Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.11.2017, 14:06   #21
viktor011
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.01.2010
Mjesto: Centa
Postovi: 118
Downloads: 1051
Uploads: 8
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 10 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
viktor011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moram ovo da napisem pa makar me banovali,zvao sam mitros music sa pitanjem da li imaju u prodaji genos i kolika je cena???Odgovor je bio imamo ga u predprodaji,das avans 50 posto i dobijes sredinom decembra klavijaturu,a cena u predprodaji je 5000 eu a cena kada stigne normalno 5500 eu??????Pa to je sramotaaaa
viktor011 je offline   Reply With Quote
Star 23.11.2017, 13:22   #22
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A koja mu je cena "ispod ruke" ?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2017, 01:30   #23
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Družim se s Genosom 10-tak dana, odsvirao sam par nastupa samo na njega i evo mojih dojmova. Generalni zaključak je da zvuči mnogo ozbiljnije, prirodnije i bolje od moje stare "četvorke". Druga bitna karakteristika je ta da su svi sadržaji s prijašnjih modela potpuno kompatibilni. Prebacivanje starog materijala je prošlo bez poteškoća, sve je radilo na prvu i da sam trebao svirati odmah drugi dan nakon kupovine, ne bi bilo većih problema. Koncepcijski se nije ništa mijenjalo i na Genosa je moguće svirati isto kao i na Tyros seriju. Sve nove funkcije dodatno olakšavaju rad ali za onoga tko je navikao svirati "na starinski" način, direktno birajući prvo Style pa onda ostale dijelove poput zvukova desne ruke, ne mijenja se ništa bitno.

Ipak, da bi se na bini potpuno ležerno odradio posao, potrebno je određeno vrijeme privikavanja na instrument. Ekran osjetljiv na dodir odlično reagira ali moram priznati da mi u svirci (još uvijek) nedostaju oni stari gumbići oko ekrana. Dobro je vidljiv iz svih kuteva ali kada se uspoređuje čistoća prikaza s onim na PSR i Tyros klavijaturama, nedostaje mu oštrina. Šest prilagodljivih gumbi su odlična stvar i njima se može nadomjestiti nedostatak onih koji su postojali kod Tyrosa, kao što su Fade out/in, Lyrics ili Mix Console. S druge strane, njih ne možemo podešavati i dodjeljivati im specifične lokacije kako bi direktno pristupili nekoj grupi ritmova ili zvukova. Kod Tyrosa sam uvijek imao uključen FILE ACCESS i jednim klikom sam pristupio mojim "Style favoritima". Toga više nema i moram to kompenzirati pronalazeći alternativne načine. Na žalost, svaki od njih mora imati barem jedan ili više klikova da bi pristupili nekoj lokaciji na USB-u, USER-u ili EXPANSION memoriji. Kao što sam napomenuo u prvoj recenziji, volio bih da je ova grupa od 6 prilagodljivih gumbića zajedno s onima bijelim iznad, smještena na bolje mjesto. Nalaze se poprilično visoko i još k tome na desnoj strani. Poprilična mi je tlaka križati ruke kako bih lijevom, koja mi je više slobodna, birao funkcije. Tu grupu gumbića su mogli smjestiti s lijeve strane i staviti ih umjesto onih kojima "sviramo karaoke program". Kad sam već kod dva playera i ovog načina nastupa, vidim da i tu nedostaju neke funkcije koje će "mnogim sviračima" faliti. Nema više opcije NEXT. Dok jedna pjesma traje, a mi označimo neku drugu, automatski se prekida reprodukcija prve i kreće ova druga. Koliko vidim, niti izrada playlista za songove ne može nadoknaditi nedostatak NEXT opcije. Vjerojatno će novi update popraviti ovu "veliku grešku" jer su zahtjevi dobrih kupaca velikih tržišta poput Njemačke, ipak na prvom mjestu.

Na forumu postoji zasebna tema koja je namijenjena radu s Playlistama pa ću ih ovdje samo kratko spomenuti. Lako se izrađuju, veoma su pregledne, prilagodljive i svakako su odlična zamjena za stariji MDF. Jedino bih zamjerio Yamahinom timu što nisu ugradili numeričko biranje. Lako je napuniti i više stotina zapisa u jednu playlistu pa je dolazak do onih u sredini otežan. Pogotovo ako se nalazimo na početku ili na kraju liste. Pretraživanje u Playlistama je moguće ali samo u svrhu pronalaženja nove Banke koju želimo dodati u listu. Banke koje smo našli na ovaj način nećemo moći aktivirati i koristiti ih direktno. Ako želimo pretraživati Banke i sadržaje unutar njih, a sa svrhom da ih nakon toga aktiviramo i sviramo, to sada možemo učiniti u pregledu Registracija. Ova funkcija nije bila moguća na prošlim Yamahinim aranžerima i mnogi su se žalili na to. Sadržaje koje pronađemo možemo aktivirati i koristiti ih odmah za svirku. Pretraživanje je riješeno vrlo dobro. Možemo to raditi direktno upisivajući nazive u search bar ili koristi filtere. Postoji već par definiranih poput tempa, Styla ili Songa ali možemo i sami izrađivati Tagove kako bi klasificirali registracije po vlastitom kriteriju. Ovo je riješeno na odličan način i iako na svirci najčešće nemamo dovoljno vremena za pretragu, u nekim specifičnim situacijama nam može biti od pomoći.
Nova kategorija koju možemo umemorirati u registracije je Live Control. Tako svaka nova pjesma može imati potpuno drugačije funkcije na ovom dijelu panela. U prvom postu sam već opisao osnove vezane uz Live Control. Nakon par dana "igranja" po tim šiberima i potovima, mogu samo reči da rad s njima zahtjeva određeno iskustvo, praksu u kontroli i naravno, dovoljno mašte za dobivanje onoga što smo zamislili. Za mene je baratanje s ovakvim kontrolama novost. Moram priznati da me je u live situaciji ugodno iznenadio efekat koji sam postigao okrećući StyCutoff i StyReso. Pjesma Pusti pusti modu, neki dobar dance ritam, stisneš mol za ulaz u pjevanje kitice i onda lagano vrtiš potove... Raja ionako pleše, ne smeta im desetak taktova "praznine" do pjevanja, a ja šarafim po kotačićima i uživam u promjeni zvuka koji je sada moderan i drugačiji od onoga na koji sam navikao. Naravno, u Live Controlu je moguće još svašta nešto koristiti. Balance recimo mijenja omjer glasnoće Styla i desne ruke ili, svaka traka u Stylu dobiva svoj klizač za podešavanje volumena, kontrola glasnoće VH2 ili bilo kojeg parta u desnoj ruci. Vrlo iskoristiva je opcija Style Track Mute A ili B. Kada okrenemo potenciometar potpuno u lijevo, svira samo bubanj. Pomicanjem u desno aktiviramo prvo bas gitaru, a kada je pozicija u centru, dolazi nam još i jedna pratnja. Ovdje se ne radi o tome da se trake prilikom okretanja potenciometra lagano pojačavaju, nego se samo od jednom pojave. Kao da ih u nekom momentu uključimo. Lako je za baratanje i vrlo iskoristivo. Postoji još zanimljivih mogućnosti poput Style Retriger Rate i On/Off, kontrola tempa, arpegatora ili podešavanje oktava, tuninga... Ovo dio na panelu klavijature treba pravilno iskoristi i otvaraju se sasvim nove dimenzije rada s aranžerom.

Revo bubanj je posebno dobra priča. Kada sviramo ritam na kojem je postavljen jedan od 10 kitova, čuje se ogromna razlika u punoći zvuka za razliku od nekog starog kita poput Standard ili Room. Specifično je i to da kada nekom ritmu sa Tyros ili PSR serije postavimo ovaj Revo kit, on neće dobro "sjesti" u ritam. Događa se nešto slično kao kada smo željeli dodati legendarni Real Drum sa četvorke na neki ritam iz trojke. Očito se radi o drugačijem postavljanju layera unutar elemenata i zbog toga se gubi dinamika i snaga ritma. Nisam (još) proučavao detalje ali jedno je sigurno, Revo drum radi bolje i od Audio loopova koje su se nalazili u petici. Njihova prednost nad audio loopovima je i ta što se može editirati svaki pojedini element. Kao što sam napomenuo još prije, kada editiramo Style dostupna je nova funkcija DRUM SETUP. Njome možemo djelovati na svaki pojedini element i promjene umemorirati u samu strukturu Styla. Praktički, svaki Style može imati svoje specifično podešavanje elemenata bubnja i uz to bilo koju kombinaciju unutar dostupnih tvorničkih kitova. Ovo podešavanje se odnosi na cjelokupan Style i promijenjene parametre nije moguće dodjeljivati svakoj varijaciji posebno. Možda to ugrade u Genos2.

