Videti jedan post
Star 15.10.2016, 20:46   #8
didda
Početnik forumacije!
 
didda's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.07.2009
Mjesto: Sesvete, HR
Postovi: 22
Downloads: 30
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: PSR S770 , Yamaha FGX 720SCA
Interesi: Glazba . . .
didda befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
didda pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ispričavam se na duplanju
Krivo sam kreirao prvi tekst i postao ga
Kako to ispraviti ne znam pa sam dodao još jedan
Ovaj drugi (od polovice) je onaj koji sam želio
Dodato:
Podijeliti ću sa tobom ono što znam jer i sam stvaram polako svoj home studio..
Mikrofon. Tvoj mikrofon ti nije dobar zato što tebi treba kondenzatorski mikrofon tipa RODE NT1A (stariji model ali dovoljno dobar za početak). Mikrofon koji ti imaš je dinamički i tu nema diskusije ..ako želiš snimak bez dodatnog šuma ili sa što manje šuma moraš uzeti neki kondezatorski.
Zvučna: u rangu cijene sve tri dolaze u obzir, moj izbor bi bio focusrite
Slušalice: Obličan izbor ath-m50x no ako imalo želiš "čuti"pravo ono što kreiraš bez zvučnika neće moći. nije isto kada ti zvuk dolazi iz zvučnika podešenih u "jednakostranični trokut" i kada ti je izvor na ušima.
ne kažem da neće raditi i da se ne može sa slušalicama ali smatram da ako neko kreće u te vode da krene ispravno.
Recimo ako ne kupiš aranžera (cca 1000€ +/-) imaš novaca za jednu midi klavijaturu tipa m-audio oxygen ili axiom ili čak impulse novation ili sl sa odličnom tipkama i dosta slidera i svega za mapiranje DAW-a .. i kvalitetne zvučnike i kondenz. mikrofon i još ti ostane novaca J
Ako želiš kreirati sve od nule i koristit razne VST ne treba ti aranžer.
Istina da ako imaš kvalitetan aranžer (tipa S770 koji je prošao kroz moje ruke ) možeš iskoristiti njegov soundengine i snimati kvalitetne zvukove u svoj uradak..
Da bi u svojoj kreaciji dobio sound koji želiš moraš ga imati ili u VST ili u nekoj od klavijatura pa ti sad odluči što ti je zgodnije . Stvarno je na volju bilo koja od opcija ... ili kombinacija naravno
Aranžer je možda elegantnije rješenje jer se može iskoristiti bas liniju, drums-e, ritam gitaru i sl pa je lakše stvoriti ritam sekciju nego kucati od nule ili koristiti neki od VST u drugom slučaju. ali sve je stvar trenutnog znanja. ko voli neka izvoli...
Računalo ti je starijeg tipa i sigurno traži nešto novije izdanje
Mogu ti reći (ali na pm da ne davimo druge) svoju konfiguraciju ali kako tražiš laptop tu nemam iskustva osim da bi audio laptop morao imati SSD disk , i7 procesor i bar 16/32 gb ram-a. Za 1000 eur se može složiti, kupiti nešto što je dovoljno dobro da može izdržati sve što staviš ispred njega .. iako ja preferiram desktop računala nemam ništa protiv kvalitetnog laptopa
Eto to su moja iskustva . .Sretno u stvaranju ....

__________________
"Slikar slika svoje slike na platnu. Glazbenik slika svoje slike na tišini."

Promijenjeno od didda (15.10.2016 u 20:59 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
didda je offline   Reply With Quote