Videti jedan post
Star 01.02.2018, 09:23   #10
kiwi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.01.2018
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
kiwi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav!

Prvo da vama oboma zahvalim na pomoči. Što se tiče Evox-a. Marjan znam da može biti problem kad netko stane izpred takvog zvučnika. Ali kad sam počeo sa razmišljam o tim sistemima prvo sam probao sam sebi iznijeti činjenice:
- šta sviramo: Slovenski narodnjaci i zabavna muzika. Nismo rokeri iako poneki komad odsviramo.

- gdje sviramo: najviše smo na bini u salama, koja je bar malo viša od same sale. Najviše se događa da je bina tamo od negdje 30cm pa do 100cm. U lokalima sviramo vrlo vrlo malo. I pošto nas je trojica imamo mogučnost da su i zvučnici na bini. Zato če biti satelit Evox-a iznad glava i kad ljudi stoje.
KAd izvodimo neke šove i igre, govore, viceve večina ljudi sjedi. Tada mi je bitno da svi u sali razumiju šta pričam. A to je opet prednost ovog sustava.

- koliko velikoj publiki sviramo: to sam več napisao. Tamo negdje od 80 (ponekad se dogodi da još manje pa do 100 najviše) Na svatbama do 150 ljudi.

- šta nam je kod razglasa zaista važno: portabilnost, da sve to ide u moju škodu octaviu karavan. Da su vokali dobro razumljivi i da harmonika (frajtonerica) dobro zvuči. I da ljudima koji sjede bliže zvučnicima nije neugodno. Naravno kod naše sreče uvijek pred zvučniki sjede stari ljudi kojima je sve preglasno.

Bila je tu i cijena neki faktor naravno.

Na osnovu ovih činjenica nekako smo došli do Evox 12 sistema.
I upravo zato što smo još uvijek malo sumnjali uzeli smo evox 12 i ne evox 8.

Nekde do 9.2. mislim da ču dobiti robu. Svoj krst če imati več 12.2. u sali za fašenk (neznam da li se tako kaže kod vas). Isto tako čemo biti na bini od bar pola metra i sve čemo smjestiti na binu. U sali če biti najmanje 120 ljudi. Tako da čemo evoxe pošteno namučiti da se odmah vidi jesu li za našu stvar ili ne. Ako ne onda imamo još uvijek mogučnost da ih vratimo.

Naravno ču se javiti ovde i odmah opisati moje dojmove.

Pozdrav i još jedanput hvala na raspravi.
kiwi je offline   Reply With Quote