Videti jedan post
Star 28.02.2012, 04:04   #7
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Po meni je KS sistem dosta ozbiljniji. Ovi "column" sistemi kao ti barth acustic su veoma polularni u zadnje vreme ali iskreno ja iskustva sa njima nemam. Ono sto sam procitao po stranim forumima i nije nesto posebno. Za male akusticne svirke to ce terati poso. Ali posto poslovi ovde na Balkanu uglavnom traze malo agresivniji zvuk (takva nam je muzika), smatram da ce konvencionalni sitem biti bolje resenje.
Kako vidim KS ima ozbiljnije module sa FIR filterima koji omogucavaju mnogo preciznije stelovanje sto zvuka, to i dileja i faznog odaziva (ima to i u powersoft modulima ali kako vidim barth ne spominje to tako da verovatno su moduli bez fir filtera).
E sad sto se tice pokrivenosti sve zavisi za koju namenu ti to treba. 400 ljudi je meni preambiciozna brojka za bilo koji od tih sistema.
Ako se radi o lokalu koji zahteva ambijentalnu svirku onda ok. Ali svadba i slicno cisto sumnjam.
Verovatno su i moji standardi tokom vremena se "iskvarili" ali za 400 ljudi bez 4 18 tice ja ne bi da radim bilo sta. I to kao neki minimum.
Ali opet sve zavisi od potrebe za odredjenim decibelima.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote