Videti jedan post
Star 13.09.2011, 18:47   #20
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne mora da se ceka moj odgovor, svako moze odgovoriti, nije zabranjeno.

Snagu proizvodi snagas i jedino on, i tu je kraj price. Nikakvi drugi uredjaji ne proizvode snagu. Sve ostalo moze pojacati/smanjiti signal, odvajati ga, modifikovati ga, mozes sta oces da mu radis. Pojacalo je to koje snagu daje.

A milance je sam pitao i sam sebi odgovorio:

"Kad se dobije jaci signal, tad se snaga ne povecava?"

Ne, tad je jaci signal a ne snaga. Da bi jos prakticnije i bolje objasnio, sa suvom mixetom (bez snagasa) ne mozes svirati, mozes da pojacavas signal koliko hoces, zvuk neces dobiti. Tek kad taj signal (ma kakav on bio -jak, slab, u klipu...) propustis kroz snagas, tek onda dobijes snagu.

Dolazi cesto do zablude, kao sto postoje odvojeni suvi mixeri i snagasi, tako je isto odvojen i powermixer ali sklepan u istu kutiju pa se ne vidi. Neke varijatne powermixera su imale i potenciometar za snagas (PowerStation, recimo) na kome si mogao da regulises i rad snagasa a na mix-u imas regularno master potenciometre. To je ok kada imas nameru da koristis jos neki snagas pa mozes odvojeno da regulises snagu oba pojacala, kod singl rada, moze samo biti zbunjujuc i kad neko ne zna, moze dobiti samo nesto gore.

Pozzz

P.S. Pojacalo na kome pise recimo 2x700w RMS 4 oma - daje toliko (ako izuzmemo da su malo lagali) i ne moze ga pojacati nikakav EQ niti bilo koji uredjaj pre njega i dati snagu vece od ove sto pise. A posle njega su kutije i nista drugo ne moze biti.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote