Videti jedan post
Star 10.10.2018, 08:52   #109
kiwi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.01.2018
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
kiwi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav!


Evo sad več neko vrijeme sviramo na RCF Evox 12 sistem. S sistemom smo još uvije vrlo zadovoljni. Sistem je dovoljno snažan da odsviramo i koje svirke na otvorenom. Igrali smo svirku na otvorenom oko 200 ljudi i bilo je sasvim dovoljno. I još je bilo rezerve. Kad su imali neke govorancije sistem odlično odradi svoj posao. U sali za 400 ljudi gdje večina muzičara ima problem napraviti dobru zvučnu sliku, sa evoxom nije bilo problema. I na kraju sale svi su me razumjeli kad sam vodio govorancije i animacije. Inače se baš tu pojavlja problem u sali. Večina muzičara ima probleme podesiti mikrofon i razglas tako da ljudi na kraju ove sale razumiju što govoriš.

Mikseta je još uvjek yamaha ali mislim, da če je uskoro zamijeniti x32 compact ili producer.
Kao što rekoh nemamo live bubanj. Kod narodne muzike sviraju harmonika, gitara, bas gitara ili bariton i 3 vokala.
Za našu potrebu to je to. Sve stane lepo u osobni auto in satelit ima 8kg. Tako da ne trpi više toliko kičma


Ali istina je da ovaj sistem ima i svoju cijenu. To jest 4200€ (2-štapa) sa futrolama.


Pozdrav

Boštjan
kiwi je offline   Reply With Quote