Videti jedan post
Star 12.10.2011, 15:53   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Posto Tyros nema sposobnost da automatski "razvlaci" i "suzbija" audio materijal da bi ga podesio na tempo ritma a jos manje moze sam da Sliceuje (dijeli na pojedine udarce) audio loopove onda to ti moras sam da uradis. Za ovo ti treba recimo, Propellerheads Recycle program koji ima za osnovnu namjenu Sliceing audio materijala. Loopove koje vec imas ces uvesti u Recycle obaviti Sliceing (sto on radi uglavnom automatski i samo kod vrlo slozenih audio loopova ce biti potrebno da mu ti pomognes popravljajuci raster) a onda ces exportovati te Sliceove pri cemu ces obavezno odabrati da se exportuje skupa i midi fajl (opcija postoji u Recycle). Na ovaj nacin si dobio sve udarce percussiona kao audio fajlove a i midi fajl koji tacno odgovara tim exportovanim udarcima. Tek sada imas sav materijal koji ti je potreban. U jedan Custom Voice Tyrosa uvodis redom te audio fajlove (udarce koje si dobio exporovanjem) i to na one note kako je to Recycle zapisao u onom midi fajlu koji si takodje dobio pri exporovanju. Taj midi fajl ces kasnije uvesti na jednu od ritam traka za bubnjeve na kojoj ces upisati program change koji odgovara onom Custom Voice gdje si uvodio Sliceove ((pazi na MSB i LSB), odnosno one kratke audio fajlove koje si dobio exportovanjem. Gotova prica. Jedino na ovaj nacin ce se audio loop moci 100% sinhronizovati sa tempom ritma u Tyrosu. Izgleda komplikovano... i jeste komplikovano... ali kad jednom prodjes sav proces sve ce kasnije biti mnogo lakse i brze.
tranzit je offline   Reply With Quote