Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.11.2018, 10:30   #21
Darkon
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.11.2018
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Darkon ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pitanje za Caspera
Dodato:
Da li u YEM u nekom packu koji je ucitan i koji nije zakljucan (nije Tamahin) mogu da menjam raspored pojedinih boja i da menjam njihov naziv radi lakse organizaciije...Posto imam materijal samo u .ppf formatu, a biram iz raznih pakova samo pojedine boje, koje su uzgred nazivali svakakvim imenima, mnogo bi mi znacilo da mogu da preimenujem boje pa da ih slozim tipa 01 Harmonika, o2 Harmonika...08 Violina i sl...
Dodato:
Trenutno mi se ka klavijaturi kad udjem u expansion otvori po jedan folder za svaki pack koji sam koristio za izradu vlastitog .ppi..pa da udjem u svaki folder, boje su razbacane boze sacuvaj...kako da imam jedan folder sa preimenovanim bojama i slozenim po redu?

Promijenjeno od Darkon (20.11.2018 u 10:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Darkon je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2018, 12:00   #22
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Možeš lijepo organizirati materijal kako ti najviše odgovara. Pogledaj ovu temu i unutar nje ovaj post gdje na videu (5) možeš naći kako presložiti sadržaje unutar jednog Packa. Preimenovanje radiš s desenim klikom i Rename.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg rename sample.jpg (108,0 KB, 61x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2018, 13:49   #23
Darkon
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.11.2018
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Darkon ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala ti puno, pogledacu.
Dodato:
Caspere, pročitao sam sve, pregledao videov i opet nisam nasao odgovor. Izvini ako davim, ali sam po prirodi vrlo pedantan i slabo se snalazim u šumi raznih naziva...Sve sto radim, trudim se da bude lepo organizovano, pa tako i ovo sa packovima. Evo sta meni treba:
Npr. Imam tri packa (nezaštićena), ručno pravljena... Kada ih zajedno exportujem u jedan ppf dobicu 3 folera sa raznorodnim bojama unutar... Hoce da sve to reorhanizujem da dobijem npr. 6 foldera (Harmmonike, Saxofoni, Violine, Bas, Bubnjevi, Gitare, Stringovi) a unutar njih da slozim po brojevima istorodne instrumente... Kao sto su organizovani fabricki instrumenti... Problem je sto tu treba da izmixujem boje iz razlicitih packova i da im jos promenim nazive (npr. 01 Harmonika Cabina, 02 Harmonika Klarinet itd... Ovakav način organizacije mi treba najpre zbog uporedjivanja boja i eliminacije onih koje mi ne odgovaraju, kao i zbog podesavanja za odredjene kanale u ritmovima... Mogu li dakle to sve da uradim u YEM?
Video sam da ima opcije copy, paste, cut... Mogu li kopirati bas iz jednog packa u drugi pack?

Promijenjeno od Darkon (20.11.2018 u 22:34 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Darkon je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2018, 22:46   #24
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Malo je teško neke stvari objasniti samo tekstom.
Ako sam te dobro shvatio ,mozes lako napraviti to sto želiš u yem- u.
Dakle,kreiraj tih sest novih packova i daj svakom ime po želji.
Slijedeće je otvori taj jedan prazan pack i unesi u njega semplove koje želiš iz postojeća dva packa.
Kad to sve napunis napravi svoj ppi za klavijaturu.
U principu, stvarno ima sve objašnjeno u casperovim videima .Imaš na videu i kako praviš svoj pack, i kako radis save na usb.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od romario (20.11.2018 u 22:47 sati)
romario je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2018, 23:07   #25
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Imam tri packa (nezaštićena), ručno pravljena... Kada ih zajedno exportujem u jedan ppf dobicu 3 folera sa raznorodnim bojama unutar
Zajedno ih možeš eksportirati jedino u ppi. Nešto si krivo shvatio i slučajno pogrešno napisao.



Citat:
Hoce da sve to reorhanizujem da dobijem npr. 6 foldera
Reorganizaciju trenutno razbacanih soundova ćeš raditi na način da iz svakog Packa izvučeš željenu kategoriju zvuka i od njega stvoriš ppf. Tada ćeš te kategorije (harmonika01.ppf, harmonika02.ppf, harmonika03.ppf ...) ponovo slagati u Pack koji će se zvat Harmonika. I tako s ostalim zvukovima. Imat ćeš 6 Packova, od njih ćeš stvoriti jedan ppi i kad sve to uneseš u klavijaturu imati ćeš 6 foldera.


Citat:
Video sam da ima opcije copy, paste, cut... Mogu li kopirati bas iz jednog packa u drugi pack?
Kopiranje materijala se radi kao što prikazuje video u gornjem linku. Ove opcije copy, past i cut se odnose samo na manipuilranje materijala unutar jednog packa.


Po svemu onom što si napisao, nekako mi se čini da si pomiješao neke bitne stvari i da zbog toga ne uspjevaš odraditi ono što ti je potrebno.
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2018, 23:37   #26
Darkon
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.11.2018
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Darkon ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Napravio sam lapsus... Mislio sam na ppf koji kasnije pretvorim u ppi... To mi je jasno, vec sam ucitavao kombinacije vise packova u s770... Ne razumem kako da izvucem jednu boju iz nekog packa i bocnem je u taj novi?Ako to ne uradim sa copy pa paste u tom novom?
Dodato:
Kada selektujem samo deo boja iz nekog packa i onda ga exportujem u ppf (projektni fajl) i dam mu novi naziv... I ako ga posle pozovem u Yem on mi ponovo prikazuje i one boje koje nisam cekirao... Zelim da ih se otarasim...
Dodato:
Ako idem na create pack kao u videu... Dakle, pravim novi pack, na videu se vidi kako unosis pojedinacne fajlov koji ti nisu u packu...
Dodato:
Mozda sam vam zakomplikovao. Hajde prvo deo po deo. Kako da od tri packa u yemu izvucem 10 boja kkje mi trebaju i da one budu u jednom novom packu u ppf formatu... Samo tih 10 boja... Kad ga ucitam sledeci put u YEM zelim da se vidi samo tih 10 boja i da su pod mojim nazivima.?

Promijenjeno od Darkon (20.11.2018 u 23:46 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Darkon je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2018, 00:03   #27
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da bi prebacio određenu boju iz packa u drugi pack....otvoriš pack donor...klikneš boju....na ikonu strelica u desno pokraj plusa klikneš i odabereš Export selected content as pack......otvori se drugi prozor...dadneš odgovarajući naziv.....vratiš se na stranicu gdje su packovi......izabereš ili kreiraš pack primatelj,otvoriš ga....klikneš ikonu plus...izabereš import content.....otvori se opet onaj drugi prozor....izabereš content koji si maloprije napravio i eto ga!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2018, 00:11   #28
Darkon
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.11.2018
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Darkon ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok..sad mi je jasnije.. Probacu to.. Hvala puno
Darkon je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2018, 00:30   #29
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Darkon Pokaži Post
Mozda sam vam zakomplikovao. Hajde prvo deo po deo. Kako da od tri packa u yemu izvucem 10 boja kkje mi trebaju i da one budu u jednom novom packu u ppf formatu... Samo tih 10 boja... Kad ga ucitam sledeci put u YEM zelim da se vidi samo tih 10 boja i da su pod mojim nazivima.?

1. Moraš iz svakog od ta tri Packa izvuči soundove na način kako je napravljeno u videu od 19 sekunde (video)
2. Tako dobivaš TRI različite ppf datoteke
3. Kreiraš novi Pack, kao na ovom videu od 1 minute (video)
4. U njega uneseš tri ppf-a iz točke 2, video 1,38sec



U Packu iz točke 3. nalaze se soundovi i sada vršiš njihovo preslagivanje na način kao što je prikazano na videu od 4,50 sec, a rename radiš kao što je prikazano na slici. Moraš znati da redoslijed soundova koji vidiš u samom YEMu nije isti kao kada su oni upisani u klavijaturu. Soundovi u klavijaturi će biti poslagani onim redoslijedom kako si ih poslagao ovdje. (slika u prilogu)
Još uvijek nisi gotov jer složeni materijal moraš pospremiti kao novi ppf. I konačno, taj ppf će u sebi imati posložene soundove iz početna tri Packa.

Landison je dobro opisao postupak ali bih dodao da se prilikom obilježavanja sounda može po želji označiti više njih, ne mora se raditi jedan po jedan.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg PCG.jpg (95,4 KB, 51x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (21.11.2018 u 02:51 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
dmmacak (21.11.2018)
Star 21.11.2018, 11:24   #30
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mene zanima kod tog preslagivanja, dali se varam ili ih YEM ne slaze brojcano po redu kojem su ubaceni. Jasno da ce oni u klavijaturi biti poredani po redu, nece biti praznih mjesta kao npr prije na Tyros-ima kad smo imali 128 mjesta pa bi pobridali neki sempl i njegovo mjesto bi ostalo prazno. Zasto ovo na slici prazno pa onda "031 my sound"..

Dali ce registracija povuci sempl koji je predhodno memoriran iako smo ga preslozili unutar packa, dovoljno je da je i dalje u istom packu?

I zasto i ovdje ide do 128? Znaci ne mozemo imat vise od 128 semolova u packu? Pitam jer sad sam i ja to nesto brisao i preslagivao, al nesto koda sam imao onaj jedan pack ucitan prije gdje je bilo vise.

I jedno nepotrebno pitanje, mozda nisam jedini koji se pita, zasto neki semplovi imaju onu punu zutu ikonicu, a neki onu suplju? Jel su oni zuti koji su iz nekog drugog formata konvertirani u yem-u u ppf, a ovi suolji koji su vec inicijalno bapravljeni u ppf?


Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije