Videti jedan post
Star 27.10.2011, 23:13   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od romario Pokaži Post
Hajde molim te poslušaj moje demo (tranzit),
ako već nisi .
i napiši nešto ovako .

Interesantno je ovo tvoje viđenje ...
Kad si bas zapeo da dam svoj jadni komentar, evo da ti ucinim. Ako mislis da cu sad iz pijeteta i kolegijalnosti da napisem da je to sto radis dobro... grdno si se prevario. To nije dobro... to je izvanredno. Umalo ne padoh sa stolice kad sam cuo tvoju interpretaciju Koprive. Komentarisacu samo taj snimak jer ostali su nepodobni. Prvi jer je mono, drugi jer ti je kompletna zvucna slika pobjegla na lijevo (da li pri samom snimanju ili pri konvertovanju, nebitno) a posljednji jer je sniman vjerovatno mikrofonom cijeli Band (mada se i tu cuje vrlo dobro da ste svi od reda vrlo konkretni muzicari). Dakle Kopriva, interpretacija maksimalna, imas nesto sto se vrlo rijetko srece. I Al Din i Loncarevic bi trebalo pazljivo da poslusaju tu tvoju interpretaciju i... da ponesto nauce. Imas mnogo duse momak i sto je jos vaznije, znas da je pokazes. Triler u glasu je odmjeren i stabilan, vibrato takodje. Vokali sigurni i onakvi kakvi treba da budu po teoriji pjevanja. Kod tebe je a "a", o je "o", i je "i", e je "e" i u je "u". Nema mumlanja, nema nazalnih vokala. Dikcija dakle, fenomenalna. Ili si imao veoma dobrog profesora pjevanja ili imas nesluceni talenat. Trece nema. Svirka je onakva kakva treba da bude pa da li si ti to svirao sve od jednom ili nasnimavao u sekvenceru, totalno nevazno. Miks .... tu ima da se poradi. Prvo sve je okupano u vrlo dugom i dosta tamnom reverbu. Znam ja da je to balada ali sto je previse, previse je. Upotrijebio si reverb sa dosta kratkim (ili cak i bez) Predelay Time i to onda obavezno dovodi do toga da sve sto prodje kroz njega bude gurnuto u pozadinu i "vrlo mlako". Moj savjet, ako vec koristis reverb, onda povecaj Predelay Time na nekih 50 do 60ms kada se radi o vokalu i solo instrumentima. Ni za zivu glavu to ne radi na bubnjaru, tu treba da bude najkraci moguci Predelay Time jer dolazi do "duplih udaraca" sto imas kao primjer u tvom prvom demo snimku (onaj u mono). Poslusaj tu HiHat ciji se prvi refleks cuje taman koliko i stvarni udarac. To je pogubno za bubanj i ritam. Generalno smanji te visoke i to negdje oko 4 do 5kHz jer se cinele i onaj shaker ili sta god da je (na jednom mjestu u prvih nrkoliko taktova) cuje vrlo nezgodno (govorim opet o Koprivi). Glas u velikoj mjeri oslobodi reverba, ne treba to tebi, ti znas da pjevas. Upotrijebi Deesser na glasu jer na sibilantima (s,sh,c,z...) se to cuje kako ne valja. Ne mlati ekvilajzerom po glasu ni to tebi ne treba. Glas ti je kao "staklo", jasan, cist... samo mu ne daj da pukne. Momak, svaka cast. Da ne znam da si iz Vinkovaca, ozbiljno bi bio ubjedjen da si Bosanac. Ovo shvati kao veliki kompliment.
tranzit je offline   Reply With Quote