Videti jedan post
Star 01.08.2010, 12:58   #41
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ukoliko se bilo ko nasao uvrijedjen mojim pisanjem ovim mu se duboko izvinjavam jer to nikako nije bila moja namjera. Kolega neshaband tvoj poziv da postavim neki svoj snimak koji bi se komentarisao, mi djeluje kao poziv na dvoboj. Da to nije malo djetinjasto ? Moj rad je na jednom drugom nivou koji vjerovatno nije ni bolji ni losiji od ostalih ali je jednostavno drugaciji. Da sada poslije ovoga ne bi ostali clanovi dobili utisak da tranzit samo kritikuje, zakera i provocira bilo bi dobro da prelistaju moje postove na slicne teme i odmah se mogu na licu mjesta uvjeriti da to nema veze sa istinom jer na forumu ima kolega cijim sam radom bio odusevljen a to sam nedvosmisleno i napisao. Mislim da ljudi postavljaju svoje snimke da bi se prije svega donio sud o njima od strane kolega iz branse a sto bi im pomoglo u daljem napredovanju. Kada se onda pojavi neko ko kritikuje redovno se javlja povredjeni ponos i... onda nema nista od diskusije. Sto li onda ti ljudi uopste postavljaju svoje snimke na forumu ? Uobicajeno je u ovom poslu da kad nesto ne valja saradnik ili kolega otvoreno i bez uvijanja kaze da je to "bullshit". Tu nema nikakve uvrede vec samo konstatacija da je muzicar, umjetnik, aranzer, kompozitor ili bilo ko drugi ko se nalazi u vezi sa tim projektom nesto pogresno uradio ili nije dovoljno dobro uradio. Provjeri se, preslusa stotinak puta, pronadju greske, poprave greske i... svi vuci siti i sve ovce na broju. Ne pravi se hampa i gungula, ne mlati se prazna slama, nema uvrijedjenih ladoleza, materijal je sredjen, postigao zeljeni cilj, ima bolju prodju jer su se na vrijeme poslusali savjeti kolega. Gdje je problem? Gdje je profesionalizam ?

Promijenjeno od tranzit (01.08.2010 u 13:00 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote