Videti jedan post
Star 16.03.2015, 23:47   #25
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze, ti si u najmanju ruku drzak!!! Nemoj tako jer o ovoj tematici ocigledno ne znas previse.

Osim preporuke u vezi FBT-a (koje cu svakako pogledati i hvala na predlogu) sve ostalo sto si pisao je cista nebuloza!!! Po nacinu na koji zakljucujes stvari bi se reklo da o ovoj materiji ne znas mnogo ali ti to ocigledno ne smeta da pises o tome ciste nebuloze vrlo samouvereno!

Citat:
Originalno postovano od rolandx
Budi konkretniji... jer si sam spomenuo da ti je budžet 1000 evra. Kupovinu skretnice nisi spomenuo, zato sam naslutio da se radi o ,,stručnoj" prepravci skretnice kao što si napomenuo da ,,odsečeš"... To sam napisao u prethodnom postu i molim te čitaj ih da se ne ponavljamo....
Mislim da ti ne citas dovoljno postove a i logika "naslucivanja" ti je pogresna mada mislim da ne radis to zlonamerno vec iz neznanja.
Kako ti nije palo na pamet da vec imam skretnicu, pa bar da pitas pre nego sto si "naslutio da se radi o strucnoj prepravci"? Rekao sam budzet za kutije je do 1000e, nisam pominjao skretnicu jer sam u trecem postu pomenuo da bih kutije koristio sa pojacalom INuke 3000dsp. Ovo pojacalo u sebi ima DSP procesor kojim je, izmedju ostalog, moguce odrediti frekventni opseg rada kutija. Takodje, nisam ni rekao da za 1000e moram da kupim sve sto mi je potrebno vec samo kutije!!!
Bez obzira na ovu cinjenicu, ne znam samo kako ti je palo na pamet da bih otvarao kutiju i prepravljao skretnicu u njoj?!?!?!
To samo govori o tvom ne poznavanju stvari i dostupne opreme!!! Kada se radi sa binovima potrebno je imati skretnicu kojom bi se frekventno ogranicio njihov i rad satelita! Kao sto sam vec pisao, na aktivnim kutijama novije generacije ta mogucnost je data pa nema potrebe za skretnicom jer imaju na sebi HighPass (sateliti) i LowPass (binovi) filter koji to regulise.
Citat:
Originalno postovano od rolandx
Ako mi bude trebao savet za aktivne skretnice postaviću novu temu ili ću se informisati na sajtu
Druze, mozda je bolje da se odmah informises vise jer ce ti i "naslucivanje" tada postati malo sire i otvorenije za stvari sa kojima se nisi susretao.
Citat:
Originalno postovano od rolandx
Budi konkretniji... jer si sam spomenuo da ti je budžet 1000 evra. Kupovinu skretnice nisi spomenuo, zato sam naslutio da se radi o ,,stručnoj" prepravci skretnice kao što si napomenuo da ,,odsečeš"... To sam napisao u prethodnom postu i molim te čitaj ih da se ne ponavljamo....
U vezi termina "secem" koji se odnosi na frekventni opseg u kom ce raditi kutije ili binovi a ne na fizicku secu delova iz kutije - taj termin se kod nas ustalio za ODREDJIVANJE FREKVENTNOG OPSEGA pa ga i ja mahinalno koristim. Verujem da ti je nepoznat jer o tome i ne razmisljas posto su ti proizvodjaci vec "kompletirali zvuk" pa kad cujes da neko "reze" ili "sece" frekvencije tebi prvo na pamet padne testera a ne uredjaj zvani skretnica!!!

Zao mi je sto ovakve postove sad moraju da citaju i drugi clanovi pa i ljudi koji nisu clanovi foruma ali je nemoguce ostati uvek po strani i citati pametovanje "strucnjaka" koji nisu ni svesni sta pisu ali to cine kao da su popili svo znanje ovog sveta. Molim sve da mi oproste za ovakvo pisanje i hvala svima na ucescu u temi. Sto se mene tice moze Lock na temu a moze i brisanje iste!

Promijenjeno od Akordeonista (16.03.2015 u 23:50 sati)
Akordeonista je offline