Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.03.2012, 05:32   #51
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zavisi od koncepcije masine ali je generalno moguce u najboljim masinama i to ne samo presete za Levele i poziciju u stereo slici nego i za sve sto postoji u mixeru (efekti, EQ, dinamicki procesori). Samaraj, kopiraj, brisi, pisi koliko ti dusa hoce.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2012, 05:57   #52
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Oni su gospoda tonci, zahtevaju takav i takav sistem sa toliko i toliko decibela kod miksete i naravno vec sredjenom ravnom frekventnom karakteristikom. Dakle sredjena soba. Oni se ne zamaraju sound sistemom. Podrazumeva se da si ti to za njih sve vec sredio. A na to oni ucitaju miks i ako naprave neke minimalne izmene i to je to.
Tako to danas funkcionise. Evo skoro sam imao tonca i z turske koji je insistirao na Yamahu LS9. Ja mu ponudim u zamenu Soundcraft Vi6 koji je sedamdeset sedam puta bolji mikser, ali ne, on zapeo za LS9.
Da bi se na kraju ustanovilo da mora Yamaha jer na njoj su mu vec odradjeni preseti.
Pa idi izbori se sa njima.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Zavisi od koncepcije masine ali je generalno moguce u najboljim masinama i to ne samo presete za Levele i poziciju u stereo slici nego i za sve sto postoji u mixeru (efekti, EQ, dinamicki procesori). Samaraj, kopiraj, brisi, pisi koliko ti dusa hoce.
E da ali Yamaha ne cita Soundcraft niti A&H. Nista nije kompatibilno jedno sa drugim.
Svaki proizvodjac ima drugi softwer koji ostali ne razumeju.

Promijenjeno od MarjanMilosevic (11.03.2012 u 05:59 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2012, 06:01   #53
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mijenjaj bransu. To je idiotski sta se zahtjeva.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2012, 06:08   #54
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tranzit, menjati bransu posle 25 godina nije opcija :-)
To je tako kako jeste, zvezde imaju svoje menagere koji opet imaju svoje tehicare koji sastave rajder list i to je svetinja. Ne ispunis rajder list, nema posla jer ce ga drugi ispuniti.
Nema prigovora jer ako tonac kaze ovo nevalja menager se uopste ne zamara, trazi drugog dobavljaca od promotera.
Evo ti i sledeci primer. Bio ovde skoro Jamiroquai. Zahtevali MEyer Milo. Promoter reko ok nema problema. Dosli oni kad ono Vertec.
Previse je bilo kasno za izmene, tonac nije uspeo da sredi ton i koncert zvucao u kurac. Milion komentara posle toga ali nikom nista jer promoter je veoma jak.
Ali ostaje cinjenica da ako je tonac dobar moze bilo koji sistem da sredi da zvuci bar pristojno. Ali sve su to danas nazalost sminkeri. Cast izuzetcima.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2012, 12:19   #55
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Ali ostaje cinjenica da ako je tonac dobar moze bilo koji sistem da sredi da zvuci bar pristojno.
To je maxima koju konstantno ponavljam.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2012, 12:19   #56
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard napokon sam i nešto čuo i vidio

Posjetio sam musikmesse u Frankfurtu i imao sam prilike čuti neke sisteme za koje sam ovdje pitao.Nisu to bili idealni uvjeti al stekao sam bolju sliku o svemu.Ono što sam čuo od KS Audio moram vam reći da me oduševilo ,svi njihovi zvučnici rade kvalitetom koja podsjeća na studijske monitore.Čak i kad je radio samo jedan zvučnik iz (T Line serije-koji se koristi u njihovim Line array sistemima) na vrlo maloj snazi -kao da slušate malo glasnije u svojoj sobi to je zvučalo predobro-ja sam mislio da radi zajedno s nekom malom bas kutijom i još sam pipao rukom naslagane bas kutije,a čovjek me gleda i smije se,a prethodno sam ga pitao i rekao mi je da ne radi ni jedan bas...inače Line array nije bio predmet mog interesa tamo al morao sam vam ispričati.
Mene je zanimao sistem SAT 3 ,(aktiv 18'' sub,sa dvije 10''-ke i mogućnosti spajanja na to još jedne pasivne sub 18''-ice koja se ekstra plaća) .Nisam mogao čuti u full snazi al kvalitetom me je oduševio i vidi se da ima potencijala ,očito ti F.I.R. filteri dobro odrađuju posao. Od firme K.M.E. bio mi je zanimljiv Versio SD 4 sa 2x SUB15 akt. + 2x12'',mogu se dodati još dvije pasivne sub 15-ice.Nisam ga uspio čuti na nekoj ozbiljnoj snazi,jeftiniji je cca 900 eur od SAT 3,al sigurno je ta razliku opravdana.Daleko od toga da ne bi bio zadovooljan i sa K.M.E.
Barth Acoustic sistem Extra Power 15 sp. sub 15'' s pojačalom 1500w za sub i 2x750 w za satelite-column system svaki top sa 4x5'' + HF po cijeni je kao i KS Audio SAT 3.Fohhn nisam uspio čuti ali zbog malo paprenije cijene mi ispada iz kombinacije.
Primjetio sam da column sistemi kad je vokal u pitanju stvarno kristalno jasno zvuče čak i kod nekih kineskih nepoznatih proizvođača.Stekao sam dojam da kao da ulaze u neki trend bilo ih je poprilično od raznih proizvođača.
Usput još da dodam da me ugodno iznenadila australska firma QUEST,stvarno vrhunski zvuči.Čovjek mi reče da uglavnom rade sisteme za rental kompanije,al nije nemoguće naručiti i neki manji sistem.Uglavnom rade sa B&C i Faital zvučnicima,a pojačala izrađuju sami .Kvalitetom su u vrhu, cijenom cca 20 % ispod sličnih proizvoda,al Australija je malo daleko pa bi s transportom to došlo na isto.Više sam u 2 dana propješačio nego u zadnj 2 god.,al nije mi žao i još bi al bio sam ograničen vremenom...
Još par noći prevrtanja po krevetu do konačne odluke pa ću nešto od navedenog ''pazariti''.Nekako me najviše vuče taj KS Audio ili možda K.M.E. nisam pametan više...
accordst je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2012, 13:39   #57
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard na kraju verse,a za malo LSS-AUDIO

Kao što rekoh u naslovu odlučio sam se za Verse D sider 12; 2kom. i SUB 15 ,2 kom.Moji razlozi su najbolji kompromis cijene,gabarita i težine,te kvalitet i snaga samog sistema tekođer i mogućnost različitih kombinacija obzirom na zahtjev svirke.
Bio sam vrlo blizu kupovine ovih subova http://www.lss.it/index.php?option=c...id=114&lang=en
i ovih satelita http://www.lss.it/index.php?option=c...mid=87&lang=en
Taj sistem bi me koštao cca 5200 eur.
Subovi napajaju snagom satelite koji su pasivni premda postoji i aktivna varijanta istih.
Ova firma odnosno njen sistem(naravno ne ovaj koji sam spominjao za sebe he,he) je ozvučavao koncert ne znam koji , vidio sam samo slike u Rimu prepun trg 500 000 ljudi tako da u njihove reference ne bi trebalo sumnjati.Do nedavno za ovu firmu nisam čuo,ako kolega Marijan ili neko drugi nešto zna neka podijeli informaciju
Imao sam dobre ponude što se tiče cijena i za K.M.E i KS-Audio (ako nekoga zanima može se javiti na PP) ,al za dvije 18 ice trebao bi i veće auto i uvjek bi mi neko morao ''dati ruku'' kod prenošenja....ali ono što sam napisao na početku presudilo je u korist Verse
accordst je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2012, 19:49   #58
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Čestitam na izboru i očekujem iscrpan izvještaj
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije