Videti jedan post
Star 27.09.2018, 23:18   #106
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@splendid - Jedan MAUI 11 bi ti legao samo tako za večerašnju svirku. Ne samo zato jer je lagan za transport već se i složi u tri poteza. Ukupno ti treba 5 kablova uključujući i one za 220V. I što je najbitnije, količina i kvalitet zvuka sigurno nadmašuje ono što ćeš dobiti sa di-lite.
Drago mi je da si se javio kao pasivni čitač i rekao svoje razmišljanje. Siguran sam da u ovom trenu ima još kolega koji u pozadini prate što se ovdje piše jer ih zanimaju reakcije nas koji koristimo ovaj tip ozvučenja. Štapnog, line arraya, column box, stupića ... što se mene tiče nek se zove "vješalica za kapute". Član @ffb je još prije gotovo dvije godine i otvorio ovu temu s namjerom da se napišu vlastita iskustva jer je i on sam bio, a još uvijek jest, prezadovoljan sa svojim MAUI.

Dakle, ovdje su ključne infomacije direktnih korisnika. Naravno da treba pogledati i (po)nešto specifikacija i tehničkih informacija o onome što se planira kupiti. Međutim, tako možemo dobiti samo okvirnu sliku nekog proizvoda. Tek kada se on proba i dobro testira u radnom okruženju, a ne u nekoj trgovini na pet minuta, tek tada se može donijeti pravi sud. S druge strane, procjena kvalitete iz ugla nekog trgovca ili proizvođača nikada ne može biti ista kao kada to ocjenjujemo mi sami. Svirači, a pogotovo oni koji uz to i pjevaju, dobro znaju što im treba, što im odgovara i što očekuju od sounda. Govorim iz vlastitog iskustva, a vjerujem da će se s ovim složiti svi oni koji su mnoge noći proveli nastupajući na pozornici. Zato priče raznih stručnjaka koji pričaju o soundu, basu, decibelima, a da na mikrofon nisu rekli ništa više od jen, dva, tri, test;, uvijek treba uzeti s rezervom. Ne zato što možda ne znaju teoriju ili nisu "tehnički" u pravu, već zbog toga što je njihov "doživljaj dobrog zvuka" daleko od feelinga koji imaju oni koji te uređaje i aktivno koriste. Iz gore navednih razloga imam potrebu pisati na ovu temu i neću dozvoliti da je pokvare ljudi kojima je samopromocija na prvom mjestu i koji samo na osnovu tehničkih karateristika izvode zaključke i donose konačan sud o nečemu. Ili o nekome.



Nisam trgovac, nisam promotor proizvoda, ne proizvodim ništa od glazbene opreme i nemam proviziju od reklame. Jedino što me čini zadovoljnim i veselim jest ako svojim znanjem i iskustvom mogu pomoći zajednici. Znam da ovo potonje nekima možda zvuči čudno ali ne preostaje im drugo nego da mi vjeruju na riječ.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
mladen.lav (28.09.2018)