Videti jedan post
Star 16.05.2009, 14:29   #30
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam pokusao da ti strucno objasnim,na tebe ostavljam sta ces "izvuci" iz mog posta.Sigurno nisi dosad radio na ZXa5,pa ne znas.OK,nije problem,ako meni ne verujes,idi u radnju gde se prodaje EV ZXa5,dovoljno je da pogledas zadnji panel EVojsa na kojim pise:
ZXA5 Active 2-Way Cabinet 1000W+250W RMS Output Power.
Znam da ti nije jasno zasto je suodnos RMS snage pojacala sa drajverima takav,da si pitao,objasnio bih ti,ali evo ostajem da verujes svojoj prici.

prijateljski pozdrav
Aleksandar

P.S.JBL pripada Harman korporaciji koj "ispod svoje kape" ima:
JBL,AKG,BSS Audio,dbx,Crown,Lexicon,Soundcraft,Studer i HIQ Net!
Bas zato ces u AKG sistemima sresti DBXa,u Soundcraftu-Lexicona,U JBLu-Crowna,dbxa,HIQ.....to je marketing firme Harman i tu JBL uposte ne odlucuje koja pojacala ce biti ugradjena u njihovim zvicnicima.
Moze se desiti da Harman sutra proda Crown i kupi Cresta,pa ce umesto CROWNa ugradjivati Crest ili "X" pojacala.Ovo u cemu pisem je vec EKONOMSKA POLITIKA,ako me razumes.
I ja sam hteo da produzi saradnja Mackie-RCF,ali nazalost LOUD korporacija(gde pripada i MACKIE) je donela odluku da se RCF proda!Zasto?Neznam!RCF pripada firmi dB Technologies,koja umesto kao dosad B&C,ugradjuje u boljim sistemima RCF.
Kod LOUDA je usla firma EAW i zato novije serije MACKIEa koriste zvucnike dizajnirane od EAWa.
Iz istog razloga Dynacord, koji zajedno sa EVojsom pripadaju Bosch EVI Audio korporaciji,koristi najcesce EV zvucnike......i tako u "nedogled"
Ja se uposte ne kapiram politiku,a najmanje ekonomsku,mozda i bolje....
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"

Promijenjeno od aleksandar72 (16.05.2009 u 14:32 sati)
aleksandar72 je offline   Reply With Quote