Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.10.2010, 16:42   #11
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Razlika je u feelingu i to je razlog zašto čovjek razmišlja o zamjeni klavijature. U tome je filozorija što iako svjestan razlike u soundu ipak razmišlja o ostalim kvalitetama.-Unatoč USB-u. Ruku na srce, klavijatura i danas izgleda kao avion.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2010, 18:18   #12
Goran-MNE
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.11.2008
Postovi: 25
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Goran-MNE befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ukusi su razliciti sto je dobro.
Sto kazu : "Tudju slusaj, svoju postuj"
Goran-MNE je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2010, 18:42   #13
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ne razumem se bas u Yamahe prijatelju ali evo dacu ti poredjenje!Ja bih uvek uzeo pre Pa1xPro koji je star oko pa mozda eto tu nekih 10 godina nego Pa500 koji je model koji stoji iza Pa800 kao sto stoji i S900 iza T2 . . . Znaci odlucio bih se za stariju klavijaturu u ovom slucaju koji sam naveo ali se ogradjujem samo za ovaj slucaj posto nisam nikad video S900
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2010, 19:51   #14
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Pfeil

Stvar treba sagledati iz sto vise uglova ali evo ovako.

PSR S 900 je kao mladji brat tyros 2, odlicna sprava, moderna. Samo sto nema sempler. To automatski ukljucuje cinjenicu da se treba zagrejati stolica da se srede harmonike i zujalice za nase podrucje. Ima i prednosti naravno, vec je gore navedeno i kolege pre mene su rekle mnogo toga.

Sto se tice PSR 9000 pro, ona jeste stara ali je to ne cini autsajderom nikako. Dirka koja je i dalje pojam, nijedan aranzer nema takvu. Eto to sto ima vise oktava moze da bude prednost ali i mana. Ima sempler od 64 mb i moze da se ubaci korisnih stvari u nju. Znaci puno ubaciti semplovani bass i bubanj jer sam to naucio od kolege koji je napisao post malo pre mene (Marco7). Samim tim pojacavas i poboljsavas ritam sekciju, a upravo je to ono sto dize ljude i ostavlja dobar utisak.

Odoh ja malo dalje od teme. Nemoj mi zameriti. Ovo je jako teska odluka jer nijanse odlucuju. Kada bih morao da se odlucim uzeo bih PSR 9000 pro. Evo i zasto: jako je trazena i moze uvek da se proda za razliku od psr s 900, veci broj oktava, bolja dirka, mogucnost ubacivanja semplova (koliko-toliko). Onda bih je svirao dok ne zaradim za neku klavijaturu u visem rangu (pa1x, pa2x, tyros 2,3..., g70, e 80 sta ti ja znam). To je neko moje vidjenje situacije ali osecam da sam ti ovim postom samo odmogao i bacio u vecu nedoumicu.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2010, 23:32   #15
jura20
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.11.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 26
Downloads: 252
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg,Yamaha,Ketron
jura20 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

JA bi mijenjao za Pro odma pod uvjetom da jos dobijem neke novce , a sto se tice USB sto je gore kolega napomenuo ,ako to covjeku treba moze ugraditi optionalno za male novce ,ja sam imao psr 9000 samo radi zvucnika pa znam daje dobra kljava ,pro je jos bolje izradjena
jura20 je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2010, 00:26   #16
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Cool

prijatelju,nalazis se u velikoj nedoumici.
Kao sto vidis ovde na forumu ima raznih misljenja da li menjati ili ne.

bez obzira sto je 9000 pro odlicna klavijatura i ima odlicnu dirku,ja bih da sam na tvom mestu zadrao s900.
Ima vise razloga za to.jedan od njih je sto je to ipak nova klavijatura ,a novo je novo.
Ko zna sta je ta 9000 pro prosla i gde sve nije bila,a ti to ne znas i ne daj boze da se nesto pokvari sta ces onda????
zadrzi novu klavijaturu.
znam da ti nisam pomogao mnogo ali sam te bar posavetovao.

pozdrav
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2010, 13:52   #17
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E ovako...Slusao sam s900 u jednom klubu i mogu reci da bas moderno i kvalitetno zvuci zvuci sto ti odmah daje prednost ako si se opredelio za tu vrstu muzike,znaci da radis kafice i diskoteke...s 900 bolji softver i naprednije funkcije...Kompatabilna sa tyros 2,mozes da koristis ritmove sa nje sigurno ali neznam da li je to slucaj i sa 9000pro...Jos jedan razlog da zadrzis klavijaturu jeste ako si je kupio novu i prvi si vlasnik,jednostavno znas klavijaturu i nemas razloga da se cimas da li je servisirana,otvarana i ostecena...A sto se tice Yamahe 9000pro to je veoma kvalitetno izradjena klavijatura...Slusao sam je u jednom vlaskom bendu,ovde u okolini gde ja zivim uglavnom je koriste vlasi za tu vrstu muzike,covek znaci svira narodnjake,ubacio par semplova i cepa i ona takodje kvalitetno zvuci tu nema price...Bolja je recimo od popularne pa80-ke...Ja bih uzeo 9000pro samo ako bih svirao uglavnom narodnjake ali to ne znaci da ona nemoze da zavrsava i klubove to sad zavisi kakvog ces materijala naci i da li znas da radis sa klavijaturom(da pravis ritmove i boje) i uzeo bih je kad bih bio siguran da je klavijatura u potpunosti ispravna i neje servisirana ostecena i li sta vec...i nisu u pitanju 11 nego 13 god...Novo je novo sto kazu ljudi ali opet kazem da je klavijatura ekstra ocuvana i da nije koriscena mnogo menjao bih...Meni recimo nebi odgovaralo to sto ima 6.5 oktava je bio mi to predstavljalo problem u transportu eto i na to covek treba da razmislja i dosta je teska...oko 20kg mozda i vise...A taj sempler od 64 mb neznam koliko on ustvari daje mogucnosti za ubacivanje semplova jer se razlikuje proces ubacivanja i memorisanja semplova nego kod Korga,semplovi se valjda ubacuju za svaku dirku posebno ili sl...Sempler od 64mb sa 9000pro se nemoze nikako porediti sa onim na pa800 od 64mb pa cak i sa semplerom na pa1x-u od 32mb...Razmisli dobro sta ces da uradis i vidi koja su tvoja ocekivanja...

Promijenjeno od Minicevac (26.10.2010 u 13:55 sati)
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2010, 15:10   #18
simonovic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.09.2007
Postovi: 24
Downloads: 1459
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
simonovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovako,imao sam psr 9000pro jedno duze vrijeme i klavijatura je ok.
Kao sto je navedeno tipke su veoma dobre,vocalist radi solidno,onda ima HD,imas one izlaze odozada za svijetlo sa strana itd,to su one lijepe strane .
Ali sa druge strane mnogo teska klavijatura za trasnport,onda problem exportovanja seta je za mene bio veoma veliki.
Znaci ako zelis da snimis set to ide bez problema *SAVE* ali kako napolje iz klavijature ako hoces nekome da ga poklonis itd,to moze jedino preko scsi odozada i onda da trazis dodatni scsi zip onda sa zipa na pc itd,sto je za mene iz ove perspektive mnogo primitivno.
Takodje ubacivanje svih tih stvari semplova itd,ide preko flopy diska koji je ono vec proslost,u slucaju da je sempl malo veci onda moras sa vise diskova da to radis itd.
USB stick vjeruj mnogo znaci u tom pogledu,i tesko ces tu razliku prevazici.
Na kraju poslije nekoliko godina koliko sam koristio 9000pro mogu reci da sam je jedva na jedite jade prodao,i to mnogo ispod cijene.

900s je veoma slicna tyrosu 2 to se vidi po redosljedu ritmova meniju itd,tyros se razlikuje samo po sempl opciji,..

Sam odluci ali ja nebi isao u tu avanturu da sam na tvom mjestu.
Pozdrav od sigurno iskusnog korisnika 9000pro.
simonovic je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2010, 16:55   #19
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze najbolje ti zadrzi s900...Imas vrhunsku ritam sekciju na njoj i samo ces pored nje kupiti jos jednu solo klavijaturu ako ti bude bilo potrebno semplovanih zvukova i nema dalje...Zamena za 9000pro samo uz njegovu doplatu...
Minicevac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije