Videti jedan post
Star 07.08.2013, 18:56   #28
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Amater svirac

Ti ne samo da si "amater svirac" vec kako se cini i amater "medicinski statisticar". Sve to sto si napisao znaju vec i vrapci na grani i ti nasao da nam to jos jednom ponovis, da dobro utvrdimo gradivo. Ti bas otkrio toplu vodu. Gdje sam to napisao da je pusenje zdravo ? Znas li sta znace znaci navoda na nekoj rijeci u tekstu, konkretno "zdrave" cigarete koje pominjes, a koje sam ja pomenuo u jednom od postova ? Kako vidim ne znas, pa da ti objasnim. Znace ironiju !!!! Dakle, mani se corava posla i objasnjavanja da je pusenje stetno, to mi svi vrlo dobro i bez tebe znamo. I na kraju, da te malo smirim, mnogo sam blizi medicini nego sto mozes i da zamislis, a tek puno blize nego sto si ti sa tom svojom medicinskom statistikom. No, to sve ne mijenja situaciju da ljudi i dalje puse, kao sto se i dalje pisu istine i neistine o stetnosti pusenja. Ni ti, niti bilo ko drugi nece to stanje promijeniti, kao sto ni prohibicija svojevremeno, iako vrlo rigorozna, nije iskorijenila alkohol. Apropo alkohola, ne bi trebalo, kao medicinski radnik, da pises te nebuloze o koristi alkohola, koji je daleko, daleko stetniji nego taj ozloglaseni duhan. Tek o propasti ugostiteljstva poslije donosenja zakona o zabrani pusenja si namlatio totalne nebuloze, ocigledno neupucen u privrednu situaciju. Ne iznosi dezinformacije. Ne mozes ni da predpostavis koliko negativno je ta zabrana utjecala na kompletno ugostiteljstvo. Ne tjeraj me da ti navodim podatke evroskog privrednog zavoda o propasti ugostiteljskih objekata svih rangova od kako je stupio taj zakon na snagu. Cifre su zapanjujuce, kao sto je zapanjujuca i brojka otpustenih radnika zahvaljujuci istom zakonu. Ne pisi stvari koje ne poznajes. Skupljaj informacije o umrlima od pusenja i ostavi se privrede, za to treba daleko vise znanja. U skolu, knjigu u ruke, nauci lekciju a onda dodji ponovo da diskutujemo.

Promijenjeno od tranzit (07.08.2013 u 19:06 sati)
tranzit je offline