Videti jedan post
Star 07.04.2019, 00:05   #133
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na ekranu Genosa s verzijom 1.4 možemo uočiti par novih detalja. Njima je Yamaha pokušala istaknuti neke informacije koje do sada nisu bile dovoljno vidljive. Tako se trenutni broj takta i dobe premješta u gornju traku, a tu je sada smještena mjera Styla. Dodana je nova informacija koja govori od koliko taktova se sastoji Part koji trenutno aktivan i koji takt svira. To je ova vrijednost 1/8, a znači da Intro3 ima 8 taktova i trenutno svira 1 takt. Vrlo praktično rješenje, pogotovo kada ne znamo unaprijed koliko je dugačak neki dio Styla. Ikona u gonjoj traci koja pokazuje UPPER OKTAVE je itekako trebala. Ona do sada uopće nije postojala pa nismo mogli znati u kakvom je statusu klavijatura. A ako bismo kliknuli na gumb koji mijenja ovu vrijednost i ujedno prikazuje status, svi Partovi na desnoj ruci bi automatski bili podignuti za oktavu više ili niže. Zbog toga ja ovu opciju nisam uopće koristio već sam na oktave djelovao preko svakog Parta pojedinačno.

Sve napisano o funkcijama su samo moja nagađanja ali vrlo vjerojatno je da su pravilna. S obzirom da bi na ovoj temi trebali govoriti o direktnim iskustvima zasnovanim na konkretnim činjenicama, pradlažem da daljnju raspravu o nadogradnji operativnog sustava nastavimo na ovoj temi koju otvaram za namjenu. Kada Firmware 1.4 ugleda svjetlo dana i kad vidimo što nam nudi, vraćamo se nazad.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Genos_v140_main01.jpg (108,6 KB, 107x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote