Videti jedan post
Star 15.02.2014, 17:29   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mbojo1985 Pokaži Post
Kako se onda prave ti skale?Sto se tice znanja ih harmonije mislim da ga imam jer sam zavrsio muzicku akademiju. :-)
Posto si zavrsio muzicku akademiju, nije cak ni vazno koji je smjer bio, to je za tebe djecija igra postaviti skalu za bilo koju "tecu" iz bilo kog tonaliteta. Voice Live 2 je veoma logicno postavljen, tako da ces u roku od par minuta moci uraditi bilo koju harmonsku konfiguraciju. Odaberi kao referentni preset onaj koji koristi Scale Modus i kreni od njega. Imas u manualu tacno naznacene presete u Voice Live 2, koji su nacinjeni u kom modusu. Mislim da uzaludno diskutujemo i pisemo jer tvoje poznavanje harmonije bi trebalo da bude na najvisem mogucem nivou, s obzirom na obrazovanje, odnosno zavrsenu muzicku akademiju. Prelisataj tih par stranica manuala gdje se govori o Scale modusu i sve ce ti biti jasno. Kod Voice Live 2 imas pogodnost da ne moras praviti za svaku harmonsku konfiguraciju svih 12 tonaliteta, vec je dovoljno da napravis tih pet do sest harmonskih kofiguracija koje se pojavljuju u nasoj muzici (a i nesto sire) na pet do sest programa Voice Live 2, a onda jednostavno putem njegovih noznih komandi (transpoze), mozes miujenjati tonalitete. Terca naravno ostaje potpuno ispravna prilikom transponovanja tonaliteta. Radio sam svojevremeno (za prodaju) paket terci ali za Voice Live 1, koji nazalost níje komatibilan sa Voice Live 2, inace bih ti ga poslao, tek da se ne mucis.
tranzit je offline   Reply With Quote