Mogao bih pisati još dugo i o dosta stvari na koje sam naišao proučavajući Genosa. Za to će sigurno biti prilike u narednom periodu. Za kraj ću navesti još par detalja koji bi mogli biti zanimljivi. Sviđa mi se to što se nazivi prilagođavaju prozoru u kojem se nalaze. Kod većine aranžera je bilo pravilo da stane određeni broj slova i ako je naziv duži od toga, na kraju se pojavi simbol ~. Kod Genosa se smanje slova i stane ih više, ovisno o duljini naslova. Dodali su tkz. Half bar retriger. U početku se mislilo da će to biti nešto slično reset funkciji za ritam koji postoji kod Korga, međutim nije tako. Ovome se može "prepoloviti" duljina BRAKE. Ako svira 4/4 mjera, korištenjem Half bar retrigera dobivano jedan takt 2/4 mjere. Ne znam koliko je to praktično za live nastup ali eto, barem su pokušali nešto napraviti. Možda Genos2 dobije onu reset tipku koju neki priželjkuju. Nisam baš zadovoljan rješenjem za spajanje vanjskog ekrana. Potrebno je kupiti dodatni koverter koji prima signal iz USB-a na klavijaturi i onda ga prosljeđuje prema ekranu. Prijašnji modeli su imali ugrađeni VGA izlaz i to je funkcioniralo odlično. Doduše, sada možemo slati HDMI signal ali za to moramo i platiti dodatnih 50-60 eura, koliko košta konverter. Nisam se imao vremena zabaviti sa wifi i spajanjem tableta. To će mi biti prvi zadatak nakon što prođe ova gužva s poslom koja je već postala pravilo na samom kraju godine. I da, tipke su mi predobre. Osjećaj sviranja je vrhunski, a to posebno primijetim na nekim zahtjevnijim dionicama gdje sam ponekad griješio. Sada prsti lete sami . Pored ovog fizičkog dojma, volim kada na svirci sam osjetim i čujem kvalitetu onoga što izlazi na zvučnike. Genos uistinu zvuči odlično i nadam se da će me dobro služiti do nekog Genosa3.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
dmmacak (13.12.2017), tyros2 (13.12.2017), viktor011 (13.12.2017)
Star 13.12.2017, 17:03   #24
NeX007
Vredan član društva
 
NeX007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Mjesto: Vojka
Godina: 35
Postovi: 141
Downloads: 677
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 6
Interesi: Muzika
NeX007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
NeX007 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da li postoji "user scale" opcija, za nas seljake sto koristimo terce ?
__________________
-K O R G M A S T E R-
NeX007 je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2017, 17:30   #25
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

S'obzirom da postoji sad DRUM SETUP, mozda ce moci tako, što već može i na ostalim klavijaturama.
Jel neko mozda probao ?
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2017, 18:13   #26
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema user scale.
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2017, 19:04   #27
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Caspere, mislio sam Terce na DRUM SETUP-u.
Jesi li probao ?
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2017, 19:11   #28
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kako to funkcionira na drugim klavijaturama? Mislim na Drum setup i terce.
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2017, 19:29   #29
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Umesto drum elementa se ubaci bilo koji instrument, po potrebi, i onda se podesi transpose. Tako na svim dirkama. Sačuva se kao novi Drum kit, koji u stvari svira tercu.
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2017, 21:43   #30
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne moze tako jer je ovo podesavanje vezano samo uz Style i to uz drum traku.

Sent from my XT1032 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
casper, genos, tyros, yamaha aranžer

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije