Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.06.2010, 02:06   #11
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Beethoven Pokaži Post
Ja sam imao PM 600/2, odlican je to mixer, odlicno radi (tonski bolje od PM1000/2)
Ovo je jako zanimljiva konstatacija ali...imate li vi dokaze za ovu tvrdnju kolega ?

Hvala
  Reply With Quote
Star 17.06.2010, 09:24   #12
2661
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.04.2010
Postovi: 1
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
2661 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dal bese Beethoven gluv ili gluh ?
2661 je offline   Reply With Quote
Star 17.06.2010, 13:15   #13
Ahmoxl
Drugar foruma
 
Ahmoxl's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2007
Mjesto: austrija
Postovi: 81
Downloads: 524
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: muzika samo muzika
Ahmoxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ahmoxl pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kolega Bethoveen ti si skontao na kakvu sam ja soluciju mislijo. Mozda si cak upravu da uzmem EV sx100+ jer sam davno svirao na njima rade odlicno, a isto su 12/2 kao sx 300 samo sto su slabije malo ali za male lokale na pm 600 odlicna kombinacija ja mislim!!!???? Jedan komad nov je sada 330eura. nisu ni skupe ipak je to legendarna kutija. Izgleda da cu to i uzeti i kad imam malo vece svirke kao sto sam pominjao dodam JBL kutije i sa 4 kutije radim na pm600 i mislim da ce zvuk biti solidan!!?? Pozz svima.;-)))
__________________
Korg Pa800.....
KORG M3 Xpanded
Guerrini Prezident Superrior 2......
i nema dalje.......................
Ahmoxl je offline   Reply With Quote
Star 17.06.2010, 14:01   #14
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Za aranzer je potrebna petnestica ili dvanestica i bin,ako hoces zadovoljavajuci sound!
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 17.06.2010, 17:15   #15
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Vule

Naravno da imam. PowerMate 600/2 ima pojacalo AB klase a PowerMate 1000/2 - H klasu. Dokazano je da AB klasa pojacala ima lepsi i mekaniji zvuk ali sa druge strane H klasa ima bolje iskoriscenje snage, manje se greje, stabilnije radi i jos mnogo toga. Ali tonski, AB klasa ima bolji zvuk.

@2661

Beethoven je bio gluv ali je u ovim mojim godinama cuo itekako dobro.

@Milance

Tacno, on vec ima kakve-takve 15" i odgovaraju mu. Mada koliko sam primetio, kolegi je ok da ima jos dve 12" tako da ja to postujem.

@Ahmoxl

Ja bi tako uradio. Kasnije bi skupio jos malo para, prodao JBL i uzeo jos jedan par Sx100+, ili jedan par Zx4, a kasnije i jedan ili dva aktivna EV woofera. Sa 4 komada SX100+ terana sa PM600/2 i dva aktivna woofera imaces sasvim zadovoljavajucu konfiguraciju za ono sto tebi treba.

Pozz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 17.06.2010, 17:46   #16
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Hvala na odgovoru kolega Betovene ali ne da se ne slažem sa ovim što pišete nego se uopšte ne slažem i da ne bi otvarali nepotrebnu raspravu ja ću se uzdržati od dalje priče i komentara,dovoljno će biti da ova vaša konstatacija ostane tu takva kakva jeste pa ko razume shvatiće
  Reply With Quote
Star 17.06.2010, 17:55   #17
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Vule

Imate li vi dokaze da nije tako, kolega?
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 17.06.2010, 18:08   #18
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Naravno da ne ako mislite na materijalne a ni specifikacijeske jer nisam stručnjak u toj oblasti da bi vam sad prezentovao tačne podatke o klasama A B H ili XY( to će Aca ili Siniša),medjutim...profesionalno sam u poslu par godina više od 20 i naučio sam da verujem prvo svojim ušima a potom svemu ostalom,i do sada nisam imao priliku da vidim spravu niže klase u seriji da radi bolje od klase iznad,to nije slučaj ni u jednoj industriji pa ni muzičkoj,iako generalno volim jedan drugi brend koji nije Dynacord (prvog powermate-a sam imao negde '98 ili '99 godini,čim se pojavio pa do pre godinu dana i nikad više) naslušao sam se svih varijanti powermate-ova i ni jedan mi nije 100 % kako treba ali nema veze...odgovor na vaše pitanje je "nemam dokaz" osim svog ličnog utiska,a verujem i da su vaše ocene paušalne i zasnovane na ličnom utisku,a i nekako ste pobornik tog brenda tako da ne sumnjam u vašu objektivnost...nekako bi vam samo poželeo da poslušate i nešto drugo,koliko da proširite vidike malo,korisno je

I jedna stvar koju sam danas saznao od čoveka koji je veoma stručan u svom poslu i u muzičkoj industriji je veoma dugo: Ja ga nešto pitah za ove nove JBL aktivne kutije,njegovo mišljenje i to i čovek mi kaže ovako..."otvarao sam JBL G2 i JBL 515,i Titan aktivne kutije,kaže Brate golim okom se vidi da je ista ruka sklapala pojačalo...Kina"...e sad,nekome će možda ovo biti smešno ali eto,ja nekako verujem u ovo,tako da ta priča o pojačalima na kojima piše A B C D itd itd klasa po meni pada u vodu sve dok moje uvo to ne "verifikuje"

Ovo je naravno moj lični stav koji ne mora da bude ispravan ali je moj,a ako od 365 dana u godini imam jeddno 250-300 svirki,valjda sam nešto i naučio


P.S. da ne bude zabune oko moje priče,ona se odnosi na ovu našu "kafansku" klasu uredjaja,da neko ne pomisli da komentarišem velike i ozbiljnije sisteme koje nisam ni video a ni probao
  Reply With Quote
Star 17.06.2010, 18:28   #19
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema ova prica veze sa PowerMateom iako je on direktan primer za ovu moju tvrdnju. Imao sam PM600/2 (AB klasa), sad imam PM 1000/2 (H klasa). Sto se tice tog licnog i slusnog utiska, imam taman toliko mogucnosti kao i ti da primetim razliku ili ne. Sto je najvaznije, primetio sam. Jesi li imao priliku da poredis ta dva pojacala u istom momentu tj. A-B poredjenje? Sumnjam. Ja sam imao i do ovih zakljucaka dosao. Meni je bilo jako neverovatno, toliko sam se radovao kako cu dobiti H klasu pojacala i racunao da cu time dobiti mnogo vise. I jesam dobio, H klasa jeste bolja klasa pojacala od AB klase po svemu osim po zvuku tj. lepoti zvuka. I sto je najvaznije, nije to neka ogromna razlika ali se oseca, narocito neko ko cesto svira i obraca paznju na to.

Onda mi je jedan prijatelj koji se godinama bavi time rekao da se uopste ne cudim i da je to tacno. Onda sam ja malo pretrazio net i nasao brdo tvrdnji da AB klasa ima najbolji zvuk. Ako te ne mrzi, potrazi pa ces videti.

I ja, kao i ti, uvek vise verujem svojim usima i to je potpuno ispravno. Sto se tice tog sklapanja u Kini, mene to nikad nije interesovalo i nije nikakvo zlo sve dok ta ozbiljna firma stoji iza tog proizvoda. Ne poznajem ni jedan izvorni kineski brend a da je u vrhu audio industrije. I bolje dok je tako.

Ponovicu, ono sto sam chuo uporedjujuci slushno ova dva pojacala se slaze sa misljenjem ljudi koji se bave pravljenjem pojacala i tim tehnickim delom. Znaci, dobro sam cuo.

Pozdrav.

P.S. Moja odluka ce uvek biti H klasa zbog svega ostalog sto ima bolje od AB klase. H klasa jeste napredak i to ogroman.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 17.06.2010, 19:28   #20
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Čekajte sad,jedno pitanje...mi ovde pričamo o Dynacord Powermate mixetama sa pojačalima ,pa me zanima kako ste to kolega uspeli da čujete samo pojačalo i donesete sud o tome?
Kako znate da je to što ste čuli u različitosti tona zavisno baš do pojačala,jer bi ja sad mogao ovde da napišem gomilu teorija o principima štelovanja aktivnih mixera i svaki put će ton biti po malo različit a mašina ista,pa me baš zanima ta vaša usporedba,kako ste uspeli?
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije