutija,za mene su odlicne!

Promijenjeno od Korgovac- (08.06.2009 u 22:23 sati)
Korgovac- je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2009, 22:29   #25
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@toni-bt
...tako to radimo ni sam ne znam koliko dugo do sada nema problema.a opterecenje nikada ne ide na pik....

Zdravo Toni,

svakako da je PM2 2 Ohm "ready", tacnije u tvoju konfiguraciju 3x8 ohma=2,66,sve to uredu....zamisli sad cisto hipoteticki:4 satelita koje imate u fullrange i ta dva RCF basova da budu aktivni
Sta mislis,kako ke se promeniti sound??Ja mislim da ce se promeniti kompletni sound,ali totalno....naravno u pozitivi.

Pozdrav

P.S.so koj orkestar rabotis Bitola?


Dodato:
@Korgovac
...Aleksandar ne gonim ja to sve sa yamahom,za binove koristim pojacalo EV CP2200...

Tako reci prijatelju, sad je to druga filozofija,tako moze

Pozdrav
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"

Promijenjeno od aleksandar72 (08.06.2009 u 22:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2009, 11:33   #26
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kolega ALKEKSANDAR 72 malo si pretjero u onom gdje si naveo da zx5 mozes sa 900w napunit. pa to je ne moguce kutija ima 600w i jos jos nadodas 300w . da si rekao pojačalom koje ima 900w na 8oma druga priča. a vako si naveo zx5 i u nju 900w . prošli tjedan sam slušo zx5 u svabi svog brata i nisam bio zadovoljan . ovako u sali su bili dva monitora ev sx300 , subovi ev t-18 i poviš njih kao sateliti zx5 . bila su dva pojačala isto ev cp3000 s . na jedan t-18 a na drugi zx5 . zvuk je bio necist . a kutija je bila tjerana na 80% snage i vise puta je zakrceo visokotonac , a na kraju svadbe je visokotonac izgoreo . tako da sam vidio da je to kutija za "kucnu upotrebu", a u istoj toj sali u drugim svatovima . su bila postavljena dva satelita acoustic line 12" 300w i dva suba (neznam koji tocno modeli) velika prednost acousticu. zx5 nisam nikako zadovoljan . zx4 sam slušao isto. radi isto kao i sx 300 samo ima malo vise basa jer je u njoj 15" . pozz

Promijenjeno od pa1x pro elite (09.06.2009 u 11:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2009, 12:17   #27
aco2005
Početnik forumacije!
 
aco2005's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.01.2007
Mjesto: Prnjavor,RS,BiH
Godina: 46
Postovi: 22
Downloads: 245
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Pa3x, Triton Studio, Juzi
aco2005 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aco2005 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne vidim druze pa1x pro elite zasto je pretjerao.Pa u aktivnoj ZX5 je pojacalo od 1000W.Postujem da svako ima svoje misljenje o svemu ali da je zvuk na njima necist to do njih nije sigurno.Ja imam 4 ZX5 i izuzetno sam zadovoljan sa njima.Pozdrav!!!
aco2005 je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2009, 12:46   #28
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

a zasto je onda visokotonac izgoreo.? a tjeran je cp-om mixeta je bila PM 1600/2 aktivna skretnica u equalizer i sve to nastimano kako treba . na pola snage radi ko sat ali na 80% zvuk se izoblicuje. i na kraju visokotonac izgoreo . necu da to komentiram .

. neka je pojačalo od 2 kw u zxa5 nece joj nista bit. jer je nastimano da kutiji daje 600w , u njoj je pojačalo od 1000w zbog toga da bude veća preciznost pojačala i ostali gluposti. isto kad pasivne kutije gonis sa pojačalom jačim od njih radi boljeg zvuka i da nema nikakvog opterećenja .

dobro kanimo se mi zx5 covjek je naveo temu zx4 a ne mi se ko budale svađamo. pozz
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2009, 13:52   #29
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

.....dobro kanimo se mi zx5 covjek je naveo temu zx4 a ne mi se ko budale svađamo.....

Dobro si primetio!
Jas sam ti vec objasnio kao treba da radi ZX5, nemam volje nit vremena da ti vise objasnjavam.Ko zna odakle nabavljate te ZX5 i sta je u njima???
U stvari javi se mailom kod EV, siguran sam da ce potvrditi moju informaciju.


Poz

P.S.u 95% slucajeva je ljudski faktor uzrok za crkavanje drajvera,svakako ako se radi o ispravnim i orginalnim zvucnicima.
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2009, 20:59   #30
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aleksandar,sviram so "Bon-Ton"poslednite 20 god.(star sum u picku mater)Sega sme vo restoran"Korzo", poslednive 3 god. sekoja vecer a od kade si ti?Pozdrav.
toni-bt je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